Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Batı’nın Rusya yaptırımlarını açıklamasıyla hisse senetleri düzeltme bölgesine çarptı

Batı'nın Rusya yaptırımlarını açıklamasıyla hisse senetleri düzeltme bölgesine çarptı

Bowman, “Ancak enerji piyasaları üzerinde potansiyel etkiler için önemli fırsatlar olduğunun farkındayız ve işler kötüye giderse ilerlemeye devam ediyoruz” dedi. “Açıkçası bunu izlemeye devam edeceğiz ve bunun küresel ekonomi üzerinde bir etkisi olabileceğini düşünürsek, toplantılarımıza katılırken ve ekonomiyi daha geniş bir şekilde tartışırken bunu dikkate alacağız.”

Ukrayna’daki çatışmadan kaynaklanan potansiyel küresel ekonomik yansıma, tüccarları Hazine’den güvenlik aramaya teşvik ederek rekor ABD tahvil getirilerini aşağı çekti. Yaklaşık bir hafta önce, 10 yıllık Hazine getirileri, tüccarlar bir fiyat artışına hazırlanırken 2019 ortasından bu yana en yüksek seviye olan %2’yi geçti. Salı günü, verim yüzde 1.94 civarında seyretti. Tahvil fiyatları yükseldikçe getirileri düşer.

Mart ayı başlarında başlayabilen fiyat artışları beklentisi, teknoloji hisseleri gibi riskli varlıklara sahip olmayı yatırımcılar için cazip hale getirdi. Salı günü yüzde 1,2 düşen teknoloji ağırlıklı Nasdaq Bileşik Endeksi, Kasım ayının en yüksek seviyesinden bu yana yaklaşık yüzde 17 düştü.

Facebook’un ana şirketi Meta’nın hisseleri yıl başından bu yana yaklaşık yüzde 40 düşerken, Microsoft’un hisseleri yüzde 14’ün üzerinde ve Google’ın ana şirketi Alphabet yüzde 10 civarında değer kaybetti.

Ancak hasar teknoloji stoklarıyla sınırlı kalmadı. Yüksek petrol fiyatlarını takip eden enerji şirketleri ve çoğunlukla değişmeyen finans şirketleri dışında, S&P 500’ün her sektörü, yılın başından bu yana birkaç çift haneli düşüşlerle önemli ölçüde düştü.

Mercan Murphy MarcusVe Jenna Smyalek Ve William B. Davis Raporların hazırlanmasına katkıda bulunmak.

READ  TGI Friday's aniden "düşük performans gösteren" 36 restoranı kapattı.