Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Craig Federighi, Apple’ın iOS 18’e Google Gemini ve diğer yapay zeka modellerini eklemeyi umduğunu söyledi

Craig Federighi, Apple’ın iOS 18’e Google Gemini ve diğer yapay zeka modellerini eklemeyi umduğunu söyledi

Bugünkü WWDC duyurularının bir parçası olarak Apple, ChatGPT’yi yerel olarak iOS 18’e getirmek için OpenAI ile bir ortaklık yaptığını açıkladı. Pazartesi günü yapılan bir takip röportajında ​​Apple yöneticileri Craig Federighi ve John Gianandrea, Apple’ın yapay zeka hedeflerini açıkladı ve Google ile olası bir anlaşmanın ipuçlarını verdi . Gelecekte İkizler burcu.

Moderatörlüğünü iJustine’in yaptığı röportaj bu öğleden sonra Steve Jobs Tiyatrosu’nda gerçekleşti ve Apple’ın makine öğrenimi ve yapay zeka stratejisinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı John Giannandrea ve yazılım mühendisliğinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi ile bir tartışmayı içeriyordu.

Röportaj sırasında Federighi, Apple’ın sonunda kullanıcıların Apple Intelligence ile kullanmak üzere farklı modeller arasında seçim yapmasına izin verme umudunu özellikle vurguladı. OpenAI’nin ChatGPT’si şu anda tek seçenek olsa da Federighi, Google Gemini’nin gelecekte bir seçenek olarak gelebileceğini öne sürdü:

Eninde sonunda insanların kullanmak istedikleri belirli şablonları, belki de yaratıcı yazarlık için harika bir şablonu veya programlama için beğendikleri bir şablonu tercih edeceğini düşünüyoruz. Bu nedenle, sonuçta kullanıcıların kendi seçtikleri bir şablonu göndermelerine olanak sağlamak istiyoruz.

Dolayısıyla gelecekte Google Gemini gibi farklı modellerle entegrasyonlar yapmayı düşünebiliriz. Yani şu anda açıklanacak bir şey yok ama bizim yönümüz bu.

Federighi’ye göre başlangıçta ChatGPT’ye odaklanma kararının nedeni Apple’ın “en iyiyle başlamak” istemesiydi.

Apple, bu yılın sonlarında Apple Intelligence özelliklerini sunmaya başlayacak. Özellikler iPhone 15 Pro ve sonraki sürümlerde ve tüm M serisi Mac’lerde ve iPad’lerde ücretsiz olarak sunulacak.

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.