Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple, M2 iPad Air ve M4 iPad Pro’ya Pil Sağlığı menüsü ekliyor

Apple, M2 iPad Air ve M4 iPad Pro’ya Pil Sağlığı menüsü ekliyor

iPhone kullanıcılarının pil sağlığı bilgilerini doğrudan Ayarlar uygulamasından kontrol edebilmesinin üzerinden uzun zaman geçti. Ancak bu özellik şu ana kadar iPad’de mevcut değildi. Yeni lansmanla birlikte M2 iPad Air Ve M4 iPad ProApple sonunda Pil Sağlığı menüsünü iPadOS’a getirdi.

Onun belirttiği gibi iKültürgeçen hafta piyasaya sürülen tüm yeni iPad’ler (M2air Ve M4 Pro) ilk kez pil sağlığı menüsü sunuyor. Bu, iPad sahiplerinin CoconutBattery gibi üçüncü taraf uygulamalarını kullanmak zorunda kalmadan maksimum pil kapasitesini de kontrol edebilecekleri anlamına gelir.

Aslında Apple, maksimum pil kapasitesi eklemekten fazlasını yaptı. Tıpkı yeni iPhone 15 modelleri gibi M2 iPad Air Ve M4 iPad Pro Ayrıca dahili pilin ömrünü korumak için maksimum şarjı %80 ile sınırlama seçeneği de sunuyor. Sonuç olarak iPad’iniz %80’e ulaştığında şarjı otomatik olarak durdurur.

Ancak bir sorun var. En son iPadOS güncellemesi olan 17.5 sürümünü yüklemiş olsanız bile bunların hiçbiri önceki iPad modellerinde mevcut olmayacaktır. Dolayısıyla, daha eski bir iPad’iniz varsa pil sağlığını kontrol etmek için yine de üçüncü taraf uygulamaları kullanmanız gerekecek ve %80 şarjı seçme seçeneğiniz de olmayacak.

Elbette Apple bunu gelecekte bir yazılım güncellemesiyle değiştirebilir ancak yalnızca en yeni iPhone’ların tüm bu seçeneklere sahip olduğu göz önüne alındığında bu pek mümkün görünmüyor.

Apple, yeni M2 iPad Air ve M4 iPad Pro'ya Pil Sağlığı menüsü ekliyor

yeni M2 iPad Air Ve M4 iPad Pro Apple’ın web sitesinden sipariş edilebilecek olan cihazın resmi lansmanının Çarşamba günü yapılması planlanıyor.

Ayrıca okuyun

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.