Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple bu hafta yükseltilmiş çiplere sahip yeni iPad modellerini duyuracak

Apple bu hafta yükseltilmiş çiplere sahip yeni iPad modellerini duyuracak

aşırı şarj yoluylaApple bu hafta, muhtemelen 17 Ekim Salı günü yeni iPad güncellemelerini duyurmaya hazırlanıyor. 9to5Mac raporu kendi kaynaklarımızla doğruladı.

iPad Air, iPad mini ve temel model iPad’in bir güncelleme alması bekleniyor. Bu güncellemeler büyük olasılıkla önemli tasarım değişikliklerinden ziyade daha küçük özellik güncellemelerini içerecektir.

iPad Air ve iPad mini’nin zaten bir güncelleme için programlanmış olması nedeniyle zamanlama mantıklı. Ekim güncellemesi, tabletleri yeni nesil Apple Silicon çipleriyle güncelleyecek. Haber basın bülteni ile duyurulacaktır.

Mevcut nesil iPad Air yaklaşık üç yıl önce piyasaya sürüldü ve şu anda M1 çipiyle donatılıyor. Supercharged raporu, iPad Air’in M2 yonga setine yükseltilmesinin beklendiğini söylüyor.

Yeni iPad mini, mevcut A15 Bionic çipe göre hafif bir iyileştirme sunan A16 Bionic çipi içermelidir. Bu hafta başında yayınlanan bir raporda, yeni iPad mini’nin, içeriği kaydırırken mevcut nesil iPad mini’lerde görülen jel kaydırma sorununun etkisini azaltmak için yeni bir ekran denetleyicisine sahip olacağı belirtildi.

iPad’in temel modeli en son bir yıl önce güncellendi ve bu da onu serinin en yeni modeli haline getirdi. 10. nesil model, yeni bir ince çerçeve tasarımı, yeni renkler ve Touch ID yan düğmesini getirdi. Şu anda A14 Biyonik çip tarafından desteklenmektedir. Yaklaşan 11. nesil modelin tam olarak ne için kullanılacağı belli değil ancak iPad mini A16’yı alacaksa temel model iPad’in de onu alması olası.

iPad Pro serisi şimdilik aynı kalacak. En son Ekim 2022’de güncellendi ve yeni nesil modellerin gelecek yılın sonuna kadar hazır olması beklenmiyor. Yeni nesil iPad Pro’nun ilk kez OLED ekranlara sahip olması bekleniyor.