Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tom Allen, 7 sezonun ardından Indiana Hoosiers’ın baş futbol koçu olarak görevden alındı.

Tom Allen, 7 sezonun ardından Indiana Hoosiers’ın baş futbol koçu olarak görevden alındı.

BLOOMINGTON — IU Pazar günü futbol koçunu kovdu Tom AllenBloomington’daki yedi sezonun ardından IndyStar’a bir kaynak doğruladı.

Allen işini bitirdi Indiana Süre 33-49 ve 18-43 Büyük On Oynar.

Allen, 2019 ve 2020’deki kayda değer yükselişlerin ardından son üç sezonunu Big Ten’de 9-27, 3-23’lük skorlarla tamamladı ve hiçbiri Power Five konferans dışı yarışta kazanamadı.

Sonuçta, sözleşmenin önümüzdeki dört yıl içinde ödenmesi gereken 20 milyon doları aşan satın alma bedeline rağmen, mevcut atletik direktör Scott Dolson, yön değişikliğinin gerekli olduğuna karar verdi. Dolson’ın yeni futbol koçu arayışı (Indiana’nın son 13 yılda üçüncüsü) hemen başlayacak.

İÜ Stajına Adaylar: Indiana, Tom Allen’ın yerine kime başvuracak?

Allen’ın görev süresi gergin ve olağandışı koşullar altında başladı; Allen, Hoosiers’ın eski koç Kevin Wilson ile yollarını ayırdığı gün tam zamanlı olarak savunma koordinatörü olarak işe alındı. Allen, Wilson’ın iki kampanyasından ikincisinde merkezi bir figürdü ve Hoosiers’ın 6-6’ya gitmesine ve Foster Farms Bowl’a yanaşmasına yardımcı olmak için mücadele eden bir savunmayı yeniden canlandırdı.

– Doyle: IU’nun Allen’ı satın almaya gücü yetmez ama program için dibe vurmayı göze alabilir mi?

Fred Glass daha sonra bu iş için eğitim almadan Allen’ı terfi ettirmeyi seçti ve kararını 1 Aralık 2016’da bir akşam basın toplantısında duyurdu.

Glass o gece şöyle konuştu: “O bir erkek lideri ve bence bu, tüm takımın savunmasını aşacak ve belki kayıp halka olacak, belki de bizi yakınlaşmaktan, belki de üstesinden gelmekten alıkoyan gizli sos olacak.” dedi Glass. Biraz daha sık kamburlaşın.

Glass’ın sözlerinin başlangıçta kehanet olduğu kanıtlandı. Hoosiers’a ilk bowling maçında ve sonraki sonbaharda 5-7 sezon boyunca koçluk yaptıktan sonra Allen, 2018-20 arasında büyük ölçüde işe alma ve geliştirme çabaları yoluyla yeniden oluşturulan bir kadro sundu. İster şehir dışındaki yeteneklerin sıcak noktalarından ister Memphis ve Tampa gibi Güney’den (Allen’ın antrenörlük geçmişinin ona işe alma konusunda derin kökler verdiği bölgelerden) çekilmesi fark etmeksizin Allen, bu üç sezonu 19-14 bitiren bir takım kurdu.

READ  Kurtlar, sosyal medya fobisi için Edwards'ı azarladı

Bu esneme, Indiana State’in Florida’da oynanan Ocak maçlarındaki ilk iki maçına işaret eden Gator ve Outback bowlinglerindeki rıhtımları içeriyordu. Her iki maçtaki kayıplar, sadece sahada değil konferans oyunlarında da art arda kazanılan sezonların ivmesini azaltmış gibi görünmüyordu; bu, Allen’ın program ajansına sadece galibiyet ve yenilgilerin ötesinde bir değer kazandıran “Birbirinizi Sevin” sloganının kabul edilmesinden kaynaklandı. . .

Ama bunlar acı vermedi.

Ekim ve Kasım 2019’un başlarında, Nebraska ve Maryland’deki deplasman galibiyetlerini de içeren dört maçlık galibiyet serisi vardı ve IU’nun 12 yıldaki ilk galibiyet sezonunu garantiledi.

Allen’ın şaheseri bir yıl sonra, koronavirüsün vurduğu 2020 sezonunda takımı ilk 10’da yer alan Penn State’e karşı dramatik bir uzatma galibiyetiyle açılış yaptı, ardından bu ivmeyi 6-1’lik bir rekora taşıyıp Michigan State’i yendiğinde ortaya çıkacaktı. Ve Wisconsin.

Bir sonraki yıl için beklentiler tarihi standartlara göre son derece yüksekti ve Hoosiers’ın düşüşü dramatik bir şekilde Allen’ın işine mal olacak düşüşü başlattı. Indiana, 2021 sezonunu Big Ten’de hiçbir galibiyet almadan 2-10 tamamladı, ulusal sıralamada başladı ve sonraki iki sezonda yalnızca iki ve üç konferans zaferi elde etti.

IndyStar muhabiri Zach Osterman’ı X’te @ZachOsterman’da takip edin.