Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Meteorologlar, uzun 4 Temmuz tatilinin rekor kıran bir olay olacağını söylüyor

Meteorologlar, uzun 4 Temmuz tatilinin rekor kıran bir olay olacağını söylüyor

Mario Tama/Getty Images

25 Haziran 2024’te gezginler, 4 Temmuz tatil dönemi öncesinde Los Angeles Uluslararası Havalimanı’ndan geçiyor. Ulaştırma Güvenliği İdaresi, 23 Haziran’da 2,99 milyon yolcuyu taradığını ve 28 Haziran Cuma günü 3 milyon yolcu sınırını aşmayı beklediğini söyledi. Ancak TSA’nın o gün 2,93 milyon yolcuyu taradığını söylemesi nedeniyle rekor kırılmadı.

Editörün Notu: adresinden kayıt olun Dünyayı açCNN Travel haftalık bülteni. Havacılık, yiyecek ve içecek, konaklama ve diğer seyahat gelişmeleriyle ilgili en son haberleri alın.CNN

içinde Seyahat Bu haftanın haberleri: Ülke rekor kıran 4 Temmuz tatiline hazırlanırken CNN, (henüz) turistlerle dolu olmayan, görülmeye değer 10 muhteşem ABD şehrini açıkladı. Ve ayrıca en son ulaşım karışıklıkları ve sorunlarının yanı sıra gerçekten hoşunuza gidecek bir kasırga.

Seyahatteki en büyük kısaltmalardan ikisi – TSA ve AAA – alarm veriyor: Kalabalık olacak Cok uzun 4 Temmuz hafta sonu. Meşgul kayıtları kaydetmek gibi.

Ulaştırma Güvenliği İdaresi, 27 Haziran’dan 8 Temmuz’a kadar ABD havalimanlarında 32 milyondan fazla kişinin taranmasını beklediğini söyledi. Bu, 2023 Bağımsızlık Günü tatiline göre %5,4’lük bir artışı temsil ediyor. TSA Yöneticisi David Pekoske, Independence’ın bu haftaki basın açıklamasında, “Bu yazın rekor düzeydeki en yoğun dönemimiz olmasını bekliyoruz ve yaz seyahatleri genellikle tatil sırasında zirveye ulaşacak” dedi. Teşkilatın güvenlik hattına saldırmaya hazır olduğunun sözünü verdi.

AAA, 70,9 milyon Amerikalının evlerinden 50 mil (80 kilometre) veya daha fazla mesafe kat etmesini bekliyor. Bunların yüzde 85’inden fazlası araba ile seyahat edecek. En azından COVID-19 salgını dikiz aynasındaki bir yansımadan ibaret. AAA Travel kıdemli başkan yardımcısı Paula Tweedale, “Bu 4 Temmuz haftasının, 2019’a kıyasla 5,7 milyon daha fazla insanın seyahat etmesiyle şimdiye kadarki en yoğun haftamız olmasını bekliyoruz” dedi. Trafiğin yoğun olduğu zamanlar için burayı kontrol edin Atlanta, Boston, Seattle ve diğer büyük şehirlerde.

READ  Hisse senetleri, veriler, haberler ve kazançlar

Ve genellikle kalabalık yerlerden gelen diğer haberler: Disney bu hafta, bilgili planlamacıların uzun kuyruklardan kaçınmasına yardımcı olmak için kullanılan araç rezervasyonu hizmeti Genie+’ın tekrar şişeye konulacağını duyurdu. Kaliforniya’daki Disneyland’da ve Florida’daki Walt Disney World’deki yerinde: Lightning Lanes. En büyük farklardan biri, ziyaretçilerin bir park otelinde kalıyorlarsa yedi gün önceden üç adede kadar etkinlik için rezervasyon yapabilecek olmalarıdır. (Site dışında kalınacaksa bu işlem üç gün önceden yapılmalıdır). Ayrıntıları buradan alın.

Rekor yaz sıcağında omuz omuza toplanan tüm bu kalabalıklar kulağa rahatsız edici geliyorsa, başka yere bakmayın En az ziyaret edilen ABD milli parkları Bir kaçış kapısı bulmak için.

Sıcaklar önümüzdeki hafta çok sayıda insanı deniz kenarına gönderecek. Ve tüm eşyalarını koyacak bir şeye ihtiyacın olacak. Ürün incelemeleri ve önerileri konusunda CNN’e ait bir rehber olan CNN Underscored’daki ortaklarımız size yardımcı oluyor. Plaj çantaları ve çantalarda en iyisi.

Şehir deneyimini seviyorsanız ama Big Apple’dan ve diğer kalabalık, pahalı şehirlerden bıktığınızı düşünüyorsanız burası tam size göre. CNN Travel’da açılış listemizi oluşturmak için aday gösterme ağımıza katkıda bulunduk Amerika’da ziyaret edilecek en iyi 10 şehir.

Bu şehirler New England ve Güney’den iç bölgelere ve Batı’ya yayıldı. Bunlar genellikle küçük bir kasaba atmosferi, birçok karakter ve görülecek ve yapılacak çok şey bulacağınız yerlerdir. Ve bütçe açısından daha kolaydır.

Listede yakın zamanda seçilen ABD’nin yer aldığı görülüyor. Turizm açısından dünyanın en iyi ülkesiKendileri ve onları ziyarete gelen insanlar için şehirlerini daha iyi hale getirmeye kararlı topluluklarla dolu.

Ulaşım kazaları ve yanlışlar

Son zamanlarda insanların A noktasından B noktasına gitmeye çalıştıklarında başka bir zorlukla karşılaştık.

Elektrik kesintisi yaşandı Gecikmeler ve aksamalar İngiltere’nin en yoğun havalimanlarından birinde. Atlantik’in karşı yakasındaki Florida’nın Napoli kentinde eski bir gümrük memuru suçunu kabul etti Gelen yolculardan para çalmak. Güney Kore’de, Kuzey Kore’nin fırlattığı balonlar nedeniyle Incheon Uluslararası Havalimanı’nda uçuşlar aksadı. Çöp dolu.

Dünyanın en büyük yolcu gemisi suda tehlike altında Yangın alev aldı Meksika’ya yanaşırken. Hız trenine “ulaşım” demek biraz abartılı olsa da hoşunuza gidebileceğini düşündük bu videoyu izle Uçuş sırasında yaşanan bir acil durum sonrasında Kaliforniya’da klasik bir yolculuktan inmek zorunda kalan insanlardan.01:09 – Kaynak: CNN

Bu kokteyl 4 Temmuz’da New Orleans’ı sallayacak

Şimdi rahatlamanın ve 4 Temmuz tatilinize heyecan katmanın bir yolu var. Bar sahibi Neil Bodenheimer hazırlanmanın doğru yolunu gösteriyor New Orleans kasırgasını düzeltin. Eğlence! (Elbette ölçülü olarak).

Bu tuzlu su gölü yasal olarak bir kişi olarak kabul ediliyor.

Sebep bu Bu onun hayatta kalmasına yardımcı olabilir.

Dünyanın en yaşanabilir şehirleri.

A Zarif bir kültürel vaha Avrupa’da listenin başında yer alıyor. bir daha.

Bu komedyen şaka yapmıyordu…

Tercih ettiğini söyledi Estonya’da Yaşam Birleşik Devletlere.

Aşırı turizme kapıyı kapatın!

Burası bir İber şehri Apartman kiralamaları sona erecek Yabancı turistler tarafından.