Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

AP İlk 25: Michigan, sıralamada Georgia’nın ardından 2. sıraya geri döndü; Ohio Eyaleti altıncı sırada

AP İlk 25: Michigan, sıralamada Georgia’nın ardından 2. sıraya geri döndü;  Ohio Eyaleti altıncı sırada

Georgia, kablolu yayında normal sezonu 1. sıradaki yerini koruyarak tamamladı. Üst 25 Pazar günkü kolej futbolu anketi, Ohio State’i 30-24 yendikten sonra yeniden 2. sıraya yükselen Michigan’ın önünde yer alıyor. İşte bilmeniz gerekenler:

  • Gürcistan, 9 Ekim 2022’ye kadar uzanan 24 ardışık ankette birinci sırada yer aldı.
  • Michigan, geçen hafta Ohio State ile yer değiştirene kadar tüm sezon boyunca ikinci sırada yer almıştı. Wolverines yeniden 2. sıraya gerilerken, Ohio State dört sıra gerileyerek 6. sıraya geriledi.
  • Washington, Florida Eyaleti ve Oregon birer sıra yükselerek ilk beşte yer aldı.
  • Tennessee ve Kansas Eyaleti sıralamanın gerisinde kalırken, 21. NC Eyaleti ve 25. Sıradaki SMU yükseldi.

AP İlk 25’i 13. Haftadan sonra tamamlayın

1. Gürcistan (52)
2.Michigan (10)
3.Washington
4.Florida
5.Oregon
6.Ohio Eyaleti
7. Teksas
8. Alabama
9.Missouri
10. Pensilvanya
11. Ole Bayan
12.Oklahoma
13.LSU
14.Arizona
15.Louisville
16. Notre Dame
17. Tulan
18.Iowa
19. Oklahoma Eyaleti
20. Özgürlük
T-21. Kuzey Karolina Eyaleti
T-21. oregon
23.Toledo
24.James Madison
25.SMU

Oy alan diğerleri: Tennessee 98, Clemson 57, Kansas Eyaleti 41, Utah 40, Troy 7, Kansas 6, New Mexico Eyaleti 5, Kentucky 4, Memphis 1, Kuzey Carolina 1, Miami (Ohio) 1

Yarışma Haftası kamuoyu anketini nasıl değiştirdi?

Normal sezonun son haftası, play-off yarışını değiştirecek olumsuzluklara çok yaklaştı ancak Washington (Washington State’e karşı), Florida State (Florida), Alabama (Auburn) ve nasıl gördüğünüze bağlı olarak Georgia (Georgia Tech) ) sinir bozucu tehditlerden kaçtı. Bu sezon AP’de sıralamada yer almayan bir takımın ilk beşte yer alan bir rakibe karşı tek bir yenilgisi yaşanmadı, ancak 13. Haftada sıralamada yer almayan bir takımın ilk 10’da yer alan bir rakibe karşı kazandığı galibiyet yer aldı: Wildcats’te ilk kez Kentucky, Louisville karşısında. şu andan bu yana ilk 10 galibiyeti. 1977. Louisville altı sıra gerileyerek 15. sıraya yerleşti.

READ  Liverpool 4 Luton 1: İkinci yarıda tempolu bir atak, Luis Diaz'ın ısrarı ve muz kabuklarından kaçınması

Michigan, Ohio State karşısında öne çıkan bir galibiyet elde ederken, Georgia’nın Georgia Tech’e karşı oynadığı zayıf oyun, Bulldogs’un sıralamanın zirvesindeki liderliğini kaybetti, ancak Georgia açık bir şekilde birinci sırada kaldı. Birincilik oylarının payı 61’den 52’ye düşerken, Michigan diğer 10’u aldı – ben de dahil.

Konferans şampiyonası maçları anketi nasıl etkileyecek?

AP’deki en iyi 10 takımdan yedisi önümüzdeki hafta konferans turnuvalarında oynayacak. Cuma günü 3. Washington ile 5. Oregon arasındaki ilk beş Pac-12 karşılaşmasıyla başlıyor; Pac-12 şampiyonluk oyununda ilk kez ilk beşte iki takım yer alacak. Diğer ilk 10 eşleşmesi SEC’de olacak ve 1 numara Georgia, 8 numara Alabama ile karşılaşacak. Crimson Tide’ın üzülmesi, Bulldogs’un 1 numaralı serisini sona erdirecek ve Michigan’ın 1997 sezonunun sonundan bu yana ilk kez 1 numara olmasının kapısını açacak – ya da belki de Kasım 1992’den bu yana ilk kez Washington. Oregon Eyaletini tekrar yenerse.

Yarışmadaki diğer takımlar: Big Ten şampiyonluğu için 2. Sırada Michigan ile 18. sırada Iowa, ACC unvanı için 4. sırada Florida Eyaleti ile 15. sırada Louisville, ACC şampiyonluğu için 7. sırada Texas ve 19. sırada Oklahoma Eyaleti. Büyük 12 şampiyonluğu, AAC şampiyonluğu için 17. sırada Tulane ile 25. sıradaki SMU, ABD Konferansı şampiyonluğu için 20. sırada Liberty ile New Mexico State ve MAC unvanı için 23. sırada Toledo ile Miami (Ohio). Ne Mountain West ne de Sun Belt şampiyonası maçında sıralamalı bir takım yer almıyor, ikincisi James Madison’ın uygunsuzluğundan kaynaklanıyor.

Gerekli okuma

(JJ McCarthy Görüntüsü: Ezra Shaw/Getty)