Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple, uygulama geliştiricilerin abonelik indirimlerini toplamasının bir yolunu test ediyor

Apple, uygulama geliştiricilerin abonelik indirimlerini toplamasının bir yolunu test ediyor

elma Pilot programın duyurulması Cuma günü, App Store geliştiricilerinin birden fazla aboneliği olan müşterilere indirim sunmasına olanak sağlayacak olan buna “abonelikler için koşullu fiyatlandırma” adı verildi. Geliştiriciler, her iki abonelik de aktif kaldığı sürece “bir veya farklı geliştiricilerin” aboneliklerine güvenebilecek ve bu da farklı şirketler arasında ortaklık olasılığının önünü açacak.

buna göre 9’dan 5Mac’e, İndirimler, uygulamanın kendi içinde olduğu gibi, uygulama dışı mağaza reklamlarında ve pazarlamasında da kullanılabilir.

Apple’ın baş mühendislik sorumlusu Pete Hare, LinkedIn’deki bir gönderide şunu söyledi Şirketin “tüm uygunluk ve iş kontrollerini gerçekleştireceği” ve müşterilerin tanıtılan uygulamaları “doğrudan e-posta veya uygulama mağazası bağlantılarından tek adımda indirip abone olabileceği”. Apple, programın “önümüzdeki aylarda” geliştiricilerin ilgisini çekeceğini söylediği için programın faydalarının yaygınlaşması biraz zaman alabilir.

Apple’ın yakında üçüncü taraf uygulama mağazalarına izin vereceği Avrupa Birliği’nde, yalnızca bir mağazaya sahip olmak yeterli olmayacak; Apple’ın bunu geliştiriciler ve müşteriler için de çekici hale getirmesi gerekecek. Bu, geliştiricilerin çabaları karşılığında mümkün olduğunca fazla para kazanmalarına yardımcı olmanın ve onlara müşteri çekmeleri için daha fazla yol sunmanın bunun bir parçası olduğu anlamına gelir.

Düzeltme 17 Aralık 2023, 14:21 ET: Bu makalenin orijinal versiyonunda, deneme sürümünün geliştiricilerin abonelik fiyatları konusunda rekabet etmesine olanak sağladığı belirtiliyordu. Aslında program, geliştiricilerin yalnızca her iki geliştirici de teklifi etkinleştirdiğinde aktif aboneliklerdeki müşterilere indirim sunmasına izin veriyor. Bu hatadan dolayı özür dileriz.

READ  İşte Apple'ın yeni AI fotoğraf düzenleyicisini nasıl deneyeceğiniz