Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ayakkabı Vakfı, gıda güvenliği çalışmalarını teşvik ediyor

Ayakkabı Vakfı, gıda güvenliği çalışmalarını teşvik ediyor

Karayipler’de gıda güvenliğini güçlendirmek için daha fazla yatırıma ihtiyaç duyan sandal Vakfı, sekiz adada yer alan Sandals Beach Resorts’un yüzlerce elçisi ve konuğunun desteğiyle, bir günde 900 yiyecek veren ağaç dikerek Dünya Günü’nü kutladı.

Büyük ölçekli ağaç dikme etkinliği, kuruluşun ‘Hayat İçin Ağaçlar’ kampanyasının bir parçasını oluşturdu ve vakfın okullarda ve topluluklarda yerel ürünleri korumayı amaçlayan bölgesel gıda güvenliği için bir yıl süren misyonuna katkıda bulundu.

Ayakkabı Vakfı’nın yönetici direktörü Heidi Clark, Dünya Günü kampanyasının önemini değerlendirdi.

“Gıda ve tarımsal üretimi artırmaya devam etmek, Karayip ailelerimizin önümüzdeki yıllarda taze yerel yiyeceklere sahip olmasını sağlamak için çok önemlidir. Trees for Life kampanyası, bir kuruluş olarak çevreyi korumaya devam eden taahhüdümüzü yansıtırken, Karayip topluluklarını araçlar ve doğal kaynaklarla güçlendiriyor. beslenme ihtiyaçlarını karşılar..

Coasts Turks ve Caicos Genel Müdürü James McNally, altı okuldan gelen ekiplerle birlikte ağaç dikecek.

Bahamalar’da ve Turks ve Caicos Adaları’nın kuzey Karayip takımadalarında, Sandals Vakfı elçileri konuklara katılarak Exuma’daki Stuart Manor İlköğretim ve Orman İlköğretim Okullarına 50 meyve ağacı ve Enid, Capron’a 50 sarı kızılağaç-süs ağacı dikti. Providenciales’deki Pratt İlkokulu, Thelma Lightbourne İlköğretim Okulu, Osetta Jolly İlkokulu, Clement Howell Lisesi ve Maranatha Akademisi.

Vakıf aracılığıyla, öğrencileri tarım ve gübreleme ile ilgili konulara dahil ederek gençler arasında çevre eğitimini teşvik etme konusundaki zengin miraslarını sürdürecekler ve böylece yeni nesil çevre görevlileri ve gıda üreticileri yaratacaklar.

Genel Müdür James McNally şunları paylaştı: “Bu ağaçları dikerek adaların çevresel faydalarını iyileştirmeye yardımcı olmak için okullar ve topluluklarla çalışmak herkes için bir kazan-kazandır. Sandalet Vakfı ekibi, bu bitkilere ihtiyaç duyulduğunu ve çocukların deneyim kazanmasına yardımcı olabileceğini garanti etti. onlara getirdiği uzun vadeli faydalar.”

READ  Viyana Savaşı hem Türkler hem de Polonyalılar için yüksek bir filigrandı: Tarihçi

Şimdi, Jamaika, Antigua, Curacao, Barbados, Turks ve Caicos Adaları, Bahamalar, St. Lucia ve Grenada’da 900 adım ileri, ‘Hayat İçin Ağaçlar’ kampanyası, geçmiş yıllarda ağaç dikme kilometre taşları üzerine inşa ediliyor.

Sandalet Vakfı, 2021’e kadar Karayipler’de 10.000 ağaç dikmeyi taahhüt etti ve bu hedefe yalnızca hızlı bir şekilde ulaşmakla kalmadı, aynı zamanda 2022’de ek 10.000 ağaca ulaştı.

Coasts Turks ve Caicos Genel Müdürü James McNally, altı okuldan gelen ekiplerle birlikte ağaç dikecek.

Yerel ormancılık ve fidanlıklardan satın alınan meyve, orman ve süs fidanları karışımı ile dikilen fidanlar iki yıl içinde çiçek açarak çevredeki öğrenci ve ailelere gıda kaynağı sağlayacaktır.

“Sandal Vakfı ve ana şirketimiz Sandals Resorts International, güvenli bir gelecek planlamak için turizmin gücünden yararlanıyor ve yerel okullara ve topluluklara dayanıklı gıda dağıtım sistemleri ve gıda inşa etmek için gereken beceri ve araçları sağlamaya kararlıyız. Turks ve Caicos ve Sandalet Vakfı Büyükelçisi Halkla İlişkiler Müdürü Orville Morgan, “Sürdürülebilir ve besleyici gıdaya erişimi sağlamak için ormanlar” dedi.

Ağaç dikme çabalarını desteklemekle ilgilenen kişiler Sandal Vakfı’nın web sitesini ziyaret edebilir. www.sandalsfoundation.org ve ‘Yaşam Ağaçları’na bağışta bulunun. Bağışlanan tüm fonların yüzde yüzü, ağaçların hayatta kalmasını sağlamak için fidan satın almaya ve bitki alanlarının bakımına gidecek.