Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

PlayStation yıldızları PSN’den daha uzun süredir oyun dışı

PlayStation yıldızları PSN’den daha uzun süredir oyun dışı

PlayStation yıldızları Bu, Sony’nin PlayStation 5 döneminin en sıra dışı girişimlerinden biri. Program, PSN’de oyun satın almak için kullanabileceğiniz paralar kazanmanın yanı sıra yalnızca PlayStation uygulamasında görüntülenebilen sanal heykeller toplamanıza da olanak tanıyor. Haziran ayının başından beri her şey bozuldu.

Sıradan bir insansanız muhtemelen PlayStation yıldızlarının gerçekte kim olduğunu merak ediyorsunuzdur. Unuttuğunuzu veya hiç farkında olmadığınızı varsayarsak, çoğu PlayStation oyuncusunun bu noktada olduğu gibi program, 2022’de başlatılan PlayStation Rewards programının elden geçirilmesiydi. Oyuncular, oyun satın alarak veya kendilerini belirli oyunları oynamaya zorlayan “kampanyaları” tamamlayarak para kazanabilirler. oyun türleri vs Özel koleksiyonlar. Geri aramalardan platform geçmişine ve Spider-Man Adidas gibi markalı crossover’lara kadar uzanan sanal bir kitap rafına eklenecekler.

Ancak, nakit kazanmanın harika bir yoludur ve bu da sonunda eklenir. Sorunları ilk biz fark etmeye başladık 6 Haziran civarıPlayStation mobil uygulamasının ana ekranındaki küçük bir simge aracılığıyla ulaşılabilen PlayStation Stars uygulaması açılmadığında. Bunun yerine oyuncular şu hata mesajıyla karşılandı: “PlayStation Stars uygulamasında şu anda sorunlar yaşanıyor. Mühendislerimiz sorunun farkında ve bir düzeltme üzerinde çalışıyor.”

Sony’nin yıl ortasında Play Days satış etkinliğinin yanı sıra bir dizi PlayStation Stars promosyonu da yürüttüğü göz önüne alındığında, zamanlama özellikle tuhaftı. Bu, yalnızca etkinlik sırasında belirli oyunları satın alıp oynayarak kazanılabilecek bazı koleksiyon parçalarının ve ödüllerin olduğu anlamına gelir. PlayStation desteğine göreKullanıcılar, yazılım kapalıyken bile puan ve koleksiyon parçaları toplamaya devam edeceklerdi, ancak bırakın tamamlanmamış olanı takip etmeyi, hiçbirini göremeyeceklerdi.

25 gün sonra program hala çöküyor. Ve kullanıcıların PlayStation Stars alt dizininde söylediği gibi Tahmin gerçekleştiBu, PSN’nin 2011’de benzeri görülmemiş bir hackleme sonrasında yaşadığı 23 günlük kesintinin ardından geliyor. Bu dönemde PS3 oyuncuları çevrimiçi oyun oynayamıyor, dijital olarak satın alamıyor veya konsolun sosyal özelliklerinden herhangi birini kullanamıyordu. Hizmet yeniden sağlandıktan sonra Sony, oyunculara ücretsiz oyunlar ve evde bir aylık PS Plus sunarak özür diledi.

READ  65 inç LG C1 4K OLED TV, bu Kara Cuma anlaşmasıyla Amazon'da 1.197 dolara düştü

PlayStation Stars saldırıya uğramadı, maliyeti yok ve çok daha az kişi tarafından kullanılıyor, dolayısıyla kesintisi gerçekten bir skandal değil. Bu çok tuhaf ve Sony henüz sorunun tam olarak ne olduğunu ya da ödül programının ne zaman tekrar devreye gireceğini açıklamadı. Şirket yorum talebine yanıt vermedi.