Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Arsenal stratejik anlaşmada Nokia ve Durk Telecom’u seçti

basmak R.Gevşeme

Arsenik seçer Nokia, Türk teleKEğer İçeri stratejik anlaşma Türkiye’nin ilk 5G hazır Özel kablosuz ağ

  • Nokia ve Türk Telekom, Türkiye’deki ilk ticari özel 4.9G / LTE şebekesini başlatmaya hazırlanıyor
  • Arcelic, Arsenal’in dijital otomasyon üretimindeki liderliğini ilerletecek gelecekteki uygulama etkinliklerinde Nokia ve Dirk Telecom ile işbirliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Arsenik Ürün Video Analizini, Dahili Montajı ve Gelişmiş AGV Performansını Destekleyecek Nokia Özel Kablosuz Ağ

15 Haziran 2021

Espoo, Finlandiya – Arçelik Küresel, Küresel Lider Tüketici Cihazları ve Elektronik Üreticisi ile stratejik bir iş anlaşması imzaladı. Nokia ve Türk Telekom Sıralamak Türkiye’nin ilk özel kablosuz ağı.

Arcelic’in Çayırova merkezli çamaşır makinesi üretim tesisinde endüstriyel kalitede 5G’ye hazır özel kablosuz ağ kullanılacak. Kanıtlanmış Nokia 5G’ye hazır ağ, Arçelik’e dijital dönüşümünü ve endüstriyel 4.0 uygulama olaylarını hayata geçirme platformu sağlayacak.

Arcelio’nun baş stratejisti ve dijital yöneticisi Paris Bazar şunları söyledi: “Arçelik olarak, yeni teknolojileri iş modelimize entegre etmeye kararlıyız ve bu dağıtım, Arçelik’i dijitalleşmenin ön saflarına yerleştiriyor.”

İlk kullanım, ağın Otomatik Kılavuzlu Aracın (AGV) performansını artırmak için tesis genelinde kapsamlı, güvenilir kısa gecikmeli kapsama sağladığını görecek. Bileşen lojistiği için üretim süreci boyunca kullanılan AGV’ler ile geliştirilmiş bağlantı, AGV’nin hızını, kontrolünü ve operasyonel verimliliğini artıracaktır. Nokia ve Arçelik, Orta Çağ’da ek uygulama etkinlikleri oluşturmak ve uygulamak için daha fazla iş birliği planlıyor.

Ağ, gerçek zamanlı mülk konum takibi ve site güvenliği ve güvenliği için yeni video analizi tabanlı uygulamaları etkinleştirmek için yüksek hassasiyetli dahili konumlandırmayı destekleyecektir. Olası yardımcı olaylar arasında artırılmış ve sanal gerçeklik, dijital çiftler, kargo kontrolü, güvenlik ve tesis yönetimi, kalite kontrol, yüksek çözünürlüklü video ve uzaktan inceleme için özellik düzeyinde ses ve video iletişimi yer alır.

READ  İzmir Paros | İzmir Parosu Türk Müziği Korosu Entan Cumhuriyetin Ilina Özel Koncer

içinde barış Bazar ekledi: “Gelecekte sertifikalı 5G özellikli özel kablosuz ağın üretkenliğini, performansını ve güvenliğini artırmaya yardımcı olacak 30’dan fazla yardımcı uygulama belirledik.

Endüstri 4.0 teknolojilerinin uygulanması, üretkenlik, fabrika çıktısı ve taşıma kapasitesi açısından fayda sağlarken aynı zamanda onarım ve boşta kalma süresini de azaltabilir. Nokia Bell Labs Consulting araştırmasına göre, 5G özellikli endüstriyel 4.0 fayda fenomeni olan kompozit robotlar, üretim çıktısını yüzde 25’e kadar artırabilir; Video sensörleri beklenmedik ekipman arızalarını yüzde 30’a kadar azaltabilir; AGV’ler taşıma kapasitesini yüzde 30’a kadar artırabilir.

Anlaşmaya göre Nokia, çözüm tasarımı, dağıtımı ve sürekli yönetilen hizmetler de sağlayacak. Türk Telekom, 4.9G / LTE spektrumunu sağlayacak ve projenin sonundan itibaren nihai yönetim ve yönetişim modellemesinden sorumlu olacaktır. Nokia, Dijital Otomasyon Bulutu (DAC) platformuna dayalı endüstri standardı özel kablosuz altyapı sağlayacaktır. Nokia DAC, güvenilir yüksek bant genişliği, düşük gecikme süresi ve özel ağ iletişimi sağlayan bir dijital otomasyon platformudur. Ayrıca yerel uç bilgi işlem yeteneklerinin, ses ve video hizmetlerinin ve dijital özellikli uygulamaların bir listesini içerir.

Raghav Sakal, Başkan Nokia Bulut Ve ağ hizmetiS, Dedim: “Arçelik, üretim uygulamaları ve iş akışlarında en son yenilikleri hayata geçirme konusunda oldukça ilerici bir yaklaşıma sahip. Türkiye’nin ilk özel 5G’ye hazır ağının Arsenal için kullanılması, hem dijital otomasyon üretme yaklaşımında hem de bölgedeki ilham verici inovasyon örneğinde önemli bir adım.

Dirk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Acer şunları söyledi: Durk Telekom’un Türkiye’de ilk özel kablosuz ağı hayata geçirmedeki rolü önemli bir kilometre taşıdır. Arcelius’un dijital entegrasyondaki üstün yetenekleri, Dirk Telecom’un bağlantı ve ağ teknolojilerindeki liderliği ve Nokia’nın uluslararası deneyimi bir araya gelerek yeni nesil ‘Akıllı Fabrika’ projesini oluşturdu. Proje, Türkiye imalat sektöründeki dijitalleşmenin göstergelerinden biri olacak. Yüksek düzeyde performans, esneklik, kalite ve üretkenlik getirerek Endüstriyel 4.0’ın en gelişmiş uygulamalarını sunar.

READ  Turks ve Caicos Adaları CONCACAF 17 Yaş Altı Erkekler Elemeleri – Magnetic Media'da mücadele edecek

Eiser devam etti: “Türk Telekom olarak Nokia ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ‘Akıllı Fabrika’ testi ile Türkiye’nin ilk Endüstri 4.0 mobil şebeke testini Nisan 2019’da hayata geçirdik. Amacımız, kritik endüstriyel uygulamalarda verimliliği azaltmak, üretkenliği ve verimliliği artırmak için kullanılan düşük gecikme süresi, mobil ağın sağladığı yüksek bant genişliği, yüksek veri aktarım hızı ve güvenilirlik yeteneği ile akıllı fabrika uygulamalarını gerçek hayata taşımaktı. Bugün bu hedefe ulaşmadaki en önemli anı görüyoruz. Türkiye’nin dijital dönüşümünün lideri olarak, alanında lider bir şirket olan Arçelik’te üretimin dijitalleşmesine 5G uyumlu yeni nesil şebekeyle katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Nokia DAC, ağ ve kullanıcı ekipmanı, bulut tabanlı işlevsel izleme sistemi ve standart ve endüstri tabanlı protokol bağlantısını kolaylaştıran endüstriyel konektörler içeren kompakt, kullanımı kolay bir platformdur. Ayrıca, kaba tutamaçlar ve diğer kablosuz cihazlarla sorunsuz bir şekilde entegre olan yeni cihaz yönetimi özelliklerine de sahiptir. Nokia’nın dünya çapındaki işletmelerde 290’dan fazla büyük kurumsal müşterisi var ve 40’tan fazlası 5G’ye bağlı.

Ek kaynaklar:

Nokia hakkında

Dünyanın birlikte çalışmasına yardımcı olacak teknolojiler geliştiriyoruz.

Kritik ağlar için güvenilir bir ortak olarak, mobil, sabit ve bulut ağlarında yenilik ve teknoloji liderliğine bağlıyız. Ödüllü fikri mülkiyet ve Nokia Bell Labs liderliğindeki uzun vadeli araştırmalar yoluyla değer yaratıyoruz.

En yüksek dürüstlük ve güvenlik standartlarına bağlıyız ve daha üretken, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir dünya için gereken yeteneklerin geliştirilmesine yardımcı oluyoruz.

Arsenik Hakkında

Arçelik, 12’den fazla markası (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, ElektraBregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy, Altus, Dawlance, Voltas Beko) ve 0000’den fazla global çalışanı ile 150’den fazla ülkede faaliyet gösteren çok uluslu bir beyaz eşya üreticisidir. Arsenal’in küresel operasyonları arasında 43 ülkede satış ve pazarlama ofisleri ve sekiz ülkede 22 üretim tesisi bulunuyor. Pazar payı (hacim olarak) açısından Avrupa’nın en büyük ikinci beyaz eşya şirketi olan Arcelic, 2020 yılına kadar toplam 5 5 milyar ciroya ulaştı. Arsenal’in dünya çapındaki Ar-Ge ve tasarım merkezlerinde 1.600’den fazla araştırmacı ve 3.000’den fazla uluslararası patent bulunuyor. Bugüne kadar başvurular. Arçelik, ev aletleri segmentinde art arda ikinci kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi 2020’de “Endüstri Lideri” seçildi ve PAS 2060 karbon raporuna göre 2019 ve 2020’ye kadar küresel üretim tesislerinde karbon nötr hale geldi. tarafsızlık standardı Karbon kredileri ile mali yıllar.

READ  Belize milli ragbi takımı önümüzdeki hafta Dünya Rugby Turnuvası için Turks ve Caicos Adaları'na gidiyor

www.arcelikglobal.com

Medya Sorguları:
Nokia
Kişiler
Telefon: +358 10 448 4900
E-posta: [email protected]