Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks & Caicos Düzenleyicisi Acil Durum Hazırlık Anlaşmasını Sonuçlandırdı

Turks ve Caicos Adaları Telekomünikasyon Komisyonu (TCTC), adaların şebeke operatörleri Digicel ve Flow arasındaki Acil Durum Hazırlık Anlaşmasını (EPA) başarıyla tamamladı.


EPA, bir afet veya acil durum sırasında iletişim ağları ve hizmetlerinde kesinti riskini azaltmayı amaçlayan TCTC Telekomünikasyon Acil Durum Hazırlık ve Müdahale Politikasının (TEPRP) son aşamasını temsil eder.

TCI, sık sık kasırgalardan etkilenen ve tarihsel olarak telekomünikasyon altyapısında önemli hasarlar görmüş olan Karayipler’de yer almaktadır. Sonuç olarak, TCI ve Komisyon, acil durum dönemlerinde acil durum ve diğer öncelikli çağrıların birikmiş yükünü koruyan etkili bir politika geliştirmek için hükümete öncülük etmiştir.

Acil Durum Hazırlık Anlaşması (EPA), acil durum uygulanan bir telekomünikasyon ağ kapasitesi yedekleme planını kapsayan yasal bir belgedir. Şiddetli hava olayları da dahil olmak üzere ulusal acil durumlar sırasında uygulanan prosedürleri kapsar.

Anlaşma, tüm ağ operatörlerinin rolünü, özellikle de ilan edilen bir ulusal acil durum sırasında belirli gruplar için mobil ve internet hizmetlerini sürdürmek için diğer paydaşlar ve ortaklarla nasıl çalışacaklarını resmileştirecek bir çerçeve sunuyor.

Bu anlaşmada yer alan hükümler, öncelikle TCI hükümetine, acil durum servislerine, belirlenmiş üçüncü taraflara ve yardım kuruluşlarına uygun afet müdahalesini ve insani çabaları koordine etme, acil durum bilgi mesajlarını yayma ve ulusal altyapının yeniden inşasına yardımcı olmak için lojistiği yönetme olanağı tanır.

İkincisi, bu politika tarafından desteklenen güvenilir iletişim ağı, TCI vatandaşlarının acil bir durumda ihtiyaç duydukları kaynaklara sahip olmalarını sağlamaya yardımcı olur. Buna 911 hizmetlerine erişim, acil durum bilgileri ve devlet kurumları ve onların atanmış üçüncü şahısları ile iletişim dahildir.

Turks ve Caicos’ta iki operatör Flow ve Digicel’dir. Flow DCI Ülke Müdürü John Missick, şirketin özellikle kriz zamanlarında DCI topluluklarını birbirine bağlamaya kararlı olduğunu vurguladı, “100 yılı aşkın bir süredir önde gelen bir kurumsal vatandaş olarak Flow, hükümetin ulusumuzun güvenliğini sağlamaya yönelik girişimini desteklemekten memnuniyet duyuyor. ve sakinlerinin acil bir durumda tüm telekom operatörleri tarafından mobil ve internet hizmetlerine bağlanması, rolü resmileştiren bir yapı oluşturulması.

READ  Margaritaville (Türkler) güçlü bir geri dönüş bekliyor - Jamaica Observer

Digicel TCI CEO’su Addison Stoddard, “TCI, Telekomünikasyon Komisyonu ile bu anlaşma üzerinde çalışmaktan gurur duyuyor. Bir iletişim şirketi olarak, misyonumuzun müşterilerimizi istedikleri kişilerle buluşturmak olduğunu biliyoruz. Flow ile bu ortaklık ve Komisyon, kriz zamanlarında etkili ve verimli iletişimi kolaylaştıracak Ortaklık aracılığıyla, TCI halkı için birlikte daha iyi olmak için üzerimize düşeni yaptığımızı biliyoruz.”

Telekomünikasyon Bakanı Sn. Otis Morris sözlerini şöyle özetledi: “Bu dönüm noktası niteliğindeki anlaşmayı sonuçlandırmak için gösterdikleri iş birliği ve çabalar için Flo ve Digicel’e teşekkür ediyoruz. Acil duruma hazırlık ve müdahale politikamız, Adalıları korumaya ve geleceğe güvenlik getirmeye yardımcı olacaktır. Hepimiz, topluluklarımızı güvence altına almak için birlikte çalışmaya kararlıyız. emniyette ve emniyettedir.”

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…