Temmuz 1, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bay Area Energy Bar 2,9 milyar dolara satıldı

Bay Area Energy Bar 2,9 milyar dolara satıldı

Beyaz bir arka planda izole edilmiş Clif Bar & Company tarafından üretilen Clif Barlar ve Clif Mojo Enerji Barları yığını.

JacobVanHouten/Getty Images

Çok uluslu atıştırmalık şirketi Mondelez, bir yürüyüş sırt çantasının altında kümelenen enerji barlarıyla tanınan Emeryville merkezli Clif Bar’ı 2,9 milyar dolara satın alacak.

Mondelez duyurmak 2025 ve 2026 yılına kadar finansal performansına bağlı olarak satın alma fiyatının artabileceğini belirterek, Pazartesi günü Clif Bar’ı satın almayı planlıyor. Şirketin merkezi Chicago’da ve Oreo, Cadbury, Ritz, Sour Patch Kids ve Toblerone gibi popüler atıştırmalık ürünlere sahip. .

Clif Bar & Company CEO’su Sally Grimes yaptığı açıklamada, “Mondelez International, büyümenin bir sonraki bölümünde Clif’i desteklemek için doğru zamanda doğru ortaktır.” Dedi.


Anlaşma, Clif Bar’ın sahibi ve kurucu ortağı Gary Erickson’ın Quaker Oats’ın şirketi 120 milyon dolara satın alma teklifini reddetmesinden 22 yıl sonra gerçekleşti. Bu anlaşma onu ve kurucu ortağı Lisa Thomas’ı vergiler öncesi 60 milyon dolar daha zengin yapacak olsa da, Thomas’ın hissesini satın almaya ve mülkiyeti eşi Kate Crawford’un yanında tutmaya karar verdi. Akıllıca bir hamleydi – Mondelez’in teklifi Ericsson ve Crawford’a 1.53 milyar dolar gönderecekti. Forbes dergisine göre. Eşler şirketin %80’ine, kalan %20’si ise çalışanlarına aittir.

Clif Bar, Emeryville genel merkezinden çıkmaya ve Indianapolis ve Twin Falls, Idaho’daki üretim tesislerini sürdürmeye devam edecek. Mondelez ile olan anlaşmasının bu yıl içinde sona ermesi bekleniyor.


READ  Netflix 300 ek çalışan sağlıyor