Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

App Store kuralları değiştikten sonra Game Boy emülatörü artık iPhone'da mevcut

App Store kuralları değiştikten sonra Game Boy emülatörü artık iPhone'da mevcut

Apple, görünüşe göre ilk kez iPhone'da oyun emülasyonuna izin vermek için App Store kurallarını geçen hafta değiştirdi.

Bu politika değişikliğinin ardından ilk emülatör uygulamaları artık mağazada görünüyor. iGBA Bu, iPhone ve iPad için ücretsiz bir Game Boy emülatörüdür ve aslında cihaza indirilen ROM'ları yükleyip oynatabilmektedir; bu, Apple'ın birkaç hafta önce kesinlikle reddedeceği bir uygulama kategorisidir.

iGBA geliştiricisi, kurallardaki ani değişiklikten açıkça yararlanıyor. Uygulama tembel bir versiyonudur Açık kaynak projesi GBA4iOSgömülü reklam yoluyla para kazanılmasına rağmen.

Ancak tam özellikli bir emülatördür. Aslında Game Boy Advance veya Game Boy Color ROM'larını web'den indirebilir, ardından bunları oynamaya başlamak için iGBA'nın “kilidini açabilirsiniz”. Kaydetme durumları, sanal denetleyici özelleştirmesi, dokunsal ayarlar ve AirPlay aracılığıyla harici ekran projeksiyonu burada mevcuttur.

App Store kurallarındaki değişiklik, dışarıdan yüklenen ROM'lar aracılığıyla kuruluma izin verip vermeyeceği konusunda biraz belirsizdi; çünkü dil, ana uygulama içinde taklit edilen lisanslı yazılımı ifade ediyor.

Ancak iGBA onayının incelemecinin hatası olmadığını varsayarsak, ROM yükleme işlevselliğinde herhangi bir sınırlama yok gibi görünüyor, bu nedenle App Store artık oyun emülatörlerinin var olması ve gelişmesi için açık sezondur.

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

READ  Roblox çalışanlarına haftanın üç günü ofise gelmeleri gerektiğini söylüyor