Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

PS5 fiyat artışı, bazı Japon oyuncuların PC Port of Final Fantasy 16 için dua etmesine neden oldu

PS5 fiyat artışı, bazı Japon oyuncuların PC Port of Final Fantasy 16 için dua etmesine neden oldu

Son Fantezi 16 Japonya’da en çok beklenen oyunlardan biridir. ama bir problem var – Hayranlar oynayacak PS5’i bulamıyor ve Blu-ray modeli fiyatı Az önce 10.498 yen (~ 76$) arttı. Dün bahsettiğim gibiBununla birlikte, birçok Japon oyuncu, piyasaya sürülmesinden bu yana Sony’nin iç bölgesinde fazla istikrar bulamayan platform arayışını bırakıyor.

Aslında, bazı geleneksel konsol oyuncuları, özellikle Steam gibi vitrinleri hedefleyen Japon geliştiricilerin sayısı arttıkça, bu günlerde daha çeşitli olan PC oyunlarına dikkat çekiyor. fark ettiğim gibi Twitter kullanıcısı aitikimochiFinal Fantasy 16, PlayStation fiyat duyurularının hemen ardından görünmeye başladı.

Birçoğu oyunu oynayabileceklerini düşündü, diğerleri ise oynayabildi Bir bilgisayar portu için dua edin. PS5’e benzer bir bilgisayar inşa etmenin hala oldukça pahalı olduğunu belirtmekte fayda var – PlayStation’ın daha yüksek fiyatlarından bile daha fazla – açıkçası başka şeyler için kullanılabilir ve yazılım genellikle Steam’de daha ucuzdur.

Şu an itibariyle, PS5, Final Fantasy 16 için onaylanmış tek platformdur. Ancak, Sony bu günlerde üçüncü taraflarla konsol münhasırlığı konusunda pazarlık yapma eğiliminde olduğundan, sonunda PC’ye geçerse şaşırmayacağız. Tabii ki, Sony’nin kendi bölgesinde yapmak istediği türden bir konuşma değil – umarım nesil olgunlaştıkça işleri yerel olarak tersine çevirebilir.

READ  Kingdom Heart Bulut Sürümleri 'Sunucuları Meşgul' Uyarısı Aldı