Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pixel 8a ekranının 120Hz'e yükseltileceği söyleniyor

Pixel 8a ekranının 120Hz'e yükseltileceği söyleniyor

Yeni bir rapora göre, Google'ın yakında çıkacak olan Pixel 8a modeli 120Hz ekrana, Tensor G3 ekran çıkışına ve dünya çapında daha geniş bir kullanılabilirliğe sahip olacak.

Robot gövdesi Raporlar Mayıs ayında Google I/O'ya yakın veya sırasında piyasaya sürülmesi beklenen Google Pixel 8a, bir dizi dikkate değer yükseltmeyi beraberinde getirecek.

Kullanıcının karşılaştığı ilk ve belki de en çok karşılaşılan şey ekranın yükseltilmesi olacaktır. Pixel 8a, görünüşe göre 120Hz yenileme hızına sahip 6,1 inç FHD+ ekrana sahip olacak. Bu, Pixel 7a'daki 90Hz'den yüksektir. HDR içerikleri izlerken 1.400 nit'e kadar daha yüksek parlaklıkla ekranın daha parlak olacağı da açık.

Ayrıca ekranla ilgili olarak, bu, lansman sırasında Google'ın ekran çıkışı desteğine sahip ilk Pixel telefonu olacak gibi görünüyor. Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, yakın zamanda bu işlevi en son Android 14 beta güncellemesiyle ekledi.

Donanımdaki diğer büyük değişiklik ise beklenen bir yükseltme olan Tensor G3 olacak. Google'ın, G3 Tensor'un çok az farklı bir sürümünü kullanarak Pixel 7a ile aynı yolu izleyeceği açıktır; bu sürüm, maliyetleri düşürmek için termal olarak verimli olmayabilir, ancak Google'ın amiral gemisi telefonlarında bulunan sürüme çok benzer olması gerekir. aksi takdirde.

Ana kamerada kullanılan aynı 64MP sensörün ultra geniş bir kamera tarafından desteklenmesiyle kameralar değişmemiş görünüyor. Bu ve yukarıda bahsedilen diğer ayrıntılar “Google içindeki bir kaynaktan” geliyor gibi görünüyor.

Son olarak raporda Pixel 8a'nın dünya çapında daha fazla bölgede satılacağı da belirtiliyor. Pixel 8a, mevcut 21 ülkeye ek olarak Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Macaristan, Litvanya, Letonya, Polonya, Romanya, Slovakya ve Slovenya'yı da kapsayacak şekilde genişletilecek. Eklenen bu ülkeler, 8a'nızın elektronik garanti bilgilerine dayanmaktadır.

READ  SteamOS'lu ilk Steam Deck rakibi neredeyse burada

Pixel 8a zaten birkaç kez sızdırıldı ve Google bunun geleceğini doğrudan doğruladı. Daha önce de belirtildiği gibi, cihaz muhtemelen 14 Mayıs için belirlenen I/O 2024 civarında piyasaya sürülecek.

Pixel 8a hakkında daha fazla bilgi:

Ben'i takip et: Twitter/X, İş ParçacığıVe instagram

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.