Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tesla CEO’su Elon Musk’ın avukatı, SEC’in federal bir soruşturmadan bilgi sızdırdığını iddia ediyor

Tesla CEO’su Elon Musk’ın avukatı, SEC’in federal bir soruşturmadan bilgi sızdırdığını iddia ediyor

SEC ile Tesla CEO’su Elon Musk arasında devam eden savaşın henüz bitmediği görülüyor. Musk’ın avukatı Alex Spiro, Pazartesi günü New York Yargıcı Alison Nathan’a yazdığı bir mektupta, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu soruşturmasından bilgi sızdırmakla suçladı.

Spiro, bu sızıntıların geçmişte Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu açıkça eleştiren CEO’ya karşı misilleme olarak göründüğünü kaydetti. Spiro, mektubunda bilgi sızdırdığı iddia edilen SEC çalışanının adını vermedi, ancak bu tür eylemlerin ajansın Tesla CEO’suna karşı misilleme niteliğini vurguladığını savundu.

“Bilgi ve inanca dayanarak, bu Mahkemeye Komisyonun davranışıyla ilgili olarak 17 Şubat 2022 tarihli bir yazı sunduktan sonra, SEC personelinin en az bir üyesi soruşturmayla ilgili belirli bilgileri sızdırarak yanıt verdi. Bu sızıntı, uygunsuz misillemenin simgesidir. Mektubuma neden olan davranış: Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bunu yaparken ilke veya kanun kısıtlamalarına yanıt vermeden Bay Musk ve Tesla’ya misilleme yapıyor. Okumak.

Ayrı bir mektupta Spiro, bazı SEC çalışanlarının “kayıtlarını ve ekipmanlarını tutması” gerektiğini de belirtti. Avukat ayrıca konuyu Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başmüfettişliği’ne bildirdiğini belirtti. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bu yazı itibariyle Spiro’nun iddialarına yanıt vermemişti.

“Henüz bir inkar söz konusu değil. Mahkeme, tesis hakkında bilgilendirilinceye ve önündeki iddia edilen suistimali ele alabilene kadar, şimdi saygılarımızla, Komisyonun soruşturmanın ayrıntılarını kendi kurallarını ve politikaları ve yasalara uygun hareket ediyor”, Spiro işaretlendi.

Musk ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, özellikle CEO’nun 2018’de “finansman sağlamayı” başaramaması ve TSLA hissedarlarına dağıtılacak 40 milyon dolarlık büyük bir para cezasıyla sonuçlanmasının ardından geçmişte kapanmıştı. Bu ayın başlarında Musk, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu muhtemelen görevlerini ihmal etmek TSLA yatırımcılarına 40 milyon dolar transfer etmek. Spiro ayrıca, SEC’in yürütme organının özgür konuşma haklarını kısıtlamayı amaçlayan titiz bir soruşturmayla hem CEO’yu hem de Tesla’yı hedeflediğini savundu.

READ  GameStop, Roaring Kitty'nin körüklediği perakende ticaret çılgınlığının ortasında 2,14 milyar dolar topladı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu sonunda Tesla CEO’sunun suçlamalarına yanıt verdi. Geçen Cuma günü gönderilen bir mektupta, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun San Francisco ofisinden Stephen Buchholz, ajansın Musk ve Tesla’nın 40 milyon dolarlık cezasını TSLA hissedarlarına dağıtmasının çok uzun sürdüğünü reddetti. Buchholz, para dağıtma sürecinin karmaşık olduğunu, ancak eylem planının işi bitirmek olması gerektiğini savundu. Mart 2022 civarında hazır.

Haber ipuçları için bizimle temas kurmaktan çekinmeyin. sadece bir mesaj gönderin [email protected] Bize bir uyarı sağlamak için.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın avukatı, SEC’in federal bir soruşturmadan bilgi sızdırdığını iddia ediyor