Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Brock Purdy’nin ‘Sonraki Seviye’ Oyunu 49ers’ın Yedek QB’si Sam Darnold’u Etkiledi – NBC Sports Bay Area & California

Brock Purdy’nin ‘Sonraki Seviye’ Oyunu 49ers’ın Yedek QB’si Sam Darnold’u Etkiledi – NBC Sports Bay Area & California

SANTA CLARA — Oyun kurucu Brock Purdy’nin, Seattle’ın savunmasını hızlı bir şekilde tanıması için 49ers antrenörü Kyle Shanahan’ın oyun çağrısından başlayarak kısa sürede halletmesi gereken çok şey vardı.

Ancak topu nereye atacağına karar veremeden Seahawks’ın koruması Jamal Adams’ın ayaklarını fark etti.

Adams, önündeki geniş alıcı Jauan Jennings ile arkasındaki sahada çapraz olarak kayan Deebo Samuel arasında kaldı.

Purdy, Adams hakkında şunları söyledi: “Biraz iniş çıkışlar yaşadı ve ben de ‘Tamam, Deebo hareket ettiğine göre burada zirveye çıkabiliriz’ dedim.”

Purdy, 1 numaralı hedef olarak açık olan Jennings’e atış yapmak yerine, topu derinden oynamaya karar verdi.

Samuel, topun kendi istediği yöne gideceğini düşünmediği için sıkı koşmadığını itiraf etti. Topun kendisine doğru uçtuğunu görünce başka bir vitese geçirdi.

Sonuç, ikinci çeyrekteki 54 yardalık pasla 49ers’ın Levi’s Stadyumu’ndaki 14. Hafta maçında 14-10 öne geçmesiydi.

49ers’ın yedek oyun kurucusu Sam Darnold, NBC Sports Bay Area’ya şunları söyledi: “Brock’un bunu görebilmesi kesinlikle bir sonraki seviye ve o gerçekten iyi bir oyun kurucu.” “Ama biz de bu şekilde eğitiliyoruz.

“Oyun kurucu toplantısında konuların nasıl konuşulduğu Brock’u ve neye baktığını etkiliyor. Brock’un gözleri doğru yerdeydi ve doğru şeyi gördü.”

Bu uzun düşüş Purdy’nin oyununu nasıl bir sonraki seviyeye taşıyabildiğinin sadece bir örneği.

Pasör puanı (116,9), tamamlama yüzdesi (70,2) ve pas girişimi başına yarda (9,9) dahil olmak üzere en önemli istatistiksel kategorilerin çoğunda Purdy’nin NFL’ye liderlik etmesi tesadüf değil. Purdy, normal sezonda kalan dört maçla ligin MVP konuşmasına girmeyi başardı.

Belki de en iyi özelliği, inanılmaz derecede karmaşık bir görünümü bu kadar kolay hale getirmesidir.

49ers antrenörü Kyle Shanahan, “Bunlar onun çok doğal yaptığı şeyler” dedi. “Brock’un her zaman yargılayamayacağınız bir yeteneği olduğunu düşünüyorum.

READ  Draymond Green, Jordan Bull'a vurduğu için para cezasına çarptırıldı

“Gözlerinizin olayları nasıl gördüğü büyük bir sorun. Bence Brock olayların ve olayların hızının farkında, çukuru, savunmacıları ve neyi savunmaları gerektiğini biliyor.”

Darnold, NFL’ye New York Jets’in genel sıralamada 3. seçimi olarak girdikten sonra altıncı NFL sezonunda, Adams ve Seahawks’ın güvenliği Quandre Diggs’in benzer konseptlerle dip rotalarda oynadığı dönemlerin daha önce olduğunu söyledi.

Darnold, “Daha önce gördüğümüzde, Brock bu konuda gerçekten iyiydi; erkeklerin oyunlarda nasıl oynadığını, bu tür şeylerin ne zaman ortaya çıktığını anlamada ve belirli görünümlerden yararlanabilmede gerçekten iyiydi” dedi.

Darnold, “(Savunma oyuncularının) başını belaya sokan belirli oyunlar ve haberler var” dedi. “Brock bu açıdan hızlı bir işlemci. Savunmanın ne yaptığını anlayabiliyor ve konseptlerimize bağlı olduğu açık.”

“Savunmaları okuyabilme ve liderliğini çok hızlı bir şekilde takip edebilme konusunda gerçekten çok iyi.”

Darnold ayrıca Purdy’nin Shanahan ve oyun kurucu koçu Brian Griese’nin konuşma noktalarını oyun kurucu odasından oyun durumlarına taşıma konusundaki istekliliğine ve yeteneğine de dikkat çekti. Darnold, tartışmanın savunmaların haberleri nasıl gizlemeye çalışabileceğini içerdiğini söyledi. Bir takım Purdy’yi bir savunma oynadıklarını düşünmesi için kandırmaya çalışabilir, ardından topla oynadığında başka bir şeye geçebilir.

Purdy bu değişiklikleri fark etme ve buna göre tepki verme yeteneğine sahip.

Darnold, serbest oyuncu olarak 49ers’la sözleşme imzalamayı seçtiğinde Purdy’nin çok iyi bir oyuncu olduğunu bildiğini söyledi. Darnold, sezonu 49ers’ın 3 numaralı oyun kurucusu olarak açtıktan sonra geçen sezonun sonlarında Purdy’nin oynamasını izlemekten etkilendiğini söyledi.

Bu sezon genç bir oyuncunun her alanda gelişmeye devam ettiğini gördüğünü söyledi.

Darnold, “Brock’un tüm sezon boyunca daha iyi olmaya devam ettiğini düşünüyorum” dedi. “Önemli olan bu: gelişmeye devam etmek ve doğru zamanda hamlenizi yapmak. Bunu yapabildiği sürece iyi olacağız.”

READ  Charlotte Ruffal için NASCAR Cup Serisi ve Xfinity Cumartesi programı

49ers Talk Podcast’ini indirin ve takip edin