Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SNES Star Fox, yeni bir hack sayesinde artık 60 fps’de çalışıyor

SNES Star Fox, yeni bir hack sayesinde artık 60 fps'de çalışıyor

60 fps’lik saldırıya uğramış sürümünün demosu tilki yıldızı Bu hafta piyasaya sürüldü (bu demo, sol alt köşede belirtildiği gibi 30 fps’den çok daha yüksek olmasa da).

90’larda bir Nintendo çocuğu olsaydınız, muhtemelen nasıl olduğuna şaşırırdınız. tilki yıldızı Ve SuperFX çipi 1993 dönemi SNES donanımında tam 3D dünyalar sunabilir.Bugün oyunu oynamaya geri dönerseniz, oyunun saniyede maksimum 20 kare olan dalgalı kare hızından muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Uzun süre girin tilki yıldızı ROM kesmek kandontotüm özelliklerden sorumlu Yıldız Tilki Keşif Gösterisi hile. Bu hafta Kando yama yayınlandı Simüle modunda 30 hatta 60 fps açar tilki yıldızı (veya Yıldız Tilkisi 2M) ROM. Sonuç, muhtemelen 90’ların başında sahip olduğunuz pembe renkli hatıralarla eşleşmeye yakın olacak çok pürüzsüz bir deneyim. tilki yıldızı Orijinal oyunun yapabileceğinden daha fazlası.

tasarım sorunu

hızlanma denemeleri tilki yıldızı Bilgisayar korsanlığı ve simülasyon topluluklarında yeni bir şey değil. Yıllardır oyuncular SuperFX yongaları hız aşırtmalı veya Emülatörleri daha yüksek hızlarda çalıştırın Oyunun kare hızını yükseltmeye çalışmak.

yakınlaştır / SuperFX yongası, SNES öykünücüsünün düzgün bir şekilde işlemesi gereken birçok kartuş işlemcisinden yalnızca biridir.

Ama bu yöntemler yapılırken tilki yıldızı Daha hızlı (ve daha akıcı) çalışır ve oyunun iç mantığını da aynı derecede hızlandırır. Bu, düşman gemilerinin ve Arwing’inizin Nintendo’nun amaçladığından çok daha hızlı uçtuğu anlamına gelir, bu da oyunun mükemmel müziğinin ekrandaki otomatik kaydırma hareketiyle senkronize olmamasına neden olan bir etkidir. 60 fps’lik bir deneyime ulaşmak için oyunun hızını üç katına çıkarmak, tüm hesaplarda inanılmaz derecede hızlı olmasını sağlar.

Orijinal SuperFX çipinin tasarımı ve sınırlamaları bu sorunun çözülmesini zorlaştırıyor. gibi bir oyunda tilki yıldızıSuperFX çipi İki tam kare döngü alabilir 3D görüntülerini sistemin video RAM’ine aktarmak için (mevcut ekran alanının yalnızca yüzde 75’ini kullanmasına rağmen). Oyun mantığı, düşman hareketi vb. için hesaplama süresini ekleyin ve oyun, SNES’in 60 fps hızının üçte birinde yeni bir kare oluşturur.

Nearby Emulator (aka byuu) yazarı “SuperFX oyunları bir tür özel durumdur” 2019’da Ars’a söyledi Güncelleme tartışılırken, hız aşırtma Emülatör, hassas bsnes’e odaklanır. “SNES’te tüm ekranları rasterleştiren yazılım gereksinimleri nedeniyle saniyede 60 kare hızında çalışmama eğiliminde olduklarından, oyun mantığı kare hızları üzerine kurulu. Yani hızlandırsanız bile tilki yıldızıOyun motorunun artık gerçekten hızlı çalıştığını gösterecek.”

yavaşlatmak

Bu sorunu aşmak için, kando hack ilk önce oyunu üç çerçeveli komutları çalıştıracak şekilde yeniden programladı. IRQ Prosedürleri) bir kare döngüsü (veya saniyede 30 kare için iki oyun döngüsü) alanında. Ancak oyunun hızlanmasını önlemek için kando, sürümünü yalnızca oyun mantığını (veya “katmanları”) her üç karede bir (veya 30 fps modu için her karede) yeniden hesaplayacak şekilde programladı. Kando, “Bu, oyunu orijinal hızına yavaşlatıyor” diye yazıyor.

Ne yazık ki, Kando bunun oyunun saldırıya uğramış bir versiyonu olduğunu belirtiyor. Hız aşırtmalı SNES CPU’dan hala yardıma ihtiyacınız var Ve bu nedenle , STOK SNES CİHAZLARINDA ÇALIŞMAZ. Hız aşırtma modunda çalışacak şekilde yapılandırılmış öykünücülerde bile, kando Uyarmak 60 fps modunda, “ekranda birkaç nesne olduğunda, saniyede kare hızı 30-60 fps arasında çok değişken hale geliyor (60 fps oynatırken müzik hızında da bazı sorunlar var gibi görünüyor). ).

Yıldız Tilki 2 Her zamankinden daha pürüzsüz görünüyor

Sınırlamalar ne olursa olsun, yeniden yaşamak harika tilki yıldızı90’ların başındaki 3D grafiklerin doğasında bulunan mide bulandırıcı kare hızları (veya daha önceki kare hızı hacklerinin mide bulandırıcı oyun hızları) olmadan aksiyon dolu oyun. Bu hafta sonu birlikte oynayacağız Gelişmiş SA-1 sürümümüz gecikmesiz derece III Çocukluğumuzun en iyi versiyonunu kurtarmaya çalışıyoruz.

READ  Nintendo Switch Anma Günü Blogu: Bunlar en iyi fırsatlar