Mayıs 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yatırımcılar Nisan ayı enflasyon raporunu incelemeye devam ettikçe hisse senedi vadeli işlemleri düşüyor

Yatırımcılar Nisan ayı enflasyon raporunu incelemeye devam ettikçe hisse senedi vadeli işlemleri düşüyor

ABD hisse senedi vadeli işlemleri, yatırımcıların Nisan ayında fiyat seviyelerinin yüksek kaldığını gösteren enflasyon verilerini sindirmesiyle piyasalardaki bir başka düşüşün ardından Perşembe günü piyasa öncesi işlemlerde düştü.

S&P 500 endeksine bağlı vadeli işlemler, endeksin Mart 2021’den bu yana en düşük seviyesi olan 3.935,18’e yerleşmesinin ardından %0,6 düştü. S&P 500 endeksi 2022’nin ilk 90 işlem gününde %17’den fazla düşerek yıla en kötü ikinci başlangıcını işaret etti. Bileşik Sermaye Danışmanları verilerine göre. Dow Jones Endüstriyel Ortalaması üzerindeki sözleşmeler, 300 puan düştükten sonra %0,5 düştü veya önceki seansta %1’in biraz üzerinde ve Nasdaq vadeli işlemleri yaklaşık %1 düştü.

Hareketler, hisse senedi piyasalarındaki bir dizi keskin kayıplara ve Çarşamba günü açıklanan ve bir önceki aya göre marjinal bir düşüşe rağmen 40 yılın zirvesine yakın bir enflasyon oranı gösteren Nisan Tüketici Fiyat Endeksi’ni (TÜFE) izlemeye dayanıyordu. Ayrıca, değişken gıda ve enerji kategorilerini içermeyen sözde çekirdek fiyat endeksi, ekonomistlerin beklediğinden daha yüksek geldi ve yatırımcılar arasında yüksek fiyatların devam edebileceğine dair korkulara yol açtı.

ABD genelinde enflasyonun Nisan ayı anlık görüntüsü, yatırımcıların, faiz oranı artışları da dahil olmak üzere parasal sıkılaştırma yoluyla yüksek fiyat seviyelerini dizginlemek için Federal Rezerv’in müdahalesinin gücünü ölçmesiyle ortaya çıkıyor. Merkez bankasının bir sonraki hamlesine ilişkin belirsizlik, risk varlıkları arasında kargaşaya yol açarak üç ana endeksi yılın başından bugüne kadarki düşük işlem seviyelerine gönderdi.

“Enflasyon ekonominin birçok alanında yerleşik gibi görünüyor ve en yüksek enflasyonu yaşayıp yaşamadığımızdan bağımsız olarak, devam eden yavaş bir düşüş, Federal Rezerv’in aynı zamanda ekonomiyi resesyona sokmadan enflasyonu soğutması için daha sorunlu olacak” dedi. Allianz Investment Management’ın kıdemli yatırım stratejisti Charlie Ripley, Çarşamba günü bir e-posta notunda şunları söyledi:

READ  Warner Bros. Discovery'nin Sahip Olduğu Şeyler Toplu kanallarda ve markalarda

Cleveland Federal Rezerv Başkanı Loretta Mester Salı günü Yahoo Finance’e verdiği demeçte, Fed’in önümüzdeki iki politika belirleme toplantısında 50 baz puanlık bir faiz artışının muhtemel olduğunu ve merkez bankasının enflasyonu düşürme çabalarını hızlandırdığı için masada 75 baz puanlık bir artış kaldığını söyledi.

Meester, “Şüphesiz bu bir meydan okuma olacak, çünkü arz tarafında ve talep tarafında bir şeyler oluyor” dedi. Ancak enflasyon beklentileri nedeniyle devam ettikçe enflasyon riskleri yüksek ve daha tehlikeli bir şekilde yüksek olmaya devam ediyor, bu yüzden yapmamız gerekeni yapmayı taahhüt etmemiz gerçekten önemli” dedi.

Commonwealth Financial Network portföy yönetimi başkanı Peter Easley, yılın ikinci yarısında enflasyon seviyeleri ortaya çıkarsa, FED üzerinde agresif para politikalarıyla yüksek fiyat seviyeleriyle mücadele etmesi için daha az baskı olacağını söyledi ve “olasılığı açık bırakarak” dedi. ekonomi için yumuşak bir iniş.” Son zamanlarda onları fiyatlandıran piyasaları çökertmek ve yakmak karşılığında.”

Eisley bir notta, “Enflasyon ılımlılaşmaya devam ederse ve faiz artırımları beklentilerin altında kalırsa, yılın ikinci yarısı hisse senetleri ve tahviller için güçlü bir dönem olabilir” dedi. “Şu anda yatırımcılar enflasyonlu bir kıyamet senaryosu fiyatlıyor ve ağaçlar için ormanı kaçırıyorlar.”

06:30 ET: Bakkal dağıtım platformu IPO için Instacart dosyaları

Instacart Inc. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük çevrimiçi market teslimat hizmeti, İlk halka arz için gizli olarak sunulan belgelerBloomberg News raporuna göre.

Şirketin Goldman Sachs Group Inc. dahil bankalarla çalıştığı söyleniyor. ve JPMorgan Chase & Co. Bloomberg’e göre, konuya aşina olan kişilere atıfta bulunarak, listelemenin bu yıl içinde gerçekleşebileceğini, ancak zamanlamanın değişebileceğini belirtti.

Pandemi sırasında insanların çevrimiçi olarak yiyecek satın almaya geçmesiyle keskin bir şekilde büyüyen Instacart, COVID patlamasının ardından tüketicilerin yüz yüze süpermarket ziyaretlerine geri dönmesiyle son zamanlarda büyümede bir yavaşlama gördü.

READ  Hisse senetleri keskin bir şekilde düşüyor, petrol fiyatları düşüyor; Tesla tezgâhtayken GameStop vidaları

Şirket, Mart ayında değerlemesini yaklaşık %40 oranında düşürerek 24 milyar dolara düşürdüğünü açıkladı. Bloomberg, Instacart’ın daha önce Andreessen Horowitz, Sequoia Capital ve D1 Capital Partners ile Fidelity Management & Research Co. ve T. Rowe Price Associates Inc.

25 Mart 2022’de çekilen bu resimde Instacart logosunun görüntülendiği bir akıllı telefon. REUTERS / Dado Ruvic / İllüstrasyon

18:14 ET Çarşamba: Hisse senetlerindeki kayıplar devam ettikten sonra hisse senedi vadeli işlemleri yükseliyor

İşte, Çarşamba günkü seanstan önce hisse senedi vadeli işlemlerinin genişletilmiş ticarette olduğu yer:

  • S&P 500 vadeli işlem sözleşmeleri (ES = F.): +10.75 (+0.27%) – 3941.00

  • Dow vadeli işlem sözleşmeleriYM = F.): +76.00 (+%0.24) ile 31819.00 arası

  • Nasdaq vadeli işlem sözleşmeleriNQ = F.): +30.50 (+%0.25) ila 12000.25

  • çiğ (CL = F.): + 0,02 USD (+0,02%) ile 105,73 USD arası

  • altın (GC = F.):- ons başına 1,90 $ (-%0,10) ila 1851,80 $

  • 10 yıllık Hazine (^ dejenerasyon): -7.2 baz puan ile %2.9210 üretim

5 Mayıs 2022, New York, ABD'deki NYSE Menkul Kıymetler Borsası'nda bir tüccar çalışıyor. Wall Street'te yoğun satışlar yoğunlaşırken ABD hisse senetleri Perşembe günü düştü.  Dow Jones Sanayi Ortalaması 1.063.09 puan veya yüzde 3.12 düşüşle 32.997.97 puana geriledi.  Standard & Poor's 500 Endeksi 153,30 puan veya yüzde 3,56 düşüşle 4,146,87 puana geriledi.  Teknoloji hisselerinin hakim olduğu Nasdaq Bileşik Endeksi 647,17 puan veya yüzde 4,99 düşüşle 12,317,69 puana geriledi.  (Getty Images aracılığıyla Michael Nagle/Xinhua'nın fotoğrafı)

5 Mayıs 2022, New York, ABD’deki NYSE Menkul Kıymetler Borsası’nda bir tüccar çalışıyor. Wall Street’te yoğun satışlar yoğunlaşırken ABD hisse senetleri Perşembe günü düştü. Dow Jones Sanayi Ortalaması 1.063.09 puan veya yüzde 3.12 düşüşle 32.997.97 puana geriledi. Standard & Poor’s 500 Endeksi 153,30 puan veya yüzde 3,56 düşüşle 4,146,87 puana geriledi. Teknoloji hisselerinin hakim olduğu Nasdaq Bileşik Endeksi 647,17 puan veya yüzde 4,99 düşüşle 12,317,69 puana geriledi. (Getty Images aracılığıyla Michael Nagle/Xinhua’nın fotoğrafı)

Alexandra Semenova, Yahoo Finance’in muhabiridir. Onu Twitter’da takip et Tweet yerleştirme

Yahoo Finance’den en son finans ve iş haberlerini okuyun

Yahoo Finance’i takip edin heyecanVe InstagramVe YoutubeVe FacebookVe FlipboardVe LinkedIn