Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Asya'da işlem günü başladığında BTC 67.000 dolara düştü

Asya'da işlem günü başladığında BTC 67.000 dolara düştü

Bitcoin {{{BTC}}} fiyatı Cuma günü Asya işlem saatlerinde %7 düşüşle 67.000 $'a geriledi ve ardından yaklaşık 68.500 $'a yükseldi.

En büyük ve en likit dijital varlıkların ölçüsü olan CoinDesk 20 Endeksi %6 düştü. CoinGlass'tan veriler Bu, son 12 saatte 100 milyon doların üzerinde uzun pozisyonun silindiğini, son 24 saatte ise 167 milyon dolarlık uzun pozisyonun tasfiye edildiğini gösteriyor.

Altın ve Wall Street'in teknoloji ağırlıklı Nasdaq endeksi gibi diğer varlıklar da bu hafta baskı altındaydı.

Bazı analistler BTC'nin rekor seviyelerinden geri çekilmesini keskin yükseliş trendlerinin ardından tipik bir kırılma olarak tanımlıyor.

“Sonuncusu güçlü [U.S.] TÜFE verileri Federal Rezerv'in faiz indirimi beklentilerini sakinleştirmeye yardımcı oldu ve altın fiyatları da düştü. Hong Kong lisanslı bir borsa olan VDX'in araştırma başkanı Greta Yuan, bir notunda, Bitcoin fiyatlarındaki son artışın piyasanın bunu doğru bir şekilde fiyatlandırması için çok hızlı olduğunu, bu nedenle mevcut bir düzeltmenin beklendiğini söyledi.

Metalpha'nın kurucusu ve CEO'su Adrian Wang, madencilik ödülü gelecek ay yarıya indirilmeden önce piyasanın belirsizliğe uyum sağlayabileceğini söyledi.

Wang, CoinDesk ile yaptığı bir e-posta röportajında, “Blackrock'un Bitcoin ETF'sinin tarihsel işlem hacmi piyasada bazı endişelere neden oldu, çünkü bazı paydaşlar Bitcoin fiyatının çok yakında çok fazla artacağından ve ani bir çöküş yaşayabileceğinden korkuyor” dedi. “Fiyat düzeltmesi, yarılanma olayının da ortaya çıkardığı belirsizlikler göz önüne alındığında piyasanın Bitcoin'e yönelik beklentilerini ayarladığını gösteriyor.”

Ancak Singapur merkezli QCP Capital'e göre düşüşler muhtemelen geçici olacak.

Singapur merkezli QCP Capital Cuma sabahı Telegram'da yayınlanan bir notta, “BTC ETF'lerine yönelik günlük talep güçlü kaldığı sürece bu kısa süreli satışların yukarı yönde kalıcı bir etki yaratması çok zor” dedi. Piyasanın gelecek hafta açıklanacak Federal Açık Piyasa Komitesi tutanaklarına hazırlanması nedeniyle hafta sonu volatilite ortaya çıkıyor.

READ  Hisse vadeli kontratları, haftaya Fed toplantısı ve manşetteki enflasyon verileriyle başlamak üzere düşüyor

“[QCP]Notunda şöyle devam etti: “Masamız yıl sonunda 100-150 bin BTC çağrısına yönelik güçlü bir talep gördü.”

Polymarket'taki tahmine dayalı bir piyasa sözleşmesi, BTC'nin Cuma günü (EST) öğlen 70.000 doların üzerinde kapanması için bu hafta başındaki %90'lık yüksek seviyeden %38 şans veriyor.