Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Avs forveti Valeri Nichushkin, Stars’a karşı 4. maç öncesinde en az 6 ay bir saat cezalı oldu

Avs forveti Valeri Nichushkin, Stars’a karşı 4. maç öncesinde en az 6 ay bir saat cezalı oldu

DENVER (AP) — Colorado Avalanche’ın forvet oyuncusu Valeri Nishushkin, en az altı ay süreyle ücretsiz uzaklaştırma cezasına çarptırıldı ve serinin Pazartesi gecesi 4. maçı öncesinde ligin Oyuncu Yardım Programının 3. Aşamasına yerleştirildi. İkinci tur serisi Dallas’la.

Ulusal Hokey Ligi ve Ulusal Hokey Ligi Oyuncuları Birliği, Yıldızlarla maçın başlamasına yaklaşık bir saat kala haberi duyurdu. Bu sezon ikinci kez programa çıkıyor. Aşama 3, Nichushkin’in program şartlarını ihlal ettiği anlamına gelir.

29 yaşındaki Rus forvet, sezonun geri kalanını ve en azından gelecek sezonun ilk ayını kaçıracak.

Takım arkadaşları haberi, Stars’a 5-1’lik bir yenilgi onları elenmenin eşiğine getirmeden önce Pazartesi gecesi sahaya vardıklarında duydular. İlk periyodu 16-2 önde kapattılar ve son yedi serinin en iyisi olan seriyi 3-1 geride bıraktılar.

5. maç Çarşamba günü Dallas’ta oynanacak. Nichushkin bu sezon dokuz play-off golüyle takıma liderlik ediyor.

Avalanche koçu Jared Bednar maçtan sonra “Fall’da bir sorun olduğu açık” dedi. “Evet, takımımız için kötü. Sayfayı çevirmeliyiz. Bugün oynadığımızdan daha iyi oynamalıyız. O odada hâlâ kazanmayı önemseyen ve kazanmak isteyen 20’den fazla oyuncu var ve onlar buradalar. Biz de öyle yapıyoruz. Bu durum takımımıza zarar veriyor.” Hiç şüphe yok ki harika bir oyuncu.”

Bednar, Nichushkin’in takımı yüzüstü bırakıp bırakmadığı sorulduğunda yürümeye istekli değildi.

Bednar, “Val’i bir kişi olarak tanıdım ve onu takım arkadaşlarımızdan biri olarak tanıdım ve onun için en iyi olanı istiyorum. Onun mutlu olmasını istiyorum ve onun tatmin olmasını istiyorum” dedi. Onun hayatında ekibimizle olsun ya da olmasın. Onun ve ailesi için en iyisini istiyorum. Bütün adamlarımızın aynı olduğunu düşünüyorum. “Umarız biraz huzur bulur ve yardım alır.”

READ  Graham Ashcraft, Reds'in White Sox'a yenilmesiyle en kötü turu yaşıyor

Yıldızların koçu Pete DeBoer bu düşünceleri yineledi.

De Boer, “İnsan açısından bakıldığında, bu sorunlarla uğraşan her sporcuyu anlıyorsunuz” dedi.

Nichushkin bu sezonun başında neredeyse iki ay sahalardan uzak kalmıştı Bakım almak Açıklanmayan Sorunlar için NHLPA/NHL Oyuncu Yardım Programı. Bu, takımın kişisel nedenlerden dolayı geçen sezonun play-off mağlubiyetinin son beş maçında yer almamasının ardından geldi.

Nichushkin, programa girdikten sonra 13 Ocak’tan 7 Mart’a kadar takımda müsait değildi. Kasım ayında anksiyete ve depresyonun alkol bağımlılığına yol açtığını söyleyen savunmacı Samuel Girard’ın ardından normal sezonda programa katılan ikinci Avalanche oyuncusu oldu. Gérard Aralık ortasında geri döndü.

Play-off serisinin ilk turunda Geçen baharda Seattle’a karşıNichushkin, bunun kişisel nedenlerden dolayı olduğu açıklamasıyla aniden takımdan ayrıldı. Onun yokluğu, memurların 3. maç öncesinde Seattle’daki Four Seasons Hotel’de yapılan bir kriz çağrısına yanıt vermesinden sonra başladı. Memurlar geldiğinde 28 yaşında bir kadın ambulanstaydı ve sağlık görevlilerinin daha fazla ayrıntı toplamak için Avalanche ekibi doktoruyla konuşması istendi.

O dönemde Seattle Polis Departmanından Associated Press tarafından elde edilen raporda, çığ doktorunun polis memurlarına, ekip personelinin kadını Nichushkin’i muayene ederken bulduğunu söylediği belirtildi. Doktor memurlara, kadının aşırı derecede sarhoş göründüğünü, “ortak yolculuk veya taksi hizmeti için” otelden çıkamayacak kadar sarhoş olduğunu söyledi ve acil servisten yardım istedi.

Sezon öncesinde Nichushkin, durumla ilgili sorulardan kaçındı ve yalnızca şunları söyledi: “Orada bir şey bulmak istediğini biliyorum ama gerçekten ilginç bir şey yok. Sanırım onu ​​kapatmalıyız.”

Maçtan sonra Nichushkin ve takımın bir noktada bir araya gelebileceği bir senaryo görüp görmediği sorulduğunda Bednar, “Hiçbir fikrim yok” yanıtını verdi.

___

AP Hokey Yazarı Steven Whyno bu rapora katkıda bulundu.

READ  10. Haftaya girmek için ilk 25 AP sıralamanızı düşürün

___

IP NHL: https://apnews.com/hub/nhl