Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Larian Studios başkanı Baldur’s Gate 3’ün Game Pass’e asla gelmeyeceğini söyledi

Larian Studios başkanı Baldur’s Gate 3’ün Game Pass’e asla gelmeyeceğini söyledi

Beklerken nefesinizi tutmayın Baldur’un Kapısı 3 Game Pass’te görünmek için. Larian Studios’un kurucusu Swen Finke’ye göre bu gerçekleşmiyor Oyun tasarımcısı açıkça “Game Pass’te olmayacak” dedi. Finke, planın her zaman bu olduğunu ve oyunu Microsoft’un abonelikli oyun platformuna koymanın hiçbir zaman düşünülmediğini belirtti. Bu açıklamalar oyunun resmi olarak piyasaya sürülmesinden sadece bir hafta sonra geldi

Bu kararın temelinde algılanan değer yatmaktadır. Venky öyle diyor Baldur’un Kapısı 3 Bu, “uygun fiyata” sunulan “harika bir oyundur”. Ayrıca oyunun mikro dönüşüm eksikliğine ve tüm hikayesine övgüde bulundu ve “Ödediğinizin karşılığını alırsınız” dedi. Bu amaca ulaşmak için tamamlayıcılardan biri devreye girer. Baldur’un Kapısı 3 140 saatten fazla sürüyor Bu, saatte yaklaşık 40 sente denk geliyor ki bu benim için iyi bir değer gibi görünüyor.

Larian Studios Microsoft değil. Bu, alabileceği tüm paraya ihtiyacı olan küçük bir işletme; Finke, oyunculara bunun için tam bedeli ödemelerini öneriyor. Baldur’un Kapısı 3 Geliştiricinin “başka oyunlar yapmaya devam etmesine” olanak tanıyacak.

Bu, Game Pass gibi abonelik yayın platformlarının “yiyebildiğin kadar yiyebilirsin” doğasıyla ilgili olarak oyun topluluğu içinde daha büyük bir soruna işaret ediyor. Yüzlerce oyuna erişmek için ayda 10 dolar ödemek elbette tüketiciler için harika bir şey ancak bunun geliştiriciler üzerinde ne kadar etki yaratacağı henüz bilinmiyor. Bazı küçük geliştiriciler Game Pass’in çıkışıyla birlikte gelen ekstra ilgiyi övüyorlar. Yayıncılar için “kaçırılmış bir fırsat”. Sony CEO’su Jim Ryan bile platformu “değer yok edici” olarak nitelendirdi, ancak birincil bir rakipten bahsediyor, yani tahıllar tuza karşı.

Microsoft, oyuncuların belirli oyunlara aşık olması ve onlara doğrudan sahip olmak istemesi nedeniyle Game Pass’in aslında dahil edilen oyunların satışlarını artırdığı fikrine bağlı kaldı. Bunu destekleyecek bazı kanıtlar var. Yıldız alanı Lansman gününden bu yana abonelik hizmetinde mevcut olmasına rağmen rakamlara göre yine de Eylül ayının en çok satan oyunu olmayı başardı. Ancak inekler ve bedava sütle ilgili eski atasözünün bazı oyuncular için geçerli olması gerekir.

READ  Amazon, Alexa ünlü seslerini veriyor ve talep üzerine geri ödeme yapacak

en önemli, Baldur’un Kapısı 3 Game Pass gerektirmez. Yılın en popüler ve eleştirmenlerce beğenilen yayınlarından biri olup büyük bir hit haline geldi. Tek başına buharda pişirilir. Oyun ayrıca PS5’te ve belirtildiği gibi Xbox Serisinde de mevcut