Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple, WWDC’de yapay zekayı “Apple Intelligence” olarak yeniden tanımlamak istiyor

Apple, WWDC’de yapay zekayı “Apple Intelligence” olarak yeniden tanımlamak istiyor

Apple Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (AAPL) bu hafta başlıyor ve 10 Haziran Pazartesi’den 14 Haziran Cuma’ya kadar sürecek. iPhone şirketinin yapay zeka ile entegre yeni nesil ürünlerini sergilemesi bekleniyor. Apple CEO’su Tim Cook’un açılış konuşmasının saat 13:00’te başlaması planlanıyor.

TECHnalogy Araştırma Başkanı ve Kıdemli Analist Bob O’Donnell, Yahoo Finance’in Sabah Brifingine katılarak Apple’ın yapay zeka ürün ve hizmetlerinin teknoloji hisseleri üzerindeki etkenlerinin altını çiziyor.

O’Donnell, “Ve Apple bunu yaptığında çok daha geniş bir kitle bunun ne olduğunu görüyor, anlamaya başlıyor ve daha sonra büyüyor” diyor ve ekliyor: “Oyuna geç kalmış olsalar bile.” “Ve sonra soru… [is] Hizmetler: Bu özelliklerin bazılarından para kazanmaya ve uzun süredir işin en büyük ve en karlı kısmı olan devasa hizmet pastasına eklemeye nasıl başlayabilirler?”

Daha fazla uzman görüşü ve en son piyasa hareketleri için buraya tıklayın ve Sabah Özeti’nin bu bölümünün tamamını izleyin.

Bu yazı şu kişi tarafından yazılmıştır: Luke Carberry Maughan.

Video sürümü

Size sorumu duymayı beklediğimiz AI duyurusunu çevreleyen çok fazla heyecan ve beklenti var, ancak Apple hisselerinde ne kadar büyük bir katalizör görüyorsunuz?

Öncelikle elbette Dave, dünyaya yapay zekanın aslında ne anlama geldiğini, bunun yapay zeka olmadığını anlatacağım.

Açıkçası Apple Intelligence olurdu.

Ama neyse, bakın, olay şu ki, Brian bu soruyu daha önce sormuştu.

İnsanları makinelere götürecek olan şey, bilirsiniz, günün sonunda, bu şeylerin çoğu, öyle görünüyor ki, metni özetleyen vasat Apple türleridir.

Bana bu sitenin ne dediğini söyle.

Bana bu belgenin ne dediğini söyle ve ailemin önünde olan tüm bu insanları tatil fotoğraflarımdan otomatik olarak çıkarmam için bir e-posta oluştur, böylece onu temizleyebilirim, bilirsin, güzel pratik şeyler.

READ  Google Podcasts yakında kapatılacak ve kullanıcıları YouTube Music'e geçmeye teşvik edecek

Mesele şu ki, Apple bunu yaptığında ve bu arada, tüm bunlar Android telefonlarda ve diğer yerlerde uzun süredir mevcut, fark şu ki o Apple’dır, değil mi?

Ve Apple bunu yaptığında çok daha geniş bir kitle bunun ne olduğunu görüyor, anlamaya ve içselleştirmeye başlıyor, dolayısıyla oyuna sonradan girseler bile bu büyük bir olay haline geliyor.

O zaman soru şu ki Brian yine hizmetlerinden bahsetti, bu özelliklerin bazılarından para kazanmaya ve bunları bu devasa hizmet pastasına nasıl eklemeye başlayacaklar?

Uzun zamandır işin en büyük ve en karlı kısmı bu oldu.

Bob.

Sizi anlıyorum, dijital asistan Siri, bir grup arkadaşımı beş yıl önceki fotoğraflardan tarayabilmek benim için harika olurdu.

Ben belki de bu şeyleri sosyal medyada paylaşmak isteme taraftarıyım.

Bu harika.

Peki Apple’ı hala AI silahlanma yarışında geride kalan biri olarak mı görüyoruz?

AIA’nın Microsoft ve benzeri şirketlere açık bazı haber akışında iki yıl geride kalmış bir şirket olduğu söylenebilir mi, yoksa yatırımcılar endişelenmeli mi?

Yani bakın, Brian’ın açıkça gerisindeydiler ama diğer birçok konuda gerideydiler ve bu onları yavaşlatmadı.

Benim için en büyük soru, GP T tipi sohbet teknolojisini Apple deneyimine entegre etmek için açık yapay zeka ile yapılan söylentilere konu olan ortaklıklar gibi şeyler.

Bu Apple değil.

Her zamanki Apple işleri yapma yöntemi.

Kendileri icat etmeyi severler.

Çok teşekkür ederim, ama belki de çok geç kaldıkları için bu duruma mecbur bırakıldılar.

Ve biliyorsunuz, açık yapay zekayla ilgili bazı tuhaf şeylerin olduğunu gördük.

Ve tabii ki Microsoft Open AI kullanıyor ve tüm bunlar nasıl bir araya geliyor ve bunun sonuçları neler?

Bu benim merak ettiğim türden bir şey.

READ  Metal Gear Solid hayvanlara sahiptir

Ve biliyorsunuz, diğer bir şey de zamanlama açısından akıllıca, bazen yepyeni bir teknoloji konusunda oyunda biraz geç kalmak tam olarak doğru zamandır ve bunun zamanlaması da aslında yine aynı, ana akım insanların azalmaya başladığı yer. .

Vay, aslında, bu gerçekten harika ve uzun süredir video monitörümüz, teknoloji uzmanımız, araştırma başkanımız ve başkanımız Bob O’Donnell’in Bob O’Donnell’e söylemesini istediğim türden bir şey.

Yakında seninle konuştuğunu görmek her zaman güzel.

Teşekkürler beyler.