Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Başarısız” Ethereum hack’i: ETH fiyatı ne zaman 3,5 bin doları aşacak?

“Başarısız” Ethereum hack’i: ETH fiyatı ne zaman 3,5 bin doları aşacak?
  • Ethereum’un fiyatı son yedi günde %3’ten fazla düştü
  • Önemli bir ölçüm, ETH’nin değerinin altında olduğunu ortaya çıkardı ve bu da grafiklerde bir toparlanmaya işaret ediyor

Ethereum [ETH] Kripto para biriminin fiyatı 28 Haziran’da yükselişe geçerek yatırımcılara önceki kayıplarından kurtulma umudu verdi. Ne yazık ki bu yükseliş eğilimi uzun sürmedi çünkü koin kısa süre sonra fiyat düzeltmesi kaydetti. Bu onun haftalık ve günlük grafiklerinin kırmızı renkte yanıp sönmesine neden oldu.

Ethereum reddedilmeyle karşı karşıya

Yukarıda belirtilen fiyat artışının ardından ETH fiyat boğaları bir kez daha yükseldi ve altcoin fiyatını %3’ten fazla düşürdü. Bu yazının yazıldığı sırada altcoin kralı, 407 milyar doların üzerinde piyasa değeriyle 3.391,51 dolardan işlem görüyor.

En kötü haber ise Ethereum’un yakın geçmişte yükselen takoz formasyonunun üst sınırından reddedilmiş olması. A’ya göre cıvıldamak Popüler bir kripto analisti olan ZAYK Charts’a göre tokenın fiyatı Mayıs ayının sonlarında bu model içerisinde konsolidasyona başladı. Başarılı bir çıkış, fiyatın %30 oranında artmasını sağlayabilirdi ve bu da Ethereum’un 4.000 doları aşmasına olanak tanıyabilirdi.

İlginç bir şekilde, benzer bir model Mart ayının başlarında ortaya çıktı ve ardından Mayıs ayında patladı. Bu, altcoin’in grafiklerde 3,89 bin dolara ulaşmasını sağladı. Ancak ETH bu kez reddedildiği için tarihin tekerrür etme şansı zayıf olabilir.

Ethereum grafiğinde boğa yönlü düşüş kama deseni

Kaynak: X

ETH iyileşmeyecek mi?

Daha sonra AMBCrypto, yükseliş paterninden çıkıp çıkamayacağını görmek için Ethereum’un mevcut durumuna daha yakından baktı.

Altcoin kralı etrafındaki piyasa hissiyatının düşüş eğiliminde olduğunu gördük. Bu, 28 Haziran’daki zirvesinin ardından ağırlıklı hissiyattaki düşüşle kanıtlandı. Ağ büyümesi de biraz azaldı, bu da kodu aktarmak için daha az adresin oluşturulduğu anlamına geliyor.

Ethereum'un MVRV'si arttı

Kaynak: Santiment

Ancak bazı ölçümler başarılı bir hacklemenin lehineydi.

READ  Aşırı sağcı Cumhuriyetçiler borç tavanı anlaşmasında "savaşa" hazırlanıyor

Örneğin MVRV oranı son birkaç günde iyileşti ve bu durum yükseliş sinyali olarak yorumlanabilir.

AMBCrypto’nun Glassnode verilerine ilişkin değerlendirmesi, Ethereum’un NVT oranının keskin bir şekilde düştüğünü de ortaya çıkardı. Bu ölçümdeki bir düşüş genellikle varlığın değerinin düşük olduğu anlamına gelir; bu da fiyatlarda artış anlamına gelir.

NVT/ETH oranı düştü

Kaynak: Glassnode

AMBCrypto daha sonra anlık destek ve direnç seviyelerini aramak için Hyblock Capital’ın verilerine göz attı.

Analizimize göre, tasfiyeler keskin bir şekilde artacağı için ETH’nin yukarı doğru yükselişi sürdürebilmesi için 3,5 bin dolar seviyesine dokunması ve bu seviyeyi aşması gerekecek. Genel olarak tasfiyelerdeki artış genellikle grafiklerde fiyat düzeltmelerine yol açar.


Cüzdanın yeşil mi? Kontrol edin ETH Kâr Hesaplayıcı


Öte yandan ayılar hakim olmaya devam ederse ve ETH oynaklığı güneye doğru artarsa ​​3.060 dolara düşebilir.

Kaynak: Hyblock Capital