Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ARPA fonları için eyalet uygunluğu arayan şehir

Columbus Konseyi, 28 Aralık’ta Belediye Binası’ndaki özel davet toplantısında Wagner Engineering’i 55.700 $ karşılığında onayladı.

Bu değerlendirme, şehrin ABD kurtarma planı için yasama meclisinden uygun fon aramanın ilk adımıdır.

Konsey, yerel yönetimlerin COVID-19 salgınından kurtulmasına yardımcı olmak için federal ARPA fonu alacak olan Wagner’in danışmanı olarak geçen hafta 5,6 milyon dolar harcadı.

ARPA fonları, salgın hastalıklara halk sağlığı yanıtı, olumsuz ekonomik etkiler, toplu konut yardımı, kamu sektörü gelir kaybı, temel işçiler ve su, kanalizasyon ve geniş bant altyapısı için prim ücretleri için kullanılabilir. Fonlar 31 Aralık 2024’e kadar ödenmeli ve 31 Aralık 2026’ya kadar harcanmalıdır.

Jeff Turnage

Şehir Avukatı Jeff Turnage ilerledikçe, Wagner şehre “iş emirleri” sunacak, yapmaları gerektiğini düşündükleri işin ana hatlarını çizecek ve konsey her birini ayrı ayrı oylayabilecek.

İlk iş emri, ARPA fonunun kendisinden 55.700 dolara mal olan bir topluluk değerlendirmesidir.

Wagner Engineering başkanı ve yönetim kurulu başkanı Emad al-Durk, önümüzdeki hafta başlayacak bir meclis toplantısı nedeniyle olağan 60 günlük notun 45 güne düşürüleceğini açıkladı.

emad al-durk

“Şehrin ARPA finansmanına uyması için (devlet için) talep üzerinde çalışmalıyız” dedi. “İlk adım, hangi alanların uygun olduğunu ve fonları politika perspektifinden nereye harcamak istediğinizi görmek için hızlı bir talep tahmini yapmaktır. Ardından, bu ihtiyaçları bölge ve eyalet kaynaklarıyla nasıl eşleştireceğimize dair bir finansal strateji geliştirmemiz gerekiyor.

Al-Durk, gelecek hafta Wagner’in mühendis ekibinin şehir departman başkanları ve planlama departmanı ile öncelikler hakkında bir fikir edinmek için bir araya geleceğini söyledi.
Gelecek hafta şehri dolaşacaklar ve belirli koğuşların ihtiyaçları hakkında meclis üyeleriyle buluşacaklar.

“Modüllerinizin ihtiyaçlarını belirlediğimizde, ARPA gereksinimleri kapsamında neyin kalifiye olduğunu bulacağız” dedi.

Önerilen bütçe ile proje listesi hazırlanacak” dedi.

READ  Simülasyon eğitimi şaşılık cerrahi tekniklerini öğrenmenin anahtarıdır

Bazılarında drenaj, bazılarında sosyal donatılar yer alıyor” dedi. “Eminim bütçe, ARPA aracılığıyla sahip olduğunuz 5 milyon dolardan fazla olacaktır, bu yüzden bunu nasıl artıracağınız bir meydan okuma olacaktır.”

Al-Durk, şehri Ocak ayı sonlarında veya Şubat ayı başlarında Jackson’a götürme planlarının bir listesini elde etmeyi umduğunu söyledi. Yasama meclisinin tahsisini Mart ayı sonuna kadar tamamlamasını beklediğini söyledi.

Drenaj, diğer gereksinimler
Belediye Başkanı Keith Caskin su yolları ve drenaj çalışmaları hakkında sorular sordu ve Al-Durk, Londes County Denetleme Kurulu ile birlikte bunun en iyisi olacağını söyledi.

“Sahip olduğunuz sorunların bir kısmı (drenaj yoluyla) bakım eksikliğinden, bir kısmı da finansman eksikliğinden kaynaklanıyor” dedi. “Altyapınız yaşla birlikte bozuluyor. Bazıları kontrolünüz dışındaki şeylerden ve bölgenizin dışından gelir. Su hiçbir siyasi sınır tanımıyor, bu yüzden bu harika bir plan olurdu.

Al-Durk, Wagner’in denetçileriyle “onları bunun şehir, bölge ve vatandaşlar için iyi bir yatırım olduğuna ikna etmeye çalışmak” için görüşmek istediğini söyledi.

Su projesi 520.000 dolara mal oldu ve al-Durk’un sağladığı belgelere göre beş ay sürdü. Tamamen ARPA parasıyla finanse edilebilir.

Ayrıca, her biri kendisiyle ilişkili bir fiyat etiketi ile önerilen sonraki adımların bir listesini de sağladı: ARPA parasının yüzde 60-80’ini finanse eden dokuz aylık ve 125.000 dolarlık kapsamlı bir plan yükseltmesi; Üç ila dört ay süren ve yüzde 40-60 oranında ARPA tarafından finanse edilebilen 95.000 ABD Doları Performans ve Performans Değerlendirmesi; Yıllık 125.000 ABD Doları tutarında eyalet ve federal hibe başvurularının hazırlanması; 31 Aralık 2026’ya kadar devam edecek olan ARPA Uyum Raporlaması, alınan toplam ARPA finansmanının yüzde 5’ini oluşturacak; Ve bir yıl sürecek ve şu anda ARPA tarafından finanse edilmeyen 195.000 dolarlık ulaşım planı, şu anda nakliye maliyetlerine izin vermiyor. Al-Durk, ABD Senatosu tarafından geçirilen bir yasa tasarısının şu anda Meclis’te olanı değiştirebileceğini söyledi.

READ  Türk Telekom'un nefesi yetmedi - TRT Spor

Coskin, “Bu adımlardan biriyle her geri döndüklerinde, bunu tanımak zorundayız” dedi. “Sadece o zaman dikkatimize geldi. Şehir için öncelik listesinde aşağı doğru indikçe, paramızın karşılığını en büyük patlamayı göreceğiz.

Al-Durk, “Diğer topluluklar altı, yedi, sekiz aydır planladığı için, bunların hepsini çok kısa bir süre içinde sıkıştıracağız” dedi.
“Maalesef yasama meclisi başladığında işimize başlıyoruz. Üzerimizde çok baskı olacak ama elimizden gelen her şeyi yapacağız.