Eylül 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple Watch Ultra’nızı açmayın

Apple Watch Ultra'nızı açmayın

Apple Watch Ultra, müşterilerin eline daha yeni geçmeye başladı ve önceki Apple Watch’lardan farklı olarak, cihazın alt kısmında açıkta kalan dört vida başı var. Yapsam da yapmasam da teknolojimin içine bakmayı seviyorum M2 MacBook Air’inize bir ısı yastığı ekleyin Performansı artırmak veya teknolojinin çalışmasını sağlamak için sadece içinde ne olduğunu görmek için. Apple Watch Ultra’nın altındaki vidaları gördüğüm an, içine bakmak istediğimi biliyordum. Ama sahip olmayabilirim…

Apple Watch’un alt kısmında dört adet P5 pentalobe vida bulunur. Bunlar, MacBook’un altına sabitlenen vidalarla aynı tiptedir ve bir Phillips tornavida veya tornavida kadar yaygın olmasalar da, pentalob tornavidalar Nadir de değil. Bu dört vidayı çıkardıktan sonra ilk komplikasyon ortaya çıktı – her vidanın etrafında çok küçük dairesel bir halka var. Bunlar, şüphesiz, üst düzey Apple Watch’un aşırı su geçirmezlik derecelerinin bir parçasıdır. İlk dört vidayı geriye doğru çevirdiğimde, kısmen düz halkayı yerinden kaydırmadan sıkmanın neredeyse imkansız olduğu ortaya çıktı.

Ancak, bu noktada saatin su geçirmezliğinin bir kısmının tehlikeye girebileceğinin farkında olarak devam ettim. Bu vidalarla ilerlemenin tek yolu bir dosya kullanmaktı. spudger ve hassas dolgular Saatin seramik arkasını titanyum kasadan ayırmak için. Hava geçirmezdi ve o ince yalıtımı çıkardığı anda yok oldu. Ayrıca saatin arkasını ve tüm sağlık sensörlerini saatin piline, ekranına, işlemcisine ve kasasına bağlayan iki adet ince şerit kablo bulunmaktadır. Kablolara zarar vermemek için ikisini ayırırken dikkatli olmam gerekiyordu.

Açık bir Apple Watch Ultra'ya bakmak

Arka paneli çıkarmak, iç kısmın çoğunu ortaya çıkarmadı. Büyük siyah bir Apple logosu bileşeni vardı, ancak Apple Watch kayışlarını serbest bırakmak için kullanılan iki düğme çıktı ve halılarımın uçurumundaki dört yaydan üçü gitmişti.

READ  Samsung Galaxy S23'ün tasarımı, sızan tanıtım görselleriyle ortaya çıktı

Saat arka paneli çıkarıldığında saatten anlık bir hata oluşmadı ancak anlaşılır sebeplerden dolayı telefonum bağlanamadı. Üç vida daha vardı – bu sefer üçlü kanatlar – ve bu siyah bileşeni tutan küçük metal plakalar, ancak onları çıkarıp kaldırmaya başladığımda, bunun oldukça büyük bir iş olduğu anlaşıldı. Diğer tarafına bağlı birkaç şerit kablo var gibi görünüyor ve saatin arkasından onları ayırmanın iyi bir yolu yok gibi görünüyor. Bunlara erişmek, yapışkanı yumuşatarak ve ardından ayırmak için bir açıklık kullanarak ekranın çıkarılmasını içerebilir. İç kısımlara bu şekilde ulaşabilirsiniz. Önceki Apple Watch’larda, ancak Ultra’daki Seek View, ekranı kırmadan yapabileceğimden emin olduğum, onu açmak için harika bir yola sahip görünmüyor. Apple Watch Ultra’nın ekranı, çizilmeye karşı daha dayanıklı olsa da çatlamaya daha meyilli olan safirdir. Bu muhtemelen Apple’ın saatin kasasını ekranın düz kenarlarına kadar uzatmasının nedeninin bir parçası.

O noktada, elimden geldiğince her şeyi bir araya getirdim. Cihazın altına takılı iki şerit kabloyu yeniden bağlamak zor oldu. Artık bazı küçük yaylardan yoksun olan saat kayışını çıkarmak için kullanılan düğmeler, saatin aksanlarıyla çarpışıyor. Ve vidanın etrafındaki küçük lastik halkalar biraz dışarı çıkıyor. O-ringler yerinde ve yapışkan conta kırıldığında, saatin su geçirmezliği fabrika standartlarının yakınında bile değil. Bu noktada kesinlikle tüplü dalış yapmayı düşünmezdim.

Şüphesiz, önümüzdeki günlerde saatin insanlar tarafından daha eksiksiz bir şekilde yırtıldığını göreceğiz. iFixit. Kesinlikle daha uzağa gidecekler Elma İzle Ultra yaptığımdan daha fazla. Eminim benden daha yetenekli biri, su geçirmezliğe fazla zarar vermeden saati söküp takma işini daha iyi yapabilir, ama ne yazık ki. Kendi saatinizi parçalara ayırmak yerine kesinlikle merakınızı beslemek için kılavuzlarını beklemenizi tavsiye ederim, yoksa Apple’ın bugüne kadarki en dayanıklı akıllı saatinin su geçirmez olmayan (veya daha kötüsü, bozuk bir versiyonu) ile baş başa kalabilirsiniz.


Daha fazla Apple haberi için YouTube’da 9to5Mac’e göz atın: