Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple’ın uygulamalara yönelik yeni iOS 18 özelliği, kullanıcıların bu özelliğin insanların kolayca “hile yapmasına” olanak sağlayacağından endişe etmesine neden oluyor.

Apple’ın uygulamalara yönelik yeni iOS 18 özelliği, kullanıcıların bu özelliğin insanların kolayca “hile yapmasına” olanak sağlayacağından endişe etmesine neden oluyor.

Apple, yaklaşan iOS 18 için yeni özellikler duyurdu ve bazıları bunun ortaklarının kolayca hile yapmasına olanak tanıyacağından endişe ediyor.

Şirket, Pazartesi günü California’daki Apple Park’ta düzenlenen Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı sonrasında yaptığı duyuruda, yeni güncellemenin bu sonbaharda ABD’de yayınlanmasıyla birlikte, kullanıcıların yakında iPhone’larının ana ekranındaki uygulamaları kilitlemelerine ve gizlemelerine izin verileceğini duyurdu.

Şirket, bu özelliğin insanların bankacılık uygulamalarını gizli tutmalarına yardımcı olmayı ve çocukların kuralsız ve denetimsiz satın alımlar yapmamaları için Amazon gibi belirli uygulamalara erişmelerini engellemeyi amaçladığını paylaştı.

Apple, yaklaşan iOS 18 için yeni özellikler duyurdu ve bazıları bunun ortaklarının kolayca hile yapmasına olanak tanıyacağından endişe ediyor. Getty Images aracılığıyla Noor Fotoğrafı

Şirket şunları söyledi: “Kullanıcılar artık uygulamayı kilitleyebilir ve daha fazla gizlilik için uygulamayı gizleyip kilitli ve gizli uygulamalar klasörüne taşıyabilirler.” abone.

“Bir uygulama kilitlendiğinde veya gizlendiğinde, uygulama içindeki mesajlar veya e-postalar gibi içerikler arama, bildirimler ve sistemdeki diğer yerlerden gizlenir.”

Ancak herkes Apple’ın vizyonunu paylaşmıyor ve bazıları bunun başkalarına hile yapma fırsatı vereceğinden endişe ediyor.

iPhone’daki uygulamaları Siri Önerileri’nde arama özelliğini devre dışı bırakarak veya bir klasörün derinliklerine gömerek gizlemek zaten kolaydır; ancak yeni iOS 18 özelliği, daha az sadık olmayı seçenler için başka bir koruma katmanı ekler.

Ancak yeni gizli uygulamalar özelliği, kullanıcının ana ekrandaki uygulama simgesini ve adını gizlemesine ve hatta bildirimleri duraklatmasına olanak tanıyor.

Apple Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Kilitli ve gizli uygulamalar, uygulama bildirimleri ve içeriği gibi gizli tutmak istedikleri bilgilerin yanlışlıkla başkaları tarafından görülmeyeceği konusunda kullanıcılara gönül rahatlığı sağlıyor” dedi.

Yeni güncelleme bu sonbaharda ABD’de kullanıma sunulduğunda, yakında kullanıcıların iPhone’larının ana ekranındaki uygulamaları kilitlemelerine ve gizlemelerine izin verilecek. elma

“Kullanıcılar artık uygulamayı kilitleyebilir; daha fazla gizlilik için uygulamayı gizleyebilir ve Gizli ve Kilitli Uygulamalar klasörüne taşıyabilirler.

Ancak bir “Gizli Uygulama” klasörü oluşturduğunuzda ana ekranda bu şekilde görüntülenecektir.

Apple kullanıcıları ayrıca Mail, Mesajlar, Notlar, Telefon, Fotoğraflar ve Safari gibi telefonlarında önceden programlanmış uygulamaları da kilitleyebilir.

READ  Rastgele: İşte Masahiro Sakurai'nin retro video oyunu koleksiyonuna bir bakış

Bu uygulamalar yalnızca Face ID ile açılacak şekilde ayarlanabilir.

Yeni özellik, Pazartesi günkü duyurunun ardından X hakkında hemen ilginç geri bildirimler topladı.

Bir X kullanıcısı, “iOS 18 ve yeni iPhone’lar bu kuşların erkekleri gibi hile yapmasını sağlayacak… ilişkiler öldü” diye paylaşımda bulundu.

Bir başkası, “iOS 18’in insanların hile yapmasına yardımcı olacağını biliyorum” diye yazdı.

Bir diğeri şaka yaptı: “iOS 18, bağnaz, hile yapan Android adamlarını iPhone’lara dönüştürmeye çalışıyor.”

Apple ayrıca, yeni iOS 18 güncellemesiyle kullanıcıların iPhone ana ekranlarını özelleştirebileceklerini ve şirketin o zamandan beri kullandığı mevcut ızgara sisteminin aksine simgeleri görünmelerini istediğiniz gibi yeniden düzenlemenize olanak tanıyacağını duyurdu. 2007’de ilk iPhone’un piyasaya sürülmesi.

Güncelleme, istemlere yanıt veren, yeni metinler ve görseller oluşturan ve kullanıcıları için sorunları çözen, yapay zeka destekli yeni bir sistem olan Apple Intelligence’ı içerecek. elma

Kullanıcılar ayrıca uygulama simgelerinizin rengini isteklerine göre değiştirebilirler.

Teknoloji devleri ayrıca güncellemenin, istemlere yanıt veren, yeni metinler ve görseller oluşturan ve kullanıcıları için sorunları çözen, yapay zeka destekli yeni bir sistem olan Apple Intelligence’ı da içereceğini paylaştı.

Apple Intelligence, kullanıcıların zor mesajları yeniden yazmalarına yardımcı olacak bir yeniden yazma aracına sahip olacak. Widget, kullanıcının mesajına bağlı olarak kullanıcı dostu, profesyonel veya kısa görünecek şekilde değiştirilebilir.

Şirket, “OpenAI’nin Siri ve yazma araçlarına entegre edilmiş ChatGPT’si sayesinde, sizin için en yararlı olduğu anda deneyimden daha fazla yararlanabilirsiniz; araçlar arasında gezinmenize gerek yok” dedi.

Fotoğraflara gelince, Apple Intelligence kendinizi görsel olarak ifade etmenin yeni ve keyifli yollarını sunuyor. Eğlenceli, orijinal görseller ve tamamen size ait yepyeni Genmojiler yaratın.

“Görüntü Değneği ile kaba bir taslağı, notlarınızı tamamlayan ilgili bir görüntüye dönüştürün ve sağladığınız açıklamaya göre kişiselleştirilmiş bir anı filmi oluşturun.