Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ars Technica Sistem Kılavuzu, “Yeniden Uygun Fiyatlı GPU’lar” Sürümü

Ars Technica Sistem Kılavuzu, "Yeniden Uygun Fiyatlı GPU'lar" Sürümü

Oric Lawson

En son masaüstü bilgisayarlar oluşturmaya yönelik bir kılavuz hazırlamamızın üzerinden uzun zaman geçti, çünkü kısmen botlar ve spekülatörler arasında bir grafik kartının perakende satış fiyatının iki katını ödemeye çalışmak, yaşatmak istemediğimiz sefil bir deneyimdi. kimsenin üzerinde.

Ama 2022’ye kadar çoğu şeyi yaptı daha fazla Pahalı, PC üreticileri şanslı. CPU’lar ve anakartlar stokta ve satın almaları kolay, DDR4 bellek gerçekten ucuz ve çevrimiçi olarak Amazon, Best Buy veya Newegg’e gidebilir ve altı yıl önce biraz şişkin görünse de mucizevi görünen fiyatlarla GPU’larla dolu sanal raflar bulabilirsiniz. Aylar.

Genel bilgisayar talebinin önümüzdeki aylarda oldukça dramatik bir şekilde düşmesi bekleniyor, ancak sabırla ilk masaüstünüzü oluşturmak veya mevcut bir sürümü değiştirmek için bekliyorsanız, bu muhtemelen 2020 ortasından bu yana bir bilgisayar oluşturmak için en iyi zamandır.

Bir sistem oluşturma konusunda tavsiye arayan herkese yardımcı olmak için, paranızın karşılığında en iyi performansı elde etmeye odaklanan dört oluşturma şablonunu bir araya getirdik. Bu kuleler gösterişli ve kaliteli olmayacak ve onları başlangıç ​​noktası olarak görmelisiniz. Seçtiğimiz bileşenleri neden seçtiğimizi açıklarken, gereksinimlerinize uygun ayarlamalar yapmanız gerekip gerekmediğine kendiniz karar verebilirsiniz. Daha sonra ITX mini mimarilerine ve üst düzey PC’lere odaklanan ayrı kılavuzlar yapabiliriz.

Malzeme seçimi hakkında bir not

Bir bilgisayar inşa etmenin eğlencesinin bir kısmı, onun istediğiniz gibi görünmesini sağlamaktır. Anakartlara ve önerdiğimiz diğer parçalara uyan ve her sistem için iyi çalışacağını düşündüğümüz kasaları özenle seçtik. Ancak birçok vaka var ve elimizdeki tek seçenek bizim seçtiklerimiz olmayacak.

Aynı şey güç kaynağı için de geçerli. EVGA modellerini çoğunlukla tavsiye ediyoruz. 80 Altın Yeterlik Belgesi Ya da daha iyisi, binalarımızda onlarla iyi deneyimlerimiz ve arkadaşlarımız veya tanıdıklarımız için topladığımız deneyimlerimiz olduğu için. Ancak, favori bir markayı ele geçirecek kadar bilginiz varsa, elbette sizin için neyin işe yaradığını öğrenin. Aynı şey RAM için de geçerli – belirli kapasiteler ve hızlar önereceğiz ve geçmişte işimize yarayan markaları kullanacağız, ancak bu, benzer özelliklere sahip diğer RAM kombinasyonlarından daha iyi oldukları anlamına gelmez.

READ  Video: Nintendo, Kirby and the Forgotten Earth için yeni bir reklam yayınladı, geçiş önümüzdeki ay başlayacak

Son olarak, maliyet tahminlerimize bir Windows lisansının maliyetini dahil etmeyeceğiz. Windows için birçok farklı fiyat ödeyebilirsiniz—Resmi bir Microsoft perakende lisansı için 139 ABD dolarıVe Sistem üreticileri için bir “OEM” lisansı için 120 ABD dolarıveya gri pazar ürün anahtarı satış sitelerinden bir ürün anahtarı için 15 ila 40 ABD doları arasında. Windows 10, Windows 8 veya Windows 7 için bir ürün anahtarınız varsa, Windows 10 ücretsiz yükseltme süresinden sonra Microsoft bu seçeneği hiçbir zaman engellemediği için Windows 11’i ekstra bir ücret ödemeden yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz. bu karar sana kalmış.

Ayrıca, çoğu kişinin zaten sahip olduklarını yeniden kullanacağını veya bu bileşenleri ayrı olarak satın alacağını varsaydığımız için web kamerası, monitör, klavye veya fare gibi çoğu çevre birimini fiyatlandırmadık.