Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Angels, Dodgers’ın Shohei Ohtani için yaptığı teklife uymayı reddetti: Kaynak

Angels, Dodgers’ın Shohei Ohtani için yaptığı teklife uymayı reddetti: Kaynak

Los Angeles Angels, geçen hafta sonu anlaşmayı kabul etmeden önce Los Angeles Dodgers’ın Shohei Ohtani için yaptığı 700 milyon dolarlık teklifi karşılama şansına sahipti. Ancak durumu bilen bir kaynak Perşembe günü yaptığı açıklamada, takım sahibi Arte Moreno’nun bunu yapmayı reddettiğini söyledi.

Ohtani Cumartesi sabahı Dodgers’la sözleşme imzalayacağını duyurdu ve anlaşma Pazartesi günü resmileşti.

Los Angeles Times ilk olarak Angels’ın Dodgers’ın teklifini karşılamama kararını bildirdi.

Menajeri Nez Balillo Perşembe günü gazetecilere verdiği demeçte, “Melekler Shohe için özeldir” dedi. “لقد كان هناك طوال السنوات الست الماضية. على الجميع أن يفهموا. لقد شعرنا أنهم حصلوا على الحق في إجراء مناقشة على الأقل في النهاية. وهذا ما فعلناه. لأنه، مرة أخرى، إنه المكان الذي أحب اللعب فيه حقًا. لقد أحب الناس هناك، her şey.

“Meleklerin her şansı vardı.”

Melekler yorum talebine yanıt vermedi.

Ohtani, kariyerinin ilk altı yılını Anaheim’da geçirdi ve burada son üç Amerikan Ligi En Değerli Oyuncu Ödülü’nden ikisini kazandı.

İki yönlü yıldızın, Dodgers’la eşleşmeleri durumunda Angels’ın teklifini kabul edip etmeyeceği belli değil. Meleklerin Ohtani’ye son teklifinin ne olduğu da belli değil.

Melekler, son iki takas tarihi ve son sezon dışı dönemde Ohtani’yi takas etme fırsatına sahip oldu ancak bunu yapmayı reddetti. Bunun yerine Ağustos ayında ikinci lig şanslarından vazgeçerek sezonu üst üste ikinci kez 73-89 tamamladılar.

Melekler Ohtani’nin istifa edeceğini umarken, Moreno’nun Ohtani hakkında pek olumlu düşünmemesi mümkün. Mart ortasındaki bir medya çıkışında Moreno, Ohtani’nin yeteneklerini küçümsemiş gibi göründü.

Moreno, “O şüphesiz en seçkin oyuncu” dedi. “Muhtemelen ilk beş ya da 10 oyuncudan biri.”

O röportajda Angels’ın Ohtani için büyük, rekabetçi bir teklif yapıp yapmayacağı sorulduğunda Moreno şöyle dedi: “Öyle düşünüyorum.” Bunu yapmak için lüks vergisi eşiğini geçmeye istekli olacağını da sözlerine ekledi.

READ  Sean Payton, Saints'in ardından Broncos'un bir sonraki baş antrenörü oldu, Denver'ın ticari tazminatı bitirdiği bildirildi

Dodgers ona oyundaki en iyi oyuncu için para ödüyor, ilk 10 oyuncu için değil. Tarihin en pahalı kontratını aldı. Melekler bu taahhüdü yerine getirmek istemediler.

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Tim Nwachukwu/Getty Images)