Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Baldur’s Gate 2, FidelityFX Supersolution 2.2 desteğiyle güncellendi

Baldur’s Gate 2, FidelityFX Supersolution 2.2 desteğiyle güncellendi

Baldur’s Gate artık FSR 2.2’ye sahip

Şirket, FSR’ye geçici destek ekleyen bir yama yayınladı.

FSR 1.0’a doğru ilerliyoruz. Bu yılın piyasaya sürülen en iyi oyunlarından biri olan Baldur’s Gate 3, lansman sırasında yalnızca FSR 1.0 ve DLSS2 desteği sunmasına rağmen harika bir çıkış yaptı. Bu teknolojilerin avantaj ve dezavantajlarına aşina olan oyuncular, bunların bazı sistemlerde ne kadar önemli bir gelişme sağlayabileceğini ve uzamsal yükseltme donanımında 2.0 sürümünü kullanmanın avantajlarının neler olduğunu biliyor. Oyuncular FSR3 hakkında daha fazla haber beklerken, FSR 2.2 artık giderek daha fazla oyuna ekleniyor. Bu oyunculardan biri de Baldur’s Gate 3’tür.

Oyun, toplam 1.000 iyileştirme içeren Patch 4 ile güncellendi. Ancak bu iyileştirmelerin yanı sıra oyuncular oyunu geliştirme isteklerini dile getirmeye devam ettiler. Buna FSR2 gibi performans optimizasyon tekniklerinin uygulanması da dahildi. Daha önce oyunda yalnızca NVIDIA RTX grafik kartlarıyla uyumlulukla sınırlı olan DLSS2 bulunuyordu.

Oyuncular, hatta düşük bütçeli sistemlere veya taşınabilir cihazlara sahip olanlar bile artık daha iyi görseller bekleyebilirler. PCGamer’ın ekran görüntüsü, FSR 2.0’ın, uzaysal bir yükseltme teknolojisi olan FSR 1’e göre önemli bir gelişme olduğunu gösteriyor.

Baldur’s Gate’te FSR 1.0 ve FSR 2.2, Kaynak: PCGamer

Şu anda oyunun yakında çıkacak olan Frame Generation desteğine ilişkin herhangi bir bilgi mevcut değil. Oyunda DLSS3 desteği bulunmuyor ve şu aşamada FSR3’ü destekleyeceğine dair bir belirti bulunmuyor. Ancak çerçeve oluşturmanın sınırlamaları vardır ve faydalarını göstermek için daha büyük veya daha yeni bir donanım mimarisi gerektirebilir.

kaynak: 3D Hız Aşırtma, PC Oyuncusu