Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ashurst, Türk Eximbank’ın yeşil geçiş olanağı konusunda AIIB’ye rehberlik ediyor

Ashurst, Türk Eximbank’ın yeşil geçiş olanağı konusunda AIIB’ye rehberlik ediyor

Küresel hukuk firması Ashurst, Asya Altyapı Yatırım Bankası’na (AIIB), Türk Eximbank’ın açılış yeşil kredisinin %70’ini destekleyecek 200 milyon ABD Doları tutarında kısmi kredi garantisi konusunda danışmanlık yaptı. Bu, AIIB’nin ticari bir kredi olanağına yönelik ilk kısmi kredi garantisidir.

İşlem, Türk Eximbank’ın yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren Türk ihracatçılarına uzun vadeli finansman sağlama, enerji ve su verimliliğini artırma konularında destek sağlıyor. Program, özellikle önemli düzeyde kadın katılımı olan kuruluşların desteklenmesini vurgulamaktadır. AIIB, özel sermayenin artırılmasına ve yeşil altyapıya yatırım yapılmasına öncelik veren proje için ING Bank, Société Générale ve Standard Chartered Bank tarafından sağlanan 10 yıllık özel sermayeden 300 milyon ABD doları topladı. Kredinin tamamen iklim azaltım finansmanı olarak nitelendirilmesi bekleniyor ve özel sektör bankaları ile stratejik çok taraflı finans kurumları arasındaki karma finansmanın örnek bir örneğidir.

AIIB adına hareket eden Ashurst’ün Projeler ve Enerji Geçişi ekibi, Ortak Tom Longmuir tarafından yönetiliyor ve Kıdemli Ortaklar Joe Newton ve Rohan Last Üyesi Samia Kenneth’i içeriyor. Ortak Kerian Ball, AB sermaye gereksinimleri düzenlemesi ile ilgili konularda tavsiyelerde bulundu.

Ortak Tom Longmuir, “AIIB’nin bu önemli yeşil geçiş finansmanı için özel sermayeyi başarılı bir şekilde artırmasına yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu işlem, AIIB’nin ilk ticari banka kredi garantisi olmasının yanı sıra yenilikçi bir yapı kullanıyor. İlk kayıp ve denklik açısından” AIIB, geçiş bazında farklı yatırımcıların iştahını karşılayacak şekilde kapsamı değiştiriyor.

/kamuya açık yayın. Bu içerik, kaynak kuruluş/yazarlara ait zamana özel olabilir ve açıklık, stil ve uzunluk açısından düzenlenebilir. Mirage.News kurumsal konum veya taraf tutmaz ve burada ifade edilen tüm görüşler, konumlar ve sonuçlar yalnızca yazar(lar)a aittir.

READ  Mart seçimlerinin ardından Türkler Erdoğan'ın enflasyon mücadelesini Reuters aracılığıyla hissetti