Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Ateş yok” ve Starfield’ın neden on gezegene sahip olması gerekiyordu?

“Ateş yok” ve Starfield’ın neden on gezegene sahip olması gerekiyordu?

Bu yılki Oyun Ödülleri’ndeki göreceli kaosu araştırırken, Hello Games’in özellikle dikkat çekici bir görünümü vardı. Olabilir Ateş değil ışıkYeni bir deneyim için No Man’s Sky’ın temel teknolojisini ve özelliklerini kullanan, keşfedilebilen, yaşanabilen, fethedilebilen veya hayatta kalabilen tek bir prosedürel Dünya’ya indirgenmiş bir oyun.

Başlangıçta No Man’s Sky ile sonsuz bir dünya yaratmaya çalışan, bunun için biraz söz veren ve daha sonra on yılın çoğunu onu daha iyi hale getirmek için sistemler ekleyerek geçiren Hello Games’in bir başka iddialı projesi. Şimdi, gezegenlerden biri “daha küçük” olmasına rağmen, gördüklerimize bakılırsa ayrıntı miktarı daha yoğun olabilir ve amaç, şimdiye kadarki en iyi “kararlı” gezegenlere rehberlik eden beklenmedik maceralarla dolu bir gezegen yaratmaktır. Gökyüzü yok dostum.

Bunu Starfield ile ilginç bir geçiş olarak görüyorum; Bethesda’nın bizi keşfetmemiz için 100 yıldız sistemindeki 1000 farklı gezegene gönderdiğini ilk öğrendiğimizden beri No Man’s Sky her zaman karşılaştırılan bir şey. Ve dün YouTuber NakeyJakey, özellikle Starfield’a odaklanan nadir bir video yayınladı ve bunun Bethesda’nın oyun tasarımının 2023’ten ne kadar eski olduğunu güçlendirdiğine inandığını söyledi. Ve bu on yıldır böyleydi.

Starfield’ı çok seven biri olsanız bile videosunu izlemek ve çoğuna katıldığım noktalar üzerinde düşünmek ilginç. Temelde haklı olduğu konulardan biri de keşfin nasıl değiştiğiydi. Büyük merkezi dünyalar ayrıntılı ve benzersiz olsa da (yine de yükleme ekranlarıyla dolu olsa da), gezegenleri “keşfetmek” için dışarı çıktığınızda Fallout veya Skyrim gibi oyunların sahip olduğu bir şeyi kaybedersiniz, bu da bir yolculuğa çıkabileceğiniz fikridir. ana göreve doğru Yol boyunca rastgele karşılaşmalar veya diğer maceralar nedeniyle yoldan sapın.

Sadece… Starfield’da aynı şekilde olmuyor. Çoğu görev geminizi yere indirecek ve sizi doğrudan ufukta bir noktaya götürecektir. Şanslıysanız (%10) yaban hayatıyla dolu bir gezegende olacaksınız. O zaman belki %10’u sizinle gerçekten savaşmak isteyen havalı vahşi hayvanlar olacak.

READ  AEW Fight Forever 27 Haziran'da yayınlanacak ve resmi duyurunun önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor.

Burada “dikkat dağıtıcı şeyler” varsa, radarınızda tespit edilen düşman üsleri veya terk edilmiş ileri karakollar gibi şeylerdir. Bunlar için çok sayıda benzersiz düzen olmasına rağmen… bunların sınırlamaları vardır. Oyunun sonuna doğru, temel olarak son patronun ve sandığın nerede duracağını kaydedebilirsiniz. Maç boyunca bundan çok az sapma oldu. Rastgele ejderha saldırıları yok ve bir tür büyük arazi macerasına yol açan gizemli mağaralar yok.

Buradaki sorun boyuttur ve daha büyük her zaman daha iyi değildir. Bethesda, uzay geminizin bu evrende olduğu yerde biraz daha “gerçekçi” hale geldi Olabilmek 100 yıldız sistemine ve 1000 gezegene ve bu gezegenlerden 900’ünün neredeyse hiçbir bağlantısı olmayacak. Yaşamın olduğu gezegenlerin yarısında bazı böcekler, palmiye ağaçları ve kumsallardan başka bir şey olmayabilir. Muhteşem “uzaylı” aylar veya gezegenler, keşfedilmesi harika olmalı gibi görünüyor, ancak bunun yerine sadece birkaç metal yapı ve onları 40 kez oynamanızı sağlayan bir mini oyundan ibaretler.

Bethesda, No Man’s Sky’ı ve onun sonsuz prosedür neslini kovalamaya çalışırken keşif açısından bir şeyler kaybetmiş gibi görünüyor. Şimdi, Ateşsiz Işık’ın genişleyen bir gezegenle ne yapmayı planladığını gördükten sonra, Bethesda’nın 900 ölü gezegen, korsan uzay üssü ve 100 yaşayan gezegen yerine keşfedilecek on tane daha ayrıntılı ve ilginç gezegen yapmasının daha iyi olup olmayacağını merak ediyorum. Uzaylı yaban hayatına ve… korsan uzay üslerine sahip gezegenler. Harika kontrollere (ki Starfield bunu çoğunlukla geliştiriyor!) ve katı diyaloğa (ki öyle değil) rağmen, önceki oyunlarının birçok yönden gösterdiği keşif ve macera duygusunun eksik olduğu tek şeye rehberlik edecek bir şey var. Burada. Ya da en azından bulabileceğiniz ilk düzine gezegenden sonra hızla kaybolabilir. Bazen çok ilginç bir tavşan deliğine düşersiniz ama birçok oyuncunun neden düşmediğini anlayabiliyorum. Bu kadar geniş bir evrende, çoğu şey sadece şansa bağlı ve bu harika bir oyun tasarımı değil.

READ  Skyrim Co-Op Mod PC için yayınlandı, 30'dan fazla oyuncuyu destekleyebilir

Her ne kadar Starfield’da geçirdiğim zamandan hâlâ keyif alıyor olsam da, bunun daha iyi olabileceği pek çok yolu görmek kolaydır. Bunun onlardan biri olduğu konusunda Jake’e katılıyorum. Light No Fire’ın buradan ters yönde koşmanın neler yapabileceğini çok merak ediyorum.

Beni takip et Twitter’dan, İş Parçacığı, Youtube, Ve instagram.

Bilim kurgu romanlarımı al Kahraman Katil Serisi Ve Dünya üçlemesi.