Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

BART Yönetim Kurulu ücret artışlarını onayladı

BART Yönetim Kurulu ücret artışlarını onayladı

BART yönetim kurulu Perşembe gecesi, toplu taşıma acentesinin bütçe açığıyla karşı karşıya olduğu bir zamanda ücretler ve park ücretlerini artırma planı lehinde oy kullandı. yolcular COVID-19 salgınından bu yana henüz iyileşmedi.

A’ya göre, plana göre fiyatlar iki yılda %11 artacak. Yeni sürüm. Antakya ve San Francisco arasındaki seyahat maliyeti Ocak 2024’te 8,20 ABD Dolarından 8,60 ABD Dolarına ve Ocak 2025’te 9,10 ABD Dolarına yükselecek; Berkeley şehir merkezi ile Embarcadero arasındaki 4,50 $’lık ücretler, 2024’te 4,75 $’a ve 2025’te 5 $’a yükselecek. Kurul, ücret artışının 2025 mali yılına kadar işletme parasında 26 milyon $ daha artırabileceğini tahmin ediyor.

Kurul üyeleri artışla ilgili endişelerini dile getirdiler, ancak sonunda kabul ettiler.

yönetmen Janice Lee dedi Enflasyona dayalı bir ücret politikası başlatıldığından ve diğer bazı yerel ulaşım acenteleri yakın zamanda ücret artışlarını durdurduğundan, bu “BART’ın şimdiye kadar elde edeceği en büyük ücret artışı” olacaktır.

“Asıl endişelendiğim şey, BART’ın kamuoyu görüşünün, özellikle de herhangi bir tür için seçmen onayına ihtiyaç duyacağımız bir yöne doğru ilerlemeyi düşünüyorsak, umutsuzca gelişmeye ihtiyaç duyduğumuz bir zamanda daha da kötüye gitmesi. Gelecekte gelir ölçümü,” dedi Lee.

“Devam etmeliyiz ve devam etmezsek, daha da gerilere düşeceğiz ve bu boşlukları doldurmak için giderek daha fazla kamu parası talep edeceğiz. Sistemin durumu göz önüne alındığında ücret artışının hiç olmaması … Çoğu oyunda, menajer Deborah Allen şöyle dedi: “…Ücret artışını gönülsüzce desteklerim.”

Düşük gelirli yolcular için indirim olarak bilinir Clipper Başlangıç Ocak 2024’te %20’den %50’ye.

BART’ın yönetim kurulu ayrıca, 2013’ten bu yana otopark fiyatlandırma sisteminde yapılan ilk değişiklik olan otopark ücretlerini yükseltmek için oy kullandı. değil. . dedi. Kurul tam fiyatı belirtmedi, ancak fiyatlar istasyona ve günün saatine göre değişecek ve partinin ne kadar dolu olduğuna göre ayarlanacak. Haber bültenine göre, 3 dolarlık günlük ücret oranı birkaç yıl içinde maksimum 8 dolara yükselebilir.

READ  Microsoft 10.000 çalışanını işten çıkarıyor

BART, federal salgın acil durum fonlarının yardımıyla 1 Temmuz’da başlayacak bir sonraki mali yıl için dengeli bir bütçeye sahip. Ajans, bütçenin Mart 2025’e kadar tükeneceğini ve 2025 mali yılında 93 milyon dolarlık bir açıkla karşı karşıya kalacağını söyledi. BART, Mayıs ayındaki pandemi öncesi tahminin yalnızca %41’i olan bir dizi yolcu gecikmesi nedeniyle mali açıdan mücadele ediyor.

BART’ın yönetim kurulu genel müdürü Bob Powers yaptığı açıklamada, “Giderleri korumak ve mütevazı fiyat artışlarıyla gelirleri artırmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamıza rağmen, kalıcı bir yapısal bütçe açığıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyoruz” dedi. BART’ın pandeminin neden olduğu mali krizi tek başına çözemeyeceğini net bir şekilde hatırlatıyor. Şu anda, Körfez Bölgesi ve Kaliforniya’nın ekonomik, iklim ve eşitlik hedeflerini ilerletmeye yardımcı olmak için sürdürülebilir bir işletme fonu kaynağı ararken, BART’ın boşluğu doldurmak için geçici devlet finansmanına ihtiyacı var.”