Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Aysel Tuğluk için cezaevinde ölmeye hazırlanıyorlar – Medya News

Bunu Paylaş

Kürt siyasetçi Aysel Tuğluk beş yılı aşkın süredir cezaevinde. Serbest bırakılması için yapılan tüm çağrı ve kampanyalara rağmen halen Gökhale Kandıra F tipi yüksek güvenlikli cezaevinde tutuluyor. Türkiye’nin resmi adli tıp kurumu Şubat ayı başlarında, kadının hala “cezai sorumluluğu” olduğunu belirten bir rapor yayınladı, ancak hastalığına rağmen cezaevinde kalmaya uygunluğu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

2009-2014 yılları arasında Douglas ile Demokratik Toplum Kongresi (TDK) eşbaşkanlığını paylaşan Ahmed Durk konuştu. Mezopotamya Ajansı (MA).

Türk Tuğluk kendisini “Tanıdığım en iyi siyasetçi, en iyi arkadaş ve en iyi arkadaşım… Her şeyi paylaşırdı, bir damla kibir değil, her zaman herkesin fikrini dikkate alırdı. Halka güveni sonsuzdur. Dürüst bir siyasetçidir. ve dürüst bir Kürt.” , Halkın geleceğine her şeyden önce önem veren… Düşünce ve fikirlerinden dolayı şimdi bir zindanda

“O iyi. Hapiste olmayı hak ediyor. Ama bu yönetim yaptıklarımızın bedelini ödememiz gerektiğini düşünüyor. Bize düşman gibi davranıyorlar ama biraz insanlık göstermeleri gerekiyor. Bu kadar sağlıklı birini hapse atmak gerçekten insanlık dışı.

Durk, Tuğluk’un iyileşme şansının olmadığını ve kendine bakamayacağını söyledi. Farklı görüş ve görüş ayrılıklarımız olabilir, hatta siyasi olarak birbirimize karşı çıkabiliriz ama cezaevinde olmayı hak etmeyen birine bu derece düşmanlığı kabul edemeyiz.”

Tughluq bir yıl önce onu en son gördüğünde, onun zaten iyi olmadığını hatırladı. “Bazen arkadaşlarını tanıyamadı. Yatağa ayakkabılarıyla tırmandığı biliniyordu. Kendini fark edemiyordu. Bu bir ölüm cezasıydı.

Türk, Aysel’in annesinin cenazesindeki olaylara tanık oldu: “Bize çete saldırdı, mezara saldırdılar. Polis susup bizim öldürülmemizi bekledi. Aysel’in cenaze evinden çıkmasına izin verildi. İmkansız… Doğal olarak bu Demansı için ciddi bir tetikleyiciydi. Böyle bir adaletsizliğin, adaletsizliğin, baskının olduğu bir dönemdeyiz. kabirde bu davranış. Farklı olamaz.”

READ  Sheleads, Turks ve Caicos Adaları'ndan küresel bir işe alım uygulaması sunuyor - Magnet Media

Bunu Paylaş