Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Başsağlığı: John Durk, Endokrinoloji Profesörü, 73 – The Source

Başsağlığı: John Durk, Endokrinoloji Profesörü, 73 – The Source

John Durk, MD, PhD, kütle spektrometrisi araştırmalarında öncü ve 40 yılı aşkın bir süredir St. Louis’deki Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çok saygın bir öğretim üyesi, kısa bir süre sonra 26 Mayıs 2021’de Eureka, Mo’da öldü. Fiziksel hastalık. 73 yaşında.

Türkiye

Alan A. Ve Edith L. Endokrinoloji profesörü Wolf, diyabete katkıda bulunan fosfolipid sinyallemesinin ana mekanizmalarını tanımlayan yağ biyokimyasında bir öncüydü. Çalışmaları ilk olarak, hücrelerin temel lipid yapı taşlarından biri olan fosfatidilkolin gibi karmaşık lipidlerin moleküler yapılarını belirlemek için tandem kütle spektrometrisini kullandığında uluslararası ilgi gördü.

Bir patoloji ve bağışıklık profesörü olan Durk, insülin sekresyonunun düzenlenmesinde ve pankreas beta hücrelerinin hayatta kalmasında rol oynayan fosfolipaz enzimi iPLA2b’nin mucitlerinden biriydi. O ve işbirlikçileri, bu enzimin hücre proliferasyonu, hücre ölümü, membran biyokimyası ve kısırlık, metabolik sendrom, kronik inflamasyon ve Parkinsonizm gibi nörodejeneratif bozukluklar dahil olmak üzere çeşitli koşullarda yer aldığını göstermiştir. Çalışmaları metabolik hastalık topluluğu tarafından büyük saygı gördü ve iki kez Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) MERIT Ödülü’nü aldı; bu, istisnai, deneyimli araştırmacılara tutarlı, uzun vadeli finansman sağlamak için tasarlanmış değerli bir onur.

Tıp profesörü ve Tıp Departmanı başkanı Victoria J. Bush, “John Durk, 40 yılı aşkın bir süredir Tıp Fakültesi’nde seçkin bir öğretim üyesidir” dedi. Dedi Fraser. “Kütle spektrometrisinde büyük bir uzmandı ve uzun yıllar iyi finanse edilmiş, saygın bir araştırmacı ve laboratuvar yöneticisiydi. Bu üniversiteyi derinden önemseyen ve onu çok iyi temsil eden şefkatli bir doktor ve eğitimciydi.

Sevgili arkadaşı Carol Thompson tarafından hayatta kaldı; Eski eşi Alice Durk; Kızı, Amy Durk (Justin Bryan); Oğlu, Andrew Dirk; Kardeşim, Jim Durk; Ve üç torun.

READ  Tamra Judge Turks ve Caicos'ta siyah bikini giydi: Video

3 Haziran Perşembe, 3 – 8 pm, Bopp Chapel, 10610 Manchester Road, Kirkwood, Mo.

taziye mesajının tamamını okuyun Tıp Fakültesinin Yeri.