Eylül 28, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Başbakan Shehbaz, dünyadaki hiçbir gücün Pakistan-Türkiye ilişkilerini zayıflatamayacağını söyledi

Başbakan Shehbaz, dünyadaki hiçbir gücün Pakistan-Türkiye ilişkilerini zayıflatamayacağını söyledi

Başbakan Şahbaz Şerif, dünyadaki hiçbir gücün Pakistan ile Türkiye arasındaki ilişkiyi zayıflatamayacağını söyledi.

PNS Khyber’in İstanbul Tersanesi’ndeki denize indirme töreninde konuşan Başbakan Shahbaz Sharif, Pakistan ve Türkiye’nin derin tarihi bağları olduğunu ve Türkiye’nin her uluslararası forumda zor zamanlarda Pakistan’ı tam olarak desteklediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyoner bir lider olduğunu ve onun liderliğinde Türkiye’nin modern bir refah devleti haline geldiğini söyledi.

Shahbaz Sharif, “Bugün dünya birçok tartışmayla karşı karşıya. Pakistan da enerji sıkıntısı çekiyor. Yenilenebilir ve ucuz enerji kaynaklarına doğru adımlar atıyoruz. Her iki ülke de yenilenebilir enerjiye ulaşmak için birlikte çalışmalı” dedi.

Pakistan ve Türkiye’nin çevre kirliliğini azaltmak için birlikte çalışabileceğini ve her iki ülkenin ticari ilişkilerini daha da geliştirmesi gerektiğini söyledi. Son zamanlarda Pakistan’ın tarihinin en kötü sel felaketiyle karşı karşıya kaldığını ve Türkiye’nin de bu durumdaki mağdurlara yardım ettiğini, mağdurlara 30 trenle yardım malzemesi gönderdiğini ve Türkiye’nin yardımıyla 15 uçağın geldiğini söyledi.

Pakistan Müslüman Birliği Navaz’ın (PML-N) resmi Twitter hesabı da ziyaretin altını çizdi. Başbakan Şehbaz Şerif ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, geleneksel bağlara ve diplomatik erdemlere meydan okuyan Pakistan-Türkiye ortaklığının somut bir örneğini temsil eden Miljem korvetlerinin lansmanında saygılarını sundular.

Pakistan Donanması’na ait dört Milgem Korvet gemisinden üçüncüsü olan PNS Khyber’in denize indirilmesi sırasında Başbakan Shehbaz Sharif ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir videosunu da paylaştı.

READ  Karnaval ve Miami Şehri Ödülü Grand Turk Yeni İtfaiye Aracı - Magnetic Media