Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Back West ve Western Alliance, bölgesel banka hisselerinin düşmesiyle geriledi

(Bloomberg) — BacQuest Bancorp ve Western Alliance Bancorp’un hisseleri, ağır darbe alan bölgesel banka hisselerinin yeniden düşüşe geçmesiyle birlikte, Salı günü akranlarından bazılarını erken ticarete sürükleyerek düştü.

Bloomberg’den En Çok Okunan

PacWest Salı sabahı %8,7’ye kadar düştü ve Cuma günkü rekor zirveyi de içeren iki günlük bir liderlik yolunda ilerliyor. Western Alliance Bancorp %7,2 düştü. Bölgesel gösterge Salı günü %0,7 düştü ve bankanın KBW endeksi %1,2 düştü.

Silicon Valley Bank ve Signature Bank gibi emsal bankaların çöküşünden bu yana bölgesel bankaların hisseleri büyük baskı altında. Yatırımcılar, bankalardan bir dizi mevduat çıkışı ve genel istikrarla ilgili artan endişeler nedeniyle gergindi. Artan fonlama maliyetleri ve daha sıkı düzenleme beklentisi gibi uzun vadeli baskılara ilişkin endişeler de bankacılık sektörünü etkiledi.

First Republic Bank’ın geçen hafta başlarındaki başarısızlığı, KBW Bölgesel Bankacılık Endeksi o zamandan bu yana Pazartesi günkü kapanışa kadar yaklaşık %11 düştüğü için banka hisselerinde oynaklığı artırdı.

PacWest’in hisseleri yıl içinde %74 düşerek Pazartesi kapanışına kadar, bölgesel bir bankacılık barometresinde en kötü performans gösteren üye oldu. Sadece New York Community Bancorp, bu yıl %16 artışla kazanç bildirdi, bu da açığa satış yapan satıcıları yaktı.

Ancak birçok analist, son dönemdeki kargaşaya rağmen sektör hakkında olumlu tutumunu sürdürdü ve bazıları düşen hisse fiyatlarının kurumsal temellerden koptuğunu söylüyor.

RBC Capital Markets analisti John Arvstrom Salı günü yazdığı bir notta, “Yıl ilerledikçe bankaların karşılaşabileceği potansiyel zorlukların farkındayız, ancak aynı zamanda bu ters rüzgarları oldukça iyi yönettiklerine de inanıyoruz.”

“Özellikle makul temel beklentilerle karşılaştırıldığında, son haftalarda hisse fiyatlarındaki keskin düşüş göz önüne alındığında, değerlemelerin cazip olduğunu düşünüyoruz.”

READ  JetBlue, Frontier ile anlaşmayı engellemek için Spirit'e teklifte bulundu

(Düzenli işlem saatleri ve ek ayrıntılar eklemek için güncellemeler.)

Bloomberg Businessweek’ten En Çok Okunan

© 2023 Bloomberg LP