Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Arjantin’deki Taylor Swift hayranları aylardır stadyumda kamp yapıyor

Arjantin’deki Taylor Swift hayranları aylardır stadyumda kamp yapıyor

ünlüler

Bak onlara ne yaptırdın

İflas eden hayranların, Taylor Swift’in gelecek hafta Arjantin’deki Eras Turu durağı öncesinde aylardır çadırlarda kamp yaptıkları bildiriliyor.

Seçkin Swiftie’ler, 9, 10 ve 11 Kasım tarihlerinde biletleri tükenen üçlü gösteri için stadyumdaki en iyi kamusal alanları elde etme umuduyla Buenos Aires’in River Plate Stadyumu’nun yakınında kalıyor.

Önceki tur duraklarında Swift ürünlerini kapmak için yılan kuyruklarının bu bekleyişle hiçbir ilgisi yok.

İsminin açıklanmasını istemeyen 21 yaşındaki bir hayran, “Beş aydır bu çadırdayız” dedi. dirgen.

Üniversite dersleri ile yarı zamanlı işi arasında yerini ayırdıkları için ebeveynlerinin onun uyku düzenlemelerinden haberi olmadığını itiraf etti ve genellikle oyun alanının yakınındaki “bir arkadaşını ziyaret ettiğini” söylediğini açıkladı.

Ve o yalnız değil – Onlarca çadır Kaldırım boyunca dizilmişler, yaz kampına benziyorlar, dostluk bilezikleri de dahil.

Carmen adındaki bir hayran, 300 saat, yani 12 günden biraz fazla bir süreyi dışarıda sırada uyuyarak geçirdiğini söyledi. Pop-up kampın ortak organizatörleri, 18 yaşın üzerinde olması gereken katılımcıları takip ediyor.

Bazı Swiftie’ler haziran ayından beri kamp yapıyor.
Getty Images aracılığıyla AFP
Swift, rekor kıran Eras turnesinin ardından milyarder statüsüne ulaştı.
Getty Images aracılığıyla AFP

Heyecanla beklenen dünya turunun biletleri, turun durağı ne olursa olsun çok azdı; ön gösteriye giremeyen şanssız hayranlar, yerlerini almak için binlerce olmasa da yüzlerce bilet ödemek zorunda kaldı. Yalnızca gelecek haftanın şovlarına bileti olanlar için, en sevdikleri pop yıldızını görme şansı hiç bu kadar yüksek olmamıştı.

Swiftie’lerden daha erken Çadır sıralarında yerlerini aldılarsahneye yakın bir yer bulma şansları o kadar artar.

READ  Caitlyn Jenner, Travis Parker'ın Düğünü Kourtney Kardashian'a Davet Edilmedi

Taraftarların yerlerini korumak için her gün bütün gün çadırda kalmaları gerekmiyor, ancak bunu başaranlar organizatörler arasında büyük puanlar kazanıyor.

20 yaşındaki Irina adlı bir hayran, “Bu kadar çok insanın olması işleri kolaylaştırıyor. Hepimizin farklı programları var ve siz de programlarınızı bu aralara sığdırıyorsunuz” dedi.

Swiftie’lerin kampı ne kadar uzun olursa, sahneye yakın bir yer bulma şansları da o kadar artar.
İnsansız
Bazı taraftarlar haftalarca sırada beklerken, bazıları ise aylarca kampta kaldı.
İnsansız

Ancak, sert hava koşullarının üstesinden gelmeye veya bütün geceyi beton üzerinde geçirmeye ödül olarak fazladan saat tahsis eden dahili bir kurallar listesi internete sızdırıldı.

Ancak organizatörler sıraya girebilmek için tam bir gece uykusu ve çadırlarda ayda en az 60 saat geçirmeyi şart koşuyor.

Swiftie’ler çadırlarına gidemiyorlarsa ama yerlerini kaybetmek istemiyorlarsa, konser kampı için özel bir X hesabı işleten ve kendi bekleme hizmetlerini sunan pop hayranları Deborah ve Sophia’nın yardımına başvurabilirler. Başkaları için sırada.

Genel giriş biletleri, sahnenin iyi bir görüntüsünü veya sahnedeki halk müziğinin hissini vaat etmiyor ve dindar Swfities, iyi bir yeri garanti etmeye mümkün olduğunca yakın olmaya kararlı.
İnsansız

Pitchfork’un tahminlerine göre istekli müşterilerden seyahat masrafları ve hizmet ücretleri için ücret alıyorlar; bu tutarın toplamı yaklaşık 700 ABD doları, yani 2 ABD dolarına denk geliyor. Şu anda Arjantin Hiperenflasyondan muzdarip.

Sofia bir muhabire “One Direction’ın 2014’te Velez Sarsfield’deki gösterisinden beri kendim için kamp yapıyorum” dedi. “Çabalarımın iyi sonuçlarına her gösteride tanık olduktan sonra bunu yapmaya devam ettim ve bu yılın başlarında başkalarına yardım etmeye başladım.”

Bununla birlikte, kamp yapmanın maliyeti Swiftie’lere zamanlarından veya çimento kaldırımlarda uyumanın acısından daha pahalıya mal oldu; bildirildiğine göre düzenli olarak tacize maruz kalıyorlardı, yoldan geçenler “Çalışıyor musun?” gibi hakaretler yağdırıyorlardı. “Ders çalışıyor musun” veya “Duş mu alıyorsun?”

Swift, Arjantin’deki üç günlük ziyaretine 9 Kasım’da başlayacak.
Getty Images aracılığıyla AFP

Ancak Eras Tour’un Buenos Aires’teki ilk gösterisine bir haftadan az bir süre kala hayranlar, kamp eğlencelerinin sona ermesi nedeniyle bir miktar üzüntü hissettiklerini söyleseler de beklentiyle dolular.

READ  Adam Devine, evinin önünde bir adamın vurularak öldürülmesine tanık olduğunu söyledi

Carmen, “Bu kadar az zamanın kalması fikrinden hoşlanmıyorum” dedi. “Gün gelecek, sonra ne olacak? Bütün gün çadırın içinde arkadaşlık bilezikleri yapmak zorunda kalmayacağım evde bu kadar vakit geçirdikten sonra ne yapacağım? Normal bir insan olmaya geri döneceğim?”


Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/11/04/entertainment/taylor-swift-fans-in-argentina-camp-out-for-months-at-stadium/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL’sini kopyalayın