Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple cihazlarının uzun ömürlü olması yapay zekayı daha da önemli kılıyor

Apple cihazlarının uzun ömürlü olması yapay zekayı daha da önemli kılıyor

elmalar Cihazlar daha uzun süre dayanır, bu nedenle müşteriler onları daha sık değiştirmezler.

Ve Bloomberg Haberleri olarak Rapor edildi 30 Haziran Pazar günü gerçekleşecek olan bu gelişme, teknoloji devinin yapay zeka (AI) çabalarını daha da önemli hale getirebilir.

Daha açık ifade etmek gerekirse raporda, Apple’ın ürünlerini daha dayanıklı hale getirmeye çalıştığı belirtilirken, yedi yıllık cihazların hala mevcut işletim sistemlerini çalıştırabildiği belirtiliyor. Ancak rapor, satışlar düştükçe Apple’ın daha az güvenilir bir büyüme kaynağı haline geleceğini söylüyor.

Bloomberg’den Mark Gurman, şirketin “yazılım ve yapay zekayla müşteri çekme konusunda giderek artan bir fırsata” sahip olması nedeniyle işleri tersine çevirebileceğini yazdı.

Apple bu sonbaharda iPhone 16’yı tanıttığında çok fazla donanım değişikliği olmayacak ancak müşteriler isterlerse yeni bir telefon satın almak zorunda kalacak. Apple Intelligence TeklifleriBunun aynı zamanda Mac ve iPad kullanıcılarının da yükseltme yapmasına yol açabileceğini ekledi.

Raporda, donanım yükseltmelerinin hızının azalmasının aynı zamanda Apple’ın satışları artırmak için hizmet ücretlerine ve aboneliklere daha fazla güvenmek zorunda kalacağı anlamına da geleceği belirtildi.

Bu haber, Apple’ın yapay zeka alanındaki yeteneklerini genişletmek için ortaklıklar kurmaya çalıştığı bir dönemde geldi. Geçen hafta şirketin onunla görüşmelerde olduğuna dair haberler çıktı ölü Apple’ın fikri olan ortaklık hakkında Sonunda reddedildiÜretken yapay zeka ürünleri üreten diğer şirketler gibi Meta da Apple’ın devasa dağıtım ağından yararlanmayı hedefliyor gibi görünüyor.

Bu arada PYMNTS, bu ayın başlarında Apple’ın yeni yapay zeka çabalarının “yapma şeklimizi değiştirebileceğini” yazmıştı. Tüketiciler tepki gösteriyor “Cihazlarıyla ve daha da önemlisi nasıl alışveriş yaptıklarıyla.”

Bu rapor, Apple’ın hedefine ulaşması durumunda tüketicilerin iPhone’larının alışveriş tercihlerini bileceğini ve bir sonraki satın almalarını tahmin edeceğini belirtiyordu. Apple Intelligence tarama geçmişinizi, satın alma alışkanlıklarınızı ve sosyal medya etkinliklerinizi inceleyebilecek.

READ  Kara Cuma Satışları Canlı – Şimdi Önerdiğim 31 Erken Fırsat

Uzmanlar, şirketin aynı zamanda işletmelerin müşterilerle etkileşim kurma biçimini de değiştirmek istediğini söylüyor. İle OpenAI’nin ChatGPT entegrasyonuApple ürünleri yakında müşteri sorularını yanıtlayabilecek, siparişleri işleyebilecek ve hatta ürün önerileri sunabilecek.

“Tüketiciler yapay zekanın daha fazla görevi yerine getirmesine alıştıkça, günlük aktiviteler ve karar verme süreçlerinde yapay zekaya olan bağımlılıkları da muhtemelen artacaktır. Bu durum, tüketici beklentilerini daha otomatik ve sezgisel hizmetlere doğru kaydırabilir.” Yi FangBilgisayar bilimi ve mühendisliği doçenti ve Santa Clara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden sorumlu yapay zeka direktörü Profesör John Matthews, PYMNTS’ye şunları söyledi:

PYMNTS AI kapsamımızın tamamını almak için günlük bültenimize kaydolun Yapay Zeka Bülteni.