Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Artan Hazine getirilerinin yatırımcıların ilgisini çekmesiyle Bitcoin (BTC) fiyatı 66.000 dolara düştü

Artan Hazine getirilerinin yatırımcıların ilgisini çekmesiyle Bitcoin (BTC) fiyatı 66.000 dolara düştü

Bitcoin (btc) Yatırımcılar Salı günü Asya işlem saatlerinde kayıplarını sürdürdü ve trader'ların Hazine getirilerindeki toparlanmayı ve Fed'in faiz indirimlerini bu yılın sonlarına kadar erteleme olasılığını sindirmesiyle 66.000$ civarında işlem gördü.

Bu yazının yazıldığı sırada Ether (eter) 3.300 doların üzerinde işlem görürken CoinDesk 20 (CD20) %0,6 düşüşle 2.532'ye geriledi.

10 yıllık Hazine tahvili getirisi, ısrarcı enflasyon ve beklenmedik derecede güçlü imalat faaliyeti nedeniyle gecede iki haftanın en yüksek seviyesi olan %4,40'a ulaştı. Risksiz faiz oranındaki bir artış genellikle riskli varlıklardan ve altın gibi sıfır getirili yatırımlardan para çıkışına yol açar. Ancak sarı metal, Bitcoin'in ve Wall Street'teki teknoloji ağırlıklı Nasdaq'ın zayıf tonu karşısında dirençli kalmayı sürdürdü.

Pythagoras Investments'ın sermaye oluşumu direktörü Samir Gablgic bir e-posta röportajında ​​”Bitcoin, çoğunlukla faiz oranları ve artan Hazine getirilerine ilişkin son makro beklentiler nedeniyle 65.000 dolara düştü” dedi. “Yüksek faiz oranı ortamları genellikle yatırımcıların risk iştahını azaltma eğilimindedir.”

Polymarket'taBahisçiler Mayıs ayına kadar bir faiz indirimi olasılığını dışladılar ve bunun Haziran ayında gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda 50-50 oranında ikiye bölündüler. Onaylanan paraların çoğu sonbaharda gerçekleşir.

the Fed Monitörü CME Şirketin Mayıs toplantısından sonra fiyatların değişmeden kalması ihtimali %97'dir.

Coinglas verileri Son 24 saat içinde 245 milyon dolardan fazla uzun pozisyonun tasfiye edildiğini ve 60 milyon dolarlık BTC pozisyonunun yeniden tasfiye edildiğini gösteriyor.

Singapur'daki Presto'da türev yatırımcısı Jun Young Heo şunları ekledi: “Çoğu kripto varlığı için kalıcı vadeli işlem fonlama oranları 1 baz puana geri döndü ve küresel vadeli işlemler açık faizi bir gecede yüzde 10 düştü, bu da önemli risk içeren bazı uzun pozisyonların kapandığını gösteriyor.” .” Kaldıraç.

READ  Asya Pasifik piyasaları daha az ticaret yapıyor; Çin'in Ağustos ayı ticaret verileri beklentileri karşılamadı

“Bitcoin ETF'lerinden gelen son girişlerin durgunlaştığı ve Bitcoin ve Ethereum piyasa fiyatlarının 20 günlük hareketli ortalamanın altında olduğu göz önüne alındığında, bazı trend takipçileri dünkü gerilemeyi iki aylık rallinin sonu olarak görebilirdi” diye devam etti.