Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Michael Wacha anlaşmayı onayladı (Kaynak)

Michael Wacha anlaşmayı onayladı (Kaynak)

KANSAS CITY — Serbest oyuncu sağ kolu Michael Wacha ve Royals, Cuma günü MLB.com’a verdiği demeçte, 2025 için 16 milyon dolarlık oyuncu seçeneğiyle birlikte bir yıllık, 16 milyon dolarlık bir sözleşme üzerinde anlaştılar.

Kulüp, fiziki muayeneyi bekleyen anlaşmayı henüz onaylamadı.

Wacha anlaşması, bu yaz 105 milyon dolarlık serbest oyuncu parası (oyuncu seçenekleri dahil) taahhüt eden Royals için fırtınalı bir haftanın sonuncusu. Kamu hizmeti görevlisi Garrett Hampson’la Kasım ayının sonlarında bir yıllık, 2 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladılar ve ardından kış toplantılarında bir durgunluk yaşadılar – ancak perde arkasında görüşmeler yoğunlaştı. Kraliyet ailesi, Nashville, Tennessee’den ayrılırken Noel’den önce pek çok şeyi halledebileceklerinden emindi.

Yapılan ancak henüz resmileşmeyen takaslar arasında, 2025 için 4,5 milyon dolarlık oyuncu seçeneğiyle bir yıllık 3,5 milyon dolarlık sözleşmeyle yardımcı Chris Stratton ve 7,5 milyon dolarlık oyuncu seçeneğiyle bir yıllık 5,5 milyon dolarlık sözleşmeyle dış saha oyuncusu Hunter Renfroe yer alıyor. ’25 ve Yıkama için.

Geçtiğimiz ay yapılan takaslarda Royals, Nick Anderson’ı kadrosuna kattı ve sağ omuz ameliyatından sonra iyileşmekte olan ilk beş oyuncusu Kyle Wright’ı da 2025’teki rotasyonuna ekledi.

Kansas City, genç çekirdeğini tecrübeli oyuncularla çevrelerken kadrosunu önemli ölçüde geliştirmek amacıyla offseason’a girdi. Şu ana kadar eklenen her kişi en az altı yıllık büyük lig deneyimine sahip; Smith ve Wacha 11’er yılla listenin başında yer alıyor.

Hepsinin sezon sonrası deneyimi var.

32 yaşındaki Wacha, Padres’in iki yıllık kulüp seçeneğini ve ardından 2024 için oyuncu seçeneğini reddetmesinin ardından serbest oyuncu oldu.

Sağ elini kullanan oyuncu, 2023’te 124 vuruş ve 134 1/3 vuruşta 43 yürüme ile 3.22 ERA ve 1.16 WHIP ile San Diego adına sağlam bir ribauntçu olduğunu kanıtladı. Bu, Wacha’nın Red için 23’ün üzerindeki 3.32 ERA’sının ardından geldi. 2022’de Sox, emektar oyuncu askıya alınan üç sezonun ardından yoluna devam ederken; 2019-21’de Cardinals, Mets ve Rays formasıyla 66 maçta (54 başlangıç) 5.11 ERA elde etti.

READ  Twins maçları 2024'te tekrar Bally Sports North'ta yayınlanacak

Wacha, ilk yedi sezonunu St. Louis’de geçirdi ve 2012 MLB Draftında genel klasmanda 19. seçildikten sonra bir yıldan kısa bir süre sonra MLB’ye ilk çıkışını yaptı.Daha önce sezon başına normal olarak 64 2/3 vuruş üzerinden 2.78 ERA yayınlayarak anında bir etki yarattı. Kartlar 2013 Dünya Serisine ulaşırken, Dodgers’a karşı iki çıkış ve 13 2/3 puansız vuruşla NLCS MVP ödülünü kazandı.

İki yıl sonra, Wacha tek All-Star seçimini kazandı ve 181 1/3 vuruşta 3.38 ERA ile bitirdi. Ancak Cardinals’daki son dört yılında performansı düştü. Sakatlıklarla mücadele eden sağ oyuncu, bu aralıkta 101 maçta (93 başlangıç) 4,39 ERA elde etti.

Sakatlıklar Wacha’nın kariyeri boyunca özellikle sağ omzunda yaşadığı bir sorun oldu. Son iki yıl da dahil olmak üzere beş farklı sezonda omuz rahatsızlığı nedeniyle sakatlar listesine girmek zorunda kaldı. 2024’e, 2017’den bu yana hiçbir sezonda 30 başlama eşiğine ulaşamadan veya 134 1/3 vuruştan fazla atmadan girecek.

Sakatlık geçmişine rağmen Royals, düşük yürüme oranı nedeniyle (2022’de %6 ve 2023’te %7,8) Washa’yı birincil hedef olarak görüyor ve takım kadrosuna eklemek için tembellerin peşinde. Wacha’nın en iyi hamlesi, vuruş yapmak için kullandığı değişikliktir ancak vurucular onu nadiren düzer. Geçen yıl en çok kullandığı atış olarak sahayı %34,5 oranında attı ve rakipler, 0,346 yavaşlama yüzdesi ile 0,207 vuruş yaptı ve buna karşı ortalama çıkış hızı 84,6 mil/saatti. Aynı zamanda %35,9’luk bir nefes alma oranı da kaydetti.

Wacha, değişimini dört dikişli hızlı topla eşleştirdi ve geçen yıl o sahada hız düşüşüne rağmen daha iyi sonuçlar elde etti. Vurucuların yavaşlama yüzdesi 0,323 ile sadece 0,188’e ulaştı. Wacha’nın ayrıca bir platin, kesici ve kavisli topu var; ikincisini %27’lik bir koku oranı üretmesine rağmen geçen yıl yalnızca %11’inde kullandı. Kraliyet ailesi topu döndüren atıcıları sever ve bu atışla ispiyonlama planları olabilir.

READ  Dolphins yıldızının evinde yangın Southwest Ranches - NBC 6 Güney Florida

Wacha ve Lugo, Cole Ragans, Brady Singer ve Jordan Lyles’ın da yer aldığı rotasyona kıdemli roller ve varlık ekliyor.

Royals, yoğun hafta sona ererken harcamaları yavaşlatmak zorunda kalsa da, resmi olarak Wacha, Stratton ve Renfroe’yu kadroya eklemek için 40 kişilik bir kadro hamlesi yapmaları gerekiyor. Hala izlenecek bir şey var.