Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bahamalar’daki Turks & Caicos Ulusal Savunma Liderleri – Magnet Media

#Bahamalar, 5 Aralık 2022 – Kalıcı bir mirasa adanan bir günde, Lyford Cay Foundations (LCF), 29 Salı günü Bahamalar Üniversitesi’ne (UB) yarım milyon dolarlık bir hibe sundu.inci Kasım ayında öğrenci bursları, akademik ihtiyaçları ve öğrenci deneyimini zenginleştirmek için kullanılacaktır.

LCF, UB’nin eski bağışçılarından biridir ve yüksek öğrenimde değerli bir ortaktır. Cömert hediyesi, uluslararası alanda Salı Günü olarak da kutlanan UB’nin Bağış Günü’nde verildi.

LCF Başkanı Mr. Basil Goulandris dedi. .

Bu bağış, LCF’nin UB ile ortaklığının artık geleneksel burs hibelerinin ötesine geçtiği anlamına geliyor, Mr. Yeni hibe, ihtiyacı olan öğrencilere yurtdışında eğitim fırsatları, yemek planları ve üniversite bursları sağlamak ve iyi bir akademik durumu sürdürmek için kullanılacak.

“Bahamalar Koleji’ne ve şimdi de Bahamalar Üniversitesi’ne verdiğimiz hibeler, insanların hayallerini gerçekleştirmelerine ve ülkemizin çok ihtiyaç duyduğu becerileri edinmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor” dedi. Goulandris dedi. “Bağışlarımız, Bahamalılar için fırsatları eşitlemek amacıyla ihtiyaca dayalı bursları hayata geçirdi.

“Bahamalar Üniversitesi ile ilişkimizin genişliği hakkında söylenebilecek çok şey var. Lyford Cay Vakfı eğitim konusunda tutkulu ve Bahamalar Üniversitesi’nin ulusal kalkınmamızda oynadığı role değer veriyoruz.

Salı günkü bağış, LCF’nin UB ve selefi COB’ye yaptığı yatırımı 10 milyon doların üzerine çıkardı. LCF, son 25 yılda yüzlerce öğrenci bursunu, Sanal Kütüphane Programını ve Harry C. Moore Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi’nin tamamlanmasını finanse etti.

UB Başkanı Dr. Eric Rowland, “Bu, açıkçası, benzersiz ve Lyford Cay Vakıfları ile bağışçılarının Bahamalar’da kaliteli eğitime erişime verdikleri değer ve önemin bir yansıması,” dedi. “Bu ortaklığın uzun ömürlü olmasından onur duyuyoruz ve her iki kurumumuzu da yüksek öğrenim için bu fırsatları sağlayarak genç Bahamalıların gelişimine adamış olmaktan gurur duyuyoruz.”

READ  Turks ve Caicos Adaları Kabine Toplantı Tutanakları - 20 Temmuz 2022 - Magnet Media

UB Mütevelli Heyeti Başkanı Smt. KC’den Alison Maynard-Gibson, Salı günkü bağışın önemli olmakla birlikte, iki kurum arasındaki Bahama eğitim ve profesyonel başarısına anlamlı yollar açan 30 yıllık ortaklığa kıyasla sönük kaldığını söyledi. Üniversite öğrencileri.

Bayan Maynard-Gibson, “Bu, muazzam değere sahip bir ortaklık ve ortak bir vizyon” dedi. “Bu, liderler yetiştirmek, bir ülkeyi geliştirmek ve dünyayı değiştirmek için yapılan çalışma ve destektir. Bugün, bu önemli çalışmada ileriye doğru bir adım daha atıyoruz. Vakıfla çalışmaktan gerçekten gurur duyuyoruz ve hayırsever liderliğiniz için sizi ve bağışçılarınızı kutluyoruz. Salı günü UB Günü’nde uluslararası olarak.”

LCF İcra Direktörü Dr. UB mezunu ve LCF akademisyeni Nicola Virgil-Roll, Salı günkü bağış törenine katılmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Dr. Virgil-Role, “Lyford Kay Vakıfları ve Bahamalar Üniversitesi’nin önemli çalışmalarından yararlanan biri olarak, bu tür anların neden önemli olduğunu ilk elden biliyorum” dedi. “Benim gibi öğrencilerin hayallerimizi gerçekleştirmesine yardımcı olan Lyford Kay Vakfı bağışçılarından cömertçe yararlandım. Şimdi The Bahamas College, The Bahamas Üniversitesi mezunu olarak, bu kurumun sunduğu mükemmel eğitimden de yararlandım.

Hibe düzenlemesi kapsamında, burs fonları kurs ve UB yemek programları ile doğrudan ilgili öğrenim ve ücretler, kitaplar ve materyaller için kullanılabilir.

Bahamalar Üniversitesi, yeni ortaklıklar kurarak ve mevcut olanları güçlendirerek ulusal kalkınmayı destekleme ve motive etme misyonunu yerine getirmek için kapasitesini artırmalıdır. LCF hibesi, kurumun altıncı yıldönümünü kutladığı UB Charter Ayı sırasında verildi.

Fotoğraf başlığı: Soldan: UB Öğrenci Yönetim Derneği (SGA) Başkanı Matthew Williams; SGA Başkan Yardımcısı Anthony Sturrup; Kurumsal ve Vakıf İlişkileri Müdürü, UB, Inga Bostwick; Kurumsal Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı, UB, Dino Hernandez; UB Başkanı Dr. Eric Rowland; UB Mütevelli Heyeti Başkanı, Alison Maynard-Gibson, KC; Lyford Cay Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Basil Goulandris; Lyford Cay Vakıfları İcra Direktörü Dr. Nicola Virgil-Roll; Lyford Cay Vakfı Başkan Yardımcısı Sarah Farrington; Mali Yardım ve Burslar Direktörü, UB, Antona Curry; Kurumsal ve Vakıf İlişkileri Genel Müdürü, UB, Candice Elton.

READ  Türk borç verenler, Türk Telekom hisseleri için seçeneklere bakıyor