Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Avrupa piyasaları, Birleşik Krallık’taki finansal geri dönüşlerin ardından yükseliyor; Avrupa Birliği’nden enerji beyanı

Avrupa piyasaları, Birleşik Krallık'taki finansal geri dönüşlerin ardından yükseliyor;  Avrupa Birliği'nden enerji beyanı

İngiltere’nin yeni maliye bakanı Jeremy Hunt Pazartesi günü büyük mali açıklamalar yaptı.

Avam Kamarası – PA Images / Katılımcı / Getty Images

LONDRA – Bölge, Pazartesi günü İngiltere’nin mali kaymalarının etkisini hissettiği ve Avrupa Birliği’nden enerji fiyatlarıyla mücadele için yeni adımlar beklediği için Avrupa piyasaları ralli yaptı. Stoxx 600 yüzde 0.4 yükseldi.

Çoğu büyük sektör ve borsa, Londra saatiyle 11.00’de kazanç elde etti, önde gelen otomobiller %2,2, ardından teknoloji ve finansal hizmetler %1,4 arttı.

Temel kaynaklar, sağlık hizmetleri ve petrol ve gaz, %1’den daha az kayıplarla kırmızıya döndü.

Yeni Maliye Bakanı Jeremy Hunt’ın ardından İngiliz sterlini yükseldi ve tahvil getirileri düştü Başbakan Liz Truss’un mali politikalarının çoğunu iptal etti Pazartesi günü bir duyuruda. Sterlin sabah 11:00’de %0.7 düşüşle 1.1353$’a geriledi.

Truss, görevdeki ilk altı haftasında yaptığı “hatalar” için özür diledi.

ABD hisse senedi vadeli işlemleri Salı sabahı yükseldi Nasdaq Kompozit Temmuz ayından bu yana en iyi günlük performansını yayınladı. Dow Jones Sanayi Ortalaması ile ilgili vadeli işlemler 373 puan veya %1.23 yükseldi. S&P 500 vadelileri %1,46 ve Nasdaq 100 vadelileri %1,7 yükseldi.

Asya Pasifik’te Hisse Senetleri Wall Street’in bir gecede yükselmesinin ardından Salı günü yüksek işlem gördü. Avustralya S & P / ASX 200 Bölgede kazançlara öncülük etmek için %1,68 kazanın Nikkei 225 %1,38 artarken, Topix %1,11 arttı.

READ  Dow vadeli işlemleri: yükselişte piyasa esnekliği; Apple, Tesla, bu beş yonga seti bunu kullanabilir