Haziran 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Netflix 300 ek çalışan sağlıyor

Kris Holt

Netflix Son işten çıkarmalarda yaklaşık 300 kişiyi işten çıkardı. İşten çıkarmaların çoğu ABD’de gerçekleşti türlüBirkaç departman etkilenir.

Bir Netflix sözcüsü gönderiye “Bugün maalesef yaklaşık 300 çalışanımız kaldı” dedi. “İşe yoğun bir şekilde yatırım yapmaya devam ederken, bu ayarlamaları, daha yavaş gelir büyümemize paralel olarak maliyetlerimizin artması için yaptık. Netflix için yaptıkları her şey için çok minnettarız ve bu zorlu süreçte onları desteklemek için çok çalışıyoruz. geçiş.”

Bu, yavaş gelir artışı nedeniyle Netflix’ten yapılan ikinci işten çıkarmalar. o. o 150 işçi işten çıkarıldı, birkaç yarı zamanlı işçi ve müteahhit ile birlikte Mayıs ayında. Şirketin dünya çapında yaklaşık 11.000 çalışanı bulunmaktadır.

Netflix de bırak Nisan ayında pazarlama departmanı ve iç haber sitesi Tudum’dan yaklaşık 10 çalışan. Bu işten çıkarmalar, Netflix pazarlama ekibinin yeniden düzenlenmesinden kaynaklandı. Bunların normal iş kararları olduğu ve doğrudan maliyet düşürmeyle ilgili olmadığı iddia edildi.

Son işten çıkarmalar, Netflix’in yılın başından bu yana yaklaşık yüzde 70 düşen hisse senedi fiyatındaki keskin düşüşü takip ediyor. 2022’nin ilk çeyreğinde şirketin abone sayısı arttı ilk kez düştü. nedeniyle büyük ölçüde 200.000 azalmıştır. Netflix Rusya’dan çekildi Orada 700.000 abone kaybetti. En son kazanç raporunda Netflix, mevcut çeyrekte de iki milyona kadar abone kaybetmeyi beklediğini söyledi.

Maliyetleri düşürmenin yanı sıra Netflix, Gelir elde etmenin daha fazla yolu. Bu planlar, reklam destekli ve Ek ücret Hesaplarını başka evlerde yaşayan kişilerle paylaşanlar için.

Bununla birlikte, şirket diğer cephelerde işe alım yapıyor ve yine de içeriğe büyük yatırım yapmayı planlıyor. Bu yıl bu amaç için yaklaşık 17 milyar dolar ayırdı. İşten çıkarma haberleri Netflix’ten bir hafta sonra geliyor duyurmak Kapsamlı dramasına dayanan bir gerçeklik yarışması dizisi, kalamar oyunu. Kazanan 4.56 milyon dolar alacak.

READ  Amazon hissesi 20'ye 1 bölünmeyle atlıyor

23.06.30 16:30 ET Güncellemesi: Nisan ayındaki işten çıkarmalarla ilgili bazı ayrıntıları netleştirin.

Engadget tarafından önerilen tüm ürünler, ana şirketten bağımsız olarak editoryal ekibimiz tarafından özenle seçilir. Hikayelerimizden bazıları bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan biri aracılığıyla bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz.