Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nasdaq’ın Temmuz’dan bu yana en iyi gününü kaydetmesinin ardından hisse senedi vadeli işlemleri yükseldi

Nasdaq'ın Temmuz'dan bu yana en iyi gününü kaydetmesinin ardından hisse senedi vadeli işlemleri yükseldi

Hisse senedi vadeli işlemleri, Nasdaq’ın Temmuz ayından bu yana en iyi günlük performansını göstermesinin ardından Pazartesi akşamı yükseldi.

Dow Jones Endüstriyel Ortalamasına bağlı vadeli işlemler 174 puan veya %0.58 yükseldi. S&P 500 vadelileri %0.69 ve Nasdaq 100 vadelileri %0.75 yükseldi.

Bu hamleler Wall Street’teki zaferden bir gün sonra geldi. Dow Jones Sanayi Ortalaması, dalgalı bir ticaret haftasının ardından yaklaşık 550 puan yükseldi. S&P 500 de gün içinde %2.65 yükseldi. Nasdaq, Amazon, Meta Platforms ve Microsoft gibi isimlerin başını çektiği teknoloji hisselerinin toparlanmasıyla %3.43 yükseldi. 27 Temmuz’dan bu yana teknoloji ağır siklet için en iyi gündü.

Güçlü kazanç raporları, hisse senetlerini yükseltti. Bank of America hissesi, beklenenden daha iyi sonuçlar verdikten sonra %6,06 yükseldi ve Bank of New York Mellon, kendi kazançlarının daha iyi performans göstermesinin ardından %5,08 kazandı.

Buna ek olarak, İngiltere pazarlarından bir başka önemli destek. İngiltere’nin yeni şansölyesi Jeremy Hunt Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Neredeyse tüm beyan edilen vergi indirimlerinin iptali Enerji sübvansiyonlarından geri çekilin.

Yatırımcılar, borsanın dibe vurduğuna ve yeni zirvenin yeni bir yükseliş döngüsünün başlangıcı olabileceğine dair herhangi bir işaret bekliyorlar. Ancak analistler, dibin orada olduğundan tam olarak emin değil ve birçoğu ileride daha fazla acı görüyor.

New Jersey, Morristown’daki Private Advisor Group danışmanları savunma direktörü Jay Adami, CNBC’nin “Fast Money” programında, “Bunun, insanların kafalarını kaşımalarına neden olan ayı piyasası artışlarından biri olacağını düşünüyorum” dedi. Ayı piyasası söz konusu olduğunda piyasalar ormana bile yakın değil.

Güvertede daha fazla büyük banka karı. Goldman Sachs üç aylık sonuçlarını Salı sabahı açıklayacak. Johnson & Johnson, Netflix ve United Airlines da o gün sonuçları açıklayacak. Haftanın ilerleyen saatlerinde Tesla, IBM ve American Airlines raporu.

READ  Elon Musk, gözden düşmüş FTX CEO'sunun 'boğaları - T sayacını' durdurduğunu söyledi