Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apex Legends geliştiricileri, yıkıcı ALGS saldırısının ardından sessizliğini bozdu

Apex Legends geliştiricileri, yıkıcı ALGS saldırısının ardından sessizliğini bozdu
Jeremy Gunn

Respawn, bir dizi yıkıcı hack'in ALGS turnuvasını raydan çıkarmasının ardından Apex Legends için yeni bir güvenlik güncellemesi grubu duyurdu.

17 Mart'ta Apex Legends, iki oyuncunun kendi istekleri dışında aldatılarak ALGS yanlısı özel bir lobiye girmesiyle büyük bir kaosa yol açan bir dizi hack saldırısına maruz kaldı.

Ardından gelen fiyasko, sorunun Apex Legends'ın üçüncü taraf hile karşıtı yazılımı East Anti-Cheat'ten mi yoksa daha kötü bir şeyden mi kaynaklandığı konusunda tartışmalara yol açtı.

Şimdi, hacklerin ortadan kalkmasından iki gün sonra Respawn, hacklere tam bir yanıt vererek oyuna yeni bir güvenlik güncellemesi grubunun geleceğini duyurdu.

Respawn kendi sayfasında “Pazar günü, ALGS etkinliği sırasında az sayıda Apex Legends profesyonel oyuncu hesabı hacklendi” dedi. Resmi Twitter sayfası.

“Oyunun ve oyuncuların güvenliği en büyük önceliğimizdir, bu nedenle sorunu derhal çözmek için yarışmayı duraklattık.”

Respawn daha sonra sorunu çözmeye yönelik yeni güncellemeleri açıkladı ve “ekiplerimizin Apex Legends oyuncu topluluğunu korumak ve herkes için güvenli bir deneyim yaratmak için bir dizi çok katmanlı güncellemenin ilkini nasıl uyguladığını” açıkladı.

Respawn, bilgisayar korsanlarının oyunu nasıl istismar ettiğine dair herhangi bir ayrıntı açıklamadı ancak sorunları çözmek için 24 saat çalıştıklarını doğruladı.

Apex Legends Esports hesabı, ertelenen maçlar hakkında oyuncuları bilgilendirdi. Turnuva organizatörleri hâlâ bir çözüm üzerinde çalışırken, taraftarlara “güvenlik ve rekabet bütünlüğünün” son derece önemli olduğunu hatırlattı.

Şu ana kadar Mayıs ayındaki Split 1 Playoff'larında herhangi bir değişiklik yapılmayacağını ve doğrudan etkilenen NA Pro League Finalleri hakkında daha fazla bilginin yakın gelecekte paylaşılacağını duyurdular.

Yeni güvenlik güncellemeleri, Apex'in üçüncü taraf hile karşıtı aracı Easy Anti-Cheat'in, diğer özelliklerin yanı sıra sistemindeki güvenlik açığı söylentilerini ortadan kaldırmasıyla birlikte geliyor. Epic Games başlıkları (ayrıca düzenli olarak hile önleme yazılımı kullananlar) Pro.

READ  1. Sezondaki en güçlü Diablo 4 kalbinin çiftliği kolaydır