Mart 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

arkadaşım telefonumu açtı

arkadaşım telefonumu açtı

Dün gece yenimi gösteriyordum Google Arkadaşım Buffalo’nun Pixel 6a akıllı telefonu. Telefonu ona verdiğimde kapalıydı. Sonra birden ana ekranıma bakmaya başladı. Parmağını ekranın telefonun parmak izlerini taradığı ve telefonun kilidinin açık olduğu kısmına koymuştu.

nefes nefese kaldım. Kalp atışlarım hızlandı.

“Bufalo”! ben dedim. “Olması gereken bu değil.” Telefonu kilitlemek için güç düğmesine basın ve tekrar açmayı deneyin. İşe yaradı. Gözlerim şişti. Bunu tekrar tekrar yaptı, yakın arkadaşlarımızı şaşırttı. Neyse ki, orada başka kimse telefonumun kilidini açamadı.

İnternette arama yaptım ve telefonun geçen ay kullanıma sunulmasından bu yana diğer kişilerin de benzer sorunlar yaşadığını gördüm. bazı insanlar Cihaz ayarlarında kayıtlı olmayan parmakları kullanarak Pixel 6a’nın kilidini açabildiler. Ve iki onun youtube kanalları kanıtlanmış Kişiler, parmak izleri telefonda kayıtlı olmasa bile Pixel 6a’nın kilidini açabilir.

Genel bir kural olarak, hem tüketiciler hem de kurumsal çalışanlar cihazlarında bulunanları gizli tutmak ister. İnsanlar, cihazlarının yanlışlıkla yabancılara, hatta arkadaşlara veya aile üyelerine erişime izin vermemesini bekler. Bu, bu sorunun Google’ın hızla büyüyen Pixel serisi telefonlarının başına gelen en iyi şey olmadığı anlamına geliyor. Bir elma iPhone’lar ve sayısız Android telefon.

Teknoloji endüstrisi araştırma grubu tarafından Pazartesi günü yayınlanan tahminlere göre, Google bir yıl öncesine göre yaklaşık %230 artışla ikinci çeyrekte ABD’ye 800.000 akıllı telefon gönderdi. Kanallar. Canales, Apple, Samsung, Motorola ve TCL’nin Kuzey Amerika’da Google’dan daha fazla telefon gönderdiğini söyledi.

449 dolarlık Pixel 6a, Google’ın yan kuruluşu Alphabet’in CEO’su Sundar Pichai’nin Nisan ayında analistlere “şimdiye kadarki en hızlı satan Pixel telefon” olduğunu söylediği 2021’deki Pixel 6 ile aynı Google Tensor çipine sahip.

Pixel 6a gibi Pixel telefon serisi, Google’ın amiral gemisi modellerine benzer teknolojiyi daha düşük bir fiyata sunmayı hedefliyor.

READ  AMD RDNA 3 "Radeon RX 7000" GPU'larının neredeyse 4GHz'e ulaştığı iddia edildi, geliştirilmiş uyarlanabilir güç yönetimi ve yeni nesil sonsuz önbellek doğrulandı

İnsanlar, parmak izi ile kilit açma özelliğini etkinleştirmeden Pixel 6a’yı kurabilir, ancak yine de popüler bir şifre alternatifidir.

Bir Google sözcüsü CNBC’ye bir e-postada “Pixel 6a’daki ekran altı parmak izi sensörü, onaylanmamış bir parmak izi eşleşmesinin olasılığının 50.000 denemede 1 olduğu güvenlik için endüstri standartlarını karşılayacak şekilde test edildi” dedi. “Parmak izi performansı, kararlılık ve güvenilirlik konusunda sürekli iyileştirmeler yapıyoruz ve kullanıcılar Android 13’ün en son sürümünü çalıştırdıklarından emin olmalılar.”

Apple diyor ki Onun web sitesi Touch ID’ye kayıtlı tek bir parmakla iki ayrı parmak izinin eşleşme olasılığı 50.000’de birdir. Karşılaştırma için, bir kişinin cihazın kilidini açmak için dört basamaklı şifreyi doğru tahmin etme olasılığı 10.000’de birdir.

Yüz tanımaya dayanan diğer üreticilerin telefonlarında kimlik doğrulama sorunları ortaya çıktı. Birbirine pek benzemeyen aile üyeleri Apple’ın iPhone X’inin kilidini açabildi 2017’de2019’da insanlar, telefonun sahibinin bir fotoğrafıyla Samsung Galaxy S10’un kilidini açmanın mümkün olduğunu keşfetti.

Nadir olsa da, başka birinin parmak izinin telefonumun kilidini açmasını hala korkutucu buluyorum. Bunun için de endişeleniyorsanız, bunun yerine başka bir kimlik doğrulama yöntemine güvenmek isteyebilirsiniz.

İzlemek: Google neden donanım satmaya devam ediyor?