Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple, iPhone’unuzu tamamen değiştirmeden Face ID sorunlarını yakında çözebilir

Apple, iPhone'unuzu tamamen değiştirmeden Face ID sorunlarını yakında çözebilir

Apple Yetkili Servis Teknisyenleri, tüm cihazı değiştirmek zorunda kalmadan iPhone XS ve daha yeni telefonlarda Face ID onarımlarını gerçekleştirebilir, Mac söylentileri Raporlar.

Teknoloji devi, Face ID ve ön kamera modüllerinden oluşan yeni TrueDepth Kamera servis kısmına yakında Apple Mağazalarına ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarına erişim verebilir. Sonuç olarak, yetkili mağazalar ve sağlayıcılar, telefonda Face ID sorunlarından muzdarip olduğunda cihazı değiştirmek yerine ünitenin kendisinde onarımlar yapacaktır.

Apple tarafından kendisine gönderilen dahili bir notta açıklandığı gibi Mac söylentileriBu hareket, tüm ünite onarımlarının sayısını azaltarak ürünlerinin karbon ayak izini azaltacaktır. Varsa, aynı zamanda iPhone XS modellerinin ve daha yeni sürümlerinin sahiplerinin yeni bir iPhone kurmalarına gerek kalmayacağı ve yalnızca Face ID ile ilgili bir sorun olduğu için veri kaybedebileceği anlamına gelir.

Bu yeni reform sürecinin ne zaman uygulanacağı henüz belli değil. Şirket, teknisyenlere yalnızca daha sonra eğitim ve dokümantasyon alacaklarını söyledi.

Haber birkaç ay sonra gelir. Apple yeni Self Servis Onarım programını duyurdu, bu da onarımları kolaylaştırabilecek başka bir adımdır. Bu girişim sayesinde Apple, müşterilere parça ve alet satarken cihazlarını evde nasıl onaracakları konusunda rehberlik edecek. Müşteriler, cihazları onarıldıktan sonra kullanılmış parçalarını iade ettiklerinde de geri dönüşüm kredisi alacaklardır.

elma dedi Self servis onarım programı Bu yılın başlarında ABD’de başlayacak ve daha sonra diğer ülkelere yayılacak.

READ  Sea Of Stars'ın geliştiricisinin sabotajı, NPC "The Completionist"in yerini alıyor.