Mayıs 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Etkileşimli çapraz medya ürünü, yapay zekanın ‘görünmez çalışmasını’ gösteriyor – Santa Cruz Sentinel

UC Santa Cruz Profesörü Marianne Weams, yönetmeniyle birlikte 3 Nisan’a kadar olağanüstü etkileşimli bir çapraz medya prodüksiyonunun canlı yayınını yapacak.

UC Santa Cruz Profesörü Marianne Weims

“Şartları Kabul Ediyorum” adlı bu performans, The Builders Association ve University of New York (www.NYUSkirball.com) ve Amazon Mechanical Turk (www.MTurk.com) tarafından geliştirilmiştir. Amazon tarafından desteklenmektedir.

Weims aynı zamanda UCSC Performance and Media Group’un (The Builders Association) Sanat Yönetmeni ve Kurucusudur ve Future Stages, Digital Arts ve “New Media” alanlarında yeni ve kültürel teatral ilişkileri genişleten iki yıllık bir yüksek lisans programı yürütmektedir. İlgili yollar.

Weims, “MTurk çalışanları, öncelikle iş fırsatının olmadığı kırsal alanlarda yaşayan Amerikalılar” dedi. Temelde düzenlemeye tabi olmayan bir işte günde 1 ila 100 dolar kazanıyorlar. Görevleri tekrarlayan, sıkıcı, çılgın ve bazen can sıkıcıdır.

Bir şirketin yapay zekasını tasarlayan bu işçilerin “görünmez emeği”, “şartları kabul ettiğimi” gösteriyor.

“İnternet bir zamanlar toplulukları birleştirebilecek bir yenilik olarak görülüyordu, ancak bunun yerine giderek daha izole bir dünya haline geldi” diye ekledi.

Gösteri sırasında seyirciler çevrimiçi “İnşaatçılar Pazarı”na girerler ve bir kalabalık işçinin yardımıyla 45 dakika içinde mümkün olduğu kadar çok “insan zekası görevini” tamamlarlar. Her kişi zamanlanır, değerlendirilir ve sonunda sanal “Builders Coin” ile ödeme yapılır.

Weems, “Çevrimiçi bir işgücüne katılmak ve insanları günlük sanal karşılaşmalarımızın döngüsüne dahil etmek için bir fırsat” dedi.

2017’den beri UCSC’de ders veren Weems, dijital sanatlar ve yeni medya alanında yüksek lisans derecesi sağlayacak bir proje olan Future Levels adlı iki yıllık bir arama ekibine liderlik ediyor.

UCSC’nin Gelecek Düzeyleri / Dijital Sanatlar ve Yeni Medya MFA programından birçok Weems öğrencisi, “Şartları kabul ediyorum” ifadesinin oluşturulmasına yardımcı oldu. Onlar Michael Becker, Dave Krelin, Ray Cordova ve Erin bekar.

READ  Devlet Kabine Alayı yakında, genç Türklere daha fazla yer | Bhubaneswar Haberleri

UCSC bölüm başkanı ve profesör olan Michael Semers, yeni performans, spor ve tasarım alanının gelişimi üzerinde önemli bir etki yaratmasıyla tanınır. “Ülkenin en popüler ve yenilikçi deneysel drama yönetmenlerinden biri olarak, doğrudan performansı dijital teknolojiyle birleştirme konusunda uzun bir geçmişi var” dedi.

“Şartları kabul ediyorum” biletleri 15 $ karşılığında ve www.NYUSkirball.com adresinden satın alınabilir. Gösteriler 14.00 ve 17.00’de yapılacak.

Daha fazla bilgi için www.iagreetotheterms.com adresini ziyaret edin.